HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 03.05.2024. u 20:17
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,57
82.551
2,700
30,60
30,70
0,33%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Pitanje u vezi radničkih dionica…

Dali su radnicima zadržali dividendu na posebnom računu, te da li će je nakon kupnje dionica dobiti?

da, i opet da 🙂
ali mi je promaknuo datum kad će biti isplaćena dividenda pa molim forumaše koji znaju da napišu. Tnx!

Koliko bi dionica trebao dobiti čovjek koji je radio 32 godine u HTu? (znam da je to 37% popusta)

Hvala!

"Zaposlenici mogu upisati neograničen broj dionica, a ukoliko broj upisanih dionica bude veći od broja raspoloživih dionica, svakome zaposleniku se jamči broj od najmanje 135 dionica"

godine staža nemaju veze s brojem dionica koje se mogu upisati nego s popustom.

LP!

Ljudi su, općenito, nalik na pse koji počnu lajati čim izdaleka začuju

Hvala na odgovorima. Pročitao sam sada da će povjerenstvo odrediti paket koji se neće proporcionalno rezati (dakle ne ovih 135 ili 138 što se negdje spominje nego recimo 200 komada), te da se neće moći baš uplatiti 10 mil. kn za jednu osobu, dakle neće biti neke zloupotrebe. Sve iznad tog limita (dakle recimo 200 komada) će se proporcionalno rezati…


Hvala na odgovorima. Pročitao sam sada da će povjerenstvo odrediti paket koji se neće proporcionalno rezati (dakle ne ovih 135 ili 138 što se negdje spominje nego recimo 200 komada), te da se neće moći baš uplatiti 10 mil. kn za jednu osobu, dakle neće biti neke zloupotrebe. Sve iznad tog limita (dakle recimo 200 komada) će se proporcionalno rezati…

mislim da neće biti tog povjerenstva. To je bio neki zahtjev sindikata ali mislim da to nije prošlo

14% glasača je glasalo protiv ulaska u EU ....

Situacija na burzi i crne slutnje su me toliko pokolebale da se pitam isplati li se uopće kupovati HT dionice na lock up 10 mjeseci po nekih 220 kuna, kada bi se vrlo lako moglo dogoditi da će fondovi ( mislim prvenstveno na Mirovnjake) pritiskati cijenu dionica debelo ispod IPO-a samo da ponovno pokrenu onu lavinu panike i rasprodaje dionica za male novce….

Ako želiš pobijediti, ne smiješ izgubiti...

Da li netko ima dokument za ponomoć za kupnju i prodaju dionica.
Unaprijed hvala [smiley]


Situacija na burzi i crne slutnje su me toliko pokolebale da se pitam isplati li se uopće kupovati HT dionice na lock up 10 mjeseci po nekih 220 kuna, kada bi se vrlo lako moglo dogoditi da će fondovi ( mislim prvenstveno na Mirovnjake) pritiskati cijenu dionica debelo ispod IPO-a samo da ponovno pokrenu onu lavinu panike i rasprodaje dionica za male novce….

priznajem da i meneto malo muči. jebiga, nije fer da nemožeš prodati ono što je tvoje i da ti to pred očima gubi vrijednost a ti nemožeš ništa. neznam, malo sam skeptičan.
btw, cijela burza opet ide u bananu, možda je bolje upiti IGH ponovo na 7500.

strpljen..spašen Time is on my side

nema te tu šta mučiti, ekipa namjerno pritisce prema dolje da obeshrabri kupovinu a cijela igra je nastimana za jake igrace. Ako se unaprijed ne zna maksimalni broj dionica koje se mogu kupiti, dobra namjera je upitna. Pojaviti ce se dosta penzica koji ce, iznenada, izvaditi iz dzepa 500K kuna, naravno, ne svojih i kupiti dionice po 145 k minus dividenda 30 k = 115 kuna, kud ces bolje, lockup 6 mjeseci. I slijedece godine dividenda 25-30 k, eto prinosa 25%. Tako vam se to radi kod nas.
Osobno, kupujem.

Autor posta posjeduje dionice ATPL-R-A i HT-R-A. Također, unaprijed zahvaljuje Neznanom junaku na asu.

Tomislave opet spominješ Magmu pa me zanima odgovor na moje pitanje koje ti upućivam ovih dana. Imaš li kakvu informaciju što će biti sa Fižulićevom javnom ponudom?

harmin…kupujes…a po koliko??

Vjerojatno mi je promaknulo, ali nigdje nisam primjetio da će i radnici HT dobiti "nagradnih" 10% dionica ako ne prodaju 1 godinu (što zbog lock up-a neće ni biti u prilici). Zapravo, uopće ne kužim po čemu su onda povlašteni jer, umjesto bonus dionica dobit će nešto popusta, ali suma sumarum prošli su lošije od "raje" koja se je nakrcala pri IPO-u .
IPO 265,00 – 10% 26,5 = 238,5 ( ako ne prodaš, ali dionice su SLOBODNE, tj može/moglo ih se prodati kad kod poželiš, što mislim da nije nebitno )
HT djelatnici 265 – 5% (osnovni) – 10 % (prosjek na staž) = 225,25 ( kupuješ po objektivno 5,5 % nižoj cijeni, ali imaš vezanu štednju od 6 mjeseci do godine dana, a cijeli forum zna kada ističe lock up…)

time is the great teacher, but unfortunately it kills all of its students


harmin…kupujes…a po koliko??

ako mi postar pozivi jos malo, po 145. Minus dividenda ispada 115k. Koliko komada – cujem vec to pitanje, odgovor: ne bih o tome, to je sirotinja u odnosu na one koji ce se omastiti.

Autor posta posjeduje dionice ATPL-R-A i HT-R-A. Također, unaprijed zahvaljuje Neznanom junaku na asu.

Nema nagradnih 10% dionica za radnike!

Koji je ovo strucnjak 100 kom na 290


Situacija na burzi i crne slutnje su me toliko pokolebale da se pitam isplati li se uopće kupovati HT dionice na lock up 10 mjeseci po nekih 220 kuna, kada bi se vrlo lako moglo dogoditi da će fondovi ( mislim prvenstveno na Mirovnjake) pritiskati cijenu dionica debelo ispod IPO-a samo da ponovno pokrenu onu lavinu panike i rasprodaje dionica za male novce….

Od toga žive i funkcioniraju…

Ako ćete lagati na forumu, poslat ću svog pasa da vas sve pojede...

fondovi se izgleda dobro nakrcavaju eto samo ovi sta su u top 10 od 20 do 27.5 su kupili preko 25000kom uz to da su u tih sedam dana tri dana bila neradna…..

idući tjedan će bit bolje...

New Report

Close