HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 04.05.2024. u 17:45
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,57
82.551
2,700
30,60
30,70
0,33%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


po toj logici zasto ga nisu vukli naprijed…ako nesto ima utjecaja na cijenu u jednom smjeru, mora imati utjecaj i u suprotnom…

a zašto bi sad svi skupljali po 360-370 kuna…kad ga mogu zaštopat pa sad skupljat još na ovim razinama….kao što vidiš naći će se uvijek oni koji će bit spremni prodat ga na 330 kuna…kao što je bilo i onih koji su ga prodavali po 275 kuna….zašto bi sad fondovi, mirovinci ili netko treći dizao još cijenu ako još misle kupovat….po meni je u vrlo kratkom roku cijena dovoljno dignuta…sad će malo stagnirati na ovim razinama, a još će biti koji val rasta prije dividende i moguće da cijena dogura do nekih 370-380 kuna…ali isto treba imati na umu da će i cijena vrlo brzo nakon toga pasti i vratiti se na razine na kojima se sad nalazimo…
dakle HT će doć na priželjkivane razine od 380 kuna…ali ne u dva dana kako neki misle…daleko je još skupština…

Sindikat najavljuje “bijeli štrajk” u T-HT-u
ZAGREB – “Bijeli štrajk” znači da će radnici dolaziti na posao, ali će znatno usporiti svoj rad, pa će korisnici teže i sporije dolaziti do potrebnih usluga, pojasnio je predsjednik sindikata Josip Pupić
29.2.2008 13:15:20 znači pad cijene dionice.[bye][bye][bye]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba


sad sam zvao jednu brokersku kucu,javila mi se tete koja je rekla da cu dobit dividendu
i ako ne registriram svoje pakete, a sinoc sam na netu citao da moramo registrirati dionice
do 21.04.ukoliko zelimo dobiti dividendu..
tako da sam sad malo zbunjen..moze pomoc malo iskusnijih..HVALA!!

-ništa ti ne moraš
-dividendu ćeš dobiti gdje god bila tvoja pozicija registrirana
-ili kod brokera ili kod sda, svejedno

kako kaže rvoje stojić – drži i neispuštaj iz ruku


sad sam zvao jednu brokersku kucu,javila mi se tete koja je rekla da cu dobit dividendu i ako ne registriram svoje pakete, a sinoc sam na netu citao da moramo registrirati dionice do 21.04.ukoliko zelimo dobiti dividendu.. tako da sam sad malo zbunjen..moze pomoc malo iskusnijih..HVALA!!

Teta ti dobro kaže. Samo neka su one kod tebe na bilo koji način 18. travnja, eto tebi dividende.
Ako je skupština prihvati.

halo bing:

Na IPO-u je mogla bit cijena 320 sa istim “malim” i “velikim” igračima i u istom broju. 320+30 kn dividende=350 Ovaj rast je mizerija nad mizerijama!!!

da…i svi smo upisali dionice i stajali u redu, a nismo ni znali kolka će cijena biti…ali s obzirom na stanje koje je na tržištu i s obzirom da je dionica bila potonula na 275 kuna…moramo biti zadovoljni s trenutnom situacijom na HT-u kao i s dividendom…onaj tko je kupio po 280 kuna sad je u plusu 50 kuna…slažem se da je rast mizerija, ali treba pogledati stanje na drugim dionicama….a ovo je ipak poraslo za 50 kuna u relativno kratkom razdoblju….

Druge dionice su svaka u svoje vrijeme već odradile rast od 100 do 1000%, pa su sad nešto spuštene, oko ht-a su svi institucionalni investitori kukali i plakali koliko su malo dobili, u tome je razlika.

Surround all arround when it hits the ground

Upravo slušao na vijestima da i radnici oče odmah dionice kako bi mogli ostvarit dividendu!


Evo da i ja kažem svoje mišljenje ,ako se uzme da je kamata u banci 6 % ,podjlimo dividendu jednog paketa od 63 dionice , 1862 / 63 = 29,5 KN , ako je 29,5 kuna prinos od nekog kapitala i kamata 6 % , g = 100x i / p to je onda g = 100 x 29.5 / 6 = 491 ,što bi značilo da da bi dionca HTA_a s obzirom na prinos na kamatu u banci vrijedila 491 kuna.Ako nisam u pravu neka me netko ispravi. Pozdrav!

Ako pojedeš dvije kruške i naranču još uvijek ne možeš reći da si pojeo ananas.


matan nu: ” po toj logici zasto ga nisu vukli naprijed…ako nesto ima utjecaja na cijenu u jednom smjeru, mora imati utjecaj i u suprotnom… ” a zašto bi sad svi skupljali po 360-370 kuna…kad ga mogu zaštopat pa sad skupljat još na ovim razinama….kao što vidiš naći će se uvijek oni koji će bit spremni prodat ga na 330 kuna…kao što je bilo i onih koji su ga prodavali po 275 kuna….zašto bi sad fondovi, mirovinci ili netko treći dizao još cijenu ako još misle kupovat….po meni je u vrlo kratkom roku cijena dovoljno dignuta…sad će malo stagnirati na ovim razinama, a još će biti koji val rasta prije dividende i moguće da cijena dogura do nekih 370-380 kuna…ali isto treba imati na umu da će i cijena vrlo brzo nakon toga pasti i vratiti se na razine na kojima se sad nalazimo… dakle HT će doć na priželjkivane razine od 380 kuna…ali ne u dva dana kako neki misle…daleko je još skupština…

Sto se tice rasta, tu se slazemo, ali ne zaboravi cinjenicu da fondovi umjetno trguju kako bi stvorili paniku, donekle to im i polazi za rukom, ali u manjoj mjeri, a isto tako sa danom skupstine povecati ce se nervoza. Ipak samo prostom seljackom racunicom iz mjesta odakle ja dolazim lako je izracunati isplativost, a to ide otprilike ovako:

Sve i da kupis HT po 400 kn,
dividenda je 29,50 kn,
sto daje 29,5/400 = 7,38 % kamate na godisnjem nivou u odnosu na ulozeni novac.

Pitanje za sve nas… Koja banka ovo daje?
Dodatno ako imate dobru svinju kako bi moj dragi kolega Rijeka rekao i znate da je vasa svinja super i dosta jeftinija od Jovine, Vaclakove, Janezove i Istvanove, zasto je prodavati po nizoj cijeni od njihove?
Svakako je problem da istu kvalitetu svinje imaju i Antee, Hrvoje, Stipe, Mate, Ivana itd. i da je svi nude na prodaju i to nas malo pokoleba, ali pravi vlasnik zna da za Bozic ni nase ni okolne svinje nece ostati neprodane za pravu vrijednost, ali treba cekati Bozic, a ne prodavati kad je vruce i puno muha i nitko ne kolje svinje, jer ce se meso usmrditi. Kupuju i kolju samo veliki mesari koji onda stavljaju meso u zamrzivace i znate kad ga vade, kad dodje Bozic, a kupit ce ga jednim dijelom i ovi koji su ga prodali prvi put…


Na IPO-u je mogla bit cijena 320 sa istim “malim” i “velikim” igračima i u istom broju. 320+30 kn dividende=350 Ovaj rast je mizerija nad mizerijama!!!

Slazem se. Ali ce nam i ovako mali rast spasiti citav ZSE [wink]

Wall Street i banke protiv ljudi. Drzave i vlade izmedju.

[shocked] dobro kaj sad da li treba obaviti registraciju u SDA radi dividende ili ne [undecid] ????????

[color=blue][b]Čovjek uči dok je živ :) a ja sam prava mala štreberica :D[/b][/color]

ma super je!
cijena ce pomalo rasti … cca 5 kn po danu do 360kn
onda slijedi neizvjesnost/…
iako ja mislim da ce ici gore do 400kn
ovima koji drukaju na ne-rast porucujem da kupe sad i prestanu brljati…

Današnje satnje na HT-u je zadovoljavajuće ako se uzme u obzir da je večina dionica u crvenom i da je jučerašnji promet bio ogroman. Više volim kada raste dan za danom po 1% nego u jednom danu 5 %.

@BigBoss
razlika između vašeg i mog računanja je u samo jednoj stvari: vi ne mislite da je dividenda ukalkulirana u sadašnju cijenu, ja mislim da jest jer je to već jučerašnja vijest.

@halo bing
treba li objašnjavati razliku između trenutne cijene i fer cijene?

Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti ne vrijedi


Druge dionice su svaka u svoje vrijeme već odradile rast od 100 do 1000%, pa su sad nešto spuštene, oko ht-a su svi institucionalni investitori kukali i plakali koliko su malo dobili, u tome je razlika.

da, ali druge dionice i duže kotiraju na burzi od HT-a…a osim toga dobar dio njih su bile baloni, stoga je i pad bio neizbježan…
al treba sagledati situaciju malo šire, ne se samo na HT orijentirat…likvidnost je u zadnje vrijeme nikakva…skoro sve likvidne,a i dobar dio nelikvidnih dionica je izgubio dosta na vrijednosti…pa tako i HT kojeg ubrajamo u likvidne…
svi smo mogli kupit na IPO-u po cijeni od 265 kuna…i prodat tko je htio prvi dan po 380-420 kuna….dakle…nekakvih 50% zarade je bilo u igri…što nije nikako za bacit…iako je i na tim razinama po meni HT još podcijenjen i ima prostora za rast…
I mogli ste opet kupit ispod 300 kuna…i sad već biti 30-ak kuna u plusu po dionici i čekat super dividendu od 30kn/dionici…a bilo je malo onih koji su vjerovali da će dividenda biti tolika…svi smo računali između 15-30 kuna..i nadali se da će biti nekih 20-ak kuna…
Dakle, na ovoj dionici se itekako moglo zaraditi…i to u manje od godinu dana…i po meni situaciji uopće nije loša…naravno da bi svi sretniji bili da je cijena bila u trenutku objave dividende na 360 kuna…pa da je narasla na 400 kn…al eto…tržište je trenutno u banani…i nažalost danak tome moraju platiti i podcijenjene dionice kao što je i HT…
u svakom slučaju…ovo će najbolje iskoristiti institucionalni investitori, koji su od početka plakali kako su dobili premaleni dio kolača…eto…sad koriste priliku da se nakrcaju…i zato smatram da neće dizat tako brzo cijenu…a ima još mjesec i pol dana do skupštine…polako…doć će sve to na svoje…


[b: “rijeka] ] Toliko od mene, nemam više vremena boraviti na forumu. Strpljenje se isplatilo i tek će se isplatiti. “Svinje” su se lijepo udebljale. “Mujo” je jako zadovoljan. Pozdrav svima. ”

[/b] [color=blue]Rijeka, iz svih Tvojih postova, jasno je da Ti zbilja znaš sa svinjama. Ja i mnogi drugi početnici u svinjogojstvu, znamo da je lijepo kad se pajceki podebljaju. Ali, kad je pravo vrijeme za klanje, kad će od njih biti najkvalitetniji pršut – to vrijeme treba pogoditi. Ne pogoditi, nego stručno procijeniti. Zato Te zbog nas koji smo učili na tvojim postovima i naravno postovima još nekih, pozivam da povremeno ipak napišeš svoja razmišljanja. Što ako uživajući u njihovom špeku do 21.04. predugo čekam sa klenjem. Zato javi se[/color].[kiss]

Javit ću se, bez brige.

New Report

Close