ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 06.05.2024. u 21:06
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ERNT
203,00
69.223
341
203,00
204,00
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Netko odmah na otvaranju počistio sve po 1160 kn…

Dionica raste, no pomalo blučipovski pa se oko nje ne diže prašina. Prošle godine je padala, pad se zaustavio ispod 1000 kn, potom je lagano rasla, plus dividenda.
Meni se čini da igrači koji vole siguran prinos polako kupuju.
Volumeni su izdašni, Drukex i Hysterix niski. Za mjesec dva će se polako pocet pričati o dividendi, menađmentu i dobivenim poslovima.
I dakako, prevagnut će i izvješče

Cini mi se da je Ericsson mozda i najbolja odnosno najsigurnija dionica trenutno na ZSE tako da ne cudi da ljudi kupuju mada nije neki veci promet…nadajmo se dobrom izvjescu ove godine i dobroj dividendi dogodine..

Marže će ove godine biti manje jer se ulaže u 5G tehnologiju. Znalo je biti udara na dionicu sa te strane/ Huawei/. Sada se iskristaliziralo da je ERNT lider, što je ogromni potencijal, gotovo prekretnica.
Blue chipovi ce doci na red kada se ispušu rizičnija ulaganja kojih se sada nudi dosta.
A svakako nakon eksplozije brodara.

Eto, prethodni post poduze objasnjen na prilozenom linku 🙂

https://novac.jutarnji.hr/novi-svijet/11-clanica-europske-unije-vec-je-objavilo-svoje-planove-sto-smjera-hrvatska/9516977/

Usudio bih se reći momentalno najzahvalnija dividenduša, pošto su ostale dividenduše-banke jako odradile rast , Zaba, PBZ , IKB, i van banaka posebice JDGT koji je na 1400 kuna !!

Nekadašnji izdašni dividendičari končari svi redom smanjili dividendni prinos. Tako da za sigurnu starost, momentalno je, prema mojim anačizama najbolji ERNT

Mislis najnezahvalnija, JDGT po ovoj cjeni dividenda 13%, KODT dividenda nikad veca, 50% veca nego prosle godine

my,

Nekadašnji izdašni dividendičari končari svi redom smanjili dividendni prinos. Tako da za sigurnu starost, momentalno je, prema mojim anačizama najbolji ERNT

a koliki je BV po dionici ERNT?čisto da vidimo koliko nam je sigurna ta starost?

Koliki je bio BV Enrona, ili sastavica Agrokora?
Koliko vrijedi Petrokemija a unatoč tome raste, tj narasla je sa 17 kuna na 58?
Vrijednost dijonice u Hrvatskoj sklop je sociološko politički antropoloških faktora te nam BV daje malo podataka o budućoj vrijednosti.
Bolji su indexi poput Promoćurixa, Drukexa i Hysterixa.

ERNT ima dobar dividend yield za sada, i pri puno nizim vrijednostima CROBEXa bio je oko 1100 kuna. Tu sam vukao usporedbe


Mislis najnezahvalnija, JDGT po ovoj cjeni dividenda 13%, KODT dividenda nikad veca, 50% veca nego prosle godine

KODT je znao imati puno izdašnije dividende….
Sto bi bilo kad bi bilo? 2014. godine ERNT je isplatio 20 kuna redovne i 300 kuna izvanredne devidende, dakle na isti dan 320 kuna. Tada je cijena dionice bila 1500 kuna.
Firma koja ne štedi na dividendi, da ako može. Razlozi stvarni i pretostavljeni su razni, postoji ta fama o firmama kojima su većinski stranci, da se tako dobit lakše izvlači iz firme….

https://zse.hr/UserDocsImages/financ/ERNT-fin2019-3Q-NotREV-K-HR.pdf

Iznenađujuće dobro izvješće.
Nije sjajno ali s obzirom kako nikad ništa ne očukejem od njih, ipak pozitivno iznenađenje.

Trolam, hejtam, vrijeđam, ponižavam, omaložavami - mućki Džubrarim.


Iznenađujuće dobro izvješće.
Nije sjajno ali s obzirom kako nikad ništa ne očukejem od njih, ipak pozitivno iznenađenje.

Kako nije sjajno, neto dobit m je porasla 29%.

Današnji skok cijene dionice je sve rekao (najniža 1.235; trenutno 1.280), a tek je podne.

Njima je zadnji kvartal najjači, tako da nas prava veselja tek očekuju. Ne sumnjam ni u visoku dividendu

New Report

Close