ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.04.2024. u 10:02
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ERNT
203,56
46.005
226
202,00
204,00
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Neto dobit veća je 20,2% u odnosu na isto razdoblje prethodne godine

Dobit razdoblja 860.544,11kn hahah…. Više zaradi kiosk na dnu ulice za mjesec dana. Možda je došlo vrijeme za smanjivanje broja zaposlenih gospođo Kovačević. Ovo više nema smisla.

Mršavo je to izvješće.

I zaduženost firme dobrano porasla.


Rezultati prvih 9 mjeseci
NETO DOBIT 62,3 MILIJUNA KUNA

Ovo je zbunjujuce ako se uzme u obzir da je neto dobit nakon 6 mjeseci iznosila 61,5 milijuna kuna. Mozda je neka greska u izvjescu.

Kao dioničar ERNT smatram da se ovdje definitivno nešto mora promijeniti.
Mislim da ova firma može puno bolje. Pustimo mi zapošljavanje i mlade genijalce kad ne stvaraju ono najbitnije-novac. Znanje ostavimo obrazovnim ustanovama.

''Only last week I murdered a rock, injured a stone, hospitalized a brick. I'm so mean I make medicine sick!”


Neto dobit veća je 20,2% u odnosu na isto razdoblje prethodne godine

a kolika je dobit 3. kvartala?

Pogledajte stavku “gotovi proizvodi” pa ce vam izvjesce biti jasnije….


Kao dioničar ERNT smatram da se ovdje definitivno nešto mora promijeniti.
Mislim da ova firma može puno bolje. Pustimo mi zapošljavanje i mlade genijalce kad ne stvaraju ono najbitnije-novac. Znanje ostavimo obrazovnim ustanovama.

Kao osoba koja poznaje dosta zaposlenika ERNT-a, mogu Vam odmah reći u čemu je problem:

10% ljudi radi za ostalih 90%.
Tih 90% samo tu dangubi 6-7 sati dnevno i čeka da završi radni dan pun pauza.

ERNT je možda sada privatna firma, ali uhljebi su ostali iz proših generacija, te su veoma zaštićeni.
Firma za njih izdvaja mjesečno 40.000 kn bruto 2, te oni mirno tu čekaju svoju penziju. Većina mladih se ugleda na njih te samo bezveze nešto raduckaju. Nema tu inovacije. Samo šablona.

Doslovno.



Kao dioničar ERNT smatram da se ovdje definitivno nešto mora promijeniti.
Mislim da ova firma može puno bolje. Pustimo mi zapošljavanje i mlade genijalce kad ne stvaraju ono najbitnije-novac. Znanje ostavimo obrazovnim ustanovama.

Kao osoba koja poznaje dosta zaposlenika ERNT-a, mogu Vam odmah reći u čemu je problem:

10% ljudi radi za ostalih 90%.
Tih 90% samo tu dangubi 6-7 sati dnevno i čeka da završi radni dan pun pauza.

ERNT je možda sada privatna firma, ali uhljebi su ostali iz proših generacija, te su veoma zaštićeni.
Firma za njih izdvaja mjesečno 40.000 kn bruto 2, te oni mirno tu čekaju svoju penziju. Većina mladih se ugleda na njih te samo bezveze nešto raduckaju. Nema tu inovacije. Samo šablona.

Doslovno.
[/quote]

Ne poznajem nikoga da radi u ERNT pa to ne mogu komentirati ali vodim se zdravom logikom.
Na milijardu + kn prihoda, 8% zarade. To je primjereno nekim metaloprerađivačima ,a ne firmi koja prodaje znanje.

Gospođa Kovačević bi trebala davati malo više takvih ‘sirovih’ informacija.

''Only last week I murdered a rock, injured a stone, hospitalized a brick. I'm so mean I make medicine sick!”

Svi ti “neradnici” iz ernt zapravo stete globalni ericsson, a ne ernt…jer ernt naplacuje od ericssona svaki sat svakog r&d radnika…to je ona stavka izvješća “prihodi na ericssonovom trzistu”


Dobit razdoblja 860.544,11kn hahah…. Više zaradi kiosk na dnu ulice za mjesec dana. Možda je došlo vrijeme za smanjivanje broja zaposlenih gospođo Kovačević. Ovo više nema smisla.

O cemu ti to ??

2018 i 2019 god HT ulaže u mobilnu mreži preko 1 milijarda kuna..sve će to odradit ERNT,,,sljedeće 2 godine poslovanje ERNT u debelom plusu…



Kao dioničar ERNT smatram da se ovdje definitivno nešto mora promijeniti.
Mislim da ova firma može puno bolje. Pustimo mi zapošljavanje i mlade genijalce kad ne stvaraju ono najbitnije-novac. Znanje ostavimo obrazovnim ustanovama.

Kao osoba koja poznaje dosta zaposlenika ERNT-a, mogu Vam odmah reći u čemu je problem:

10% ljudi radi za ostalih 90%.
Tih 90% samo tu dangubi 6-7 sati dnevno i čeka da završi radni dan pun pauza.

ERNT je možda sada privatna firma, ali uhljebi su ostali iz proših generacija, te su veoma zaštićeni.
Firma za njih izdvaja mjesečno 40.000 kn bruto 2, te oni mirno tu čekaju svoju penziju. Većina mladih se ugleda na njih te samo bezveze nešto raduckaju. Nema tu inovacije. Samo šablona.

Doslovno.
[/quote]

Upravo to. Također, godinama su iskorištavali loše tržište rada kroz generalno loše plaće i sad kad se tržište malo podiglo i kada je krenuo masovni odlazak ljudi dižu se plaće izvanredno tj. troškovi.

Zato su i otvorili ured u osijeku da pronađu nove budale, ali istih je sve manje. ERNT je čisti socijalizam. Pola ljudi,ako ne i više tamo radi malo ili ne radi skoro pa ništa.


2018 i 2019 god HT ulaže u mobilnu mreži preko 1 milijarda kuna..sve će to odradit ERNT,,,sljedeće 2 godine poslovanje ERNT u debelom plusu…

Godina 2018. je pri kraju, a slabo se sklopljeni posao odražava na dobit ERNT.

New Report

Close