ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 06.05.2024. u 17:53
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ERNT
203,00
69.223
341
203,00
204,00
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Neki dan sam baš napisao da će porast do 1080 minimalno….. Bio sam u krivu, ovaj skok nasprem predložene dividende je još uvjek mali…. Mislio sam da dividenda neće biti viša od 50 kn, a kad ono, ugodno iznenađenje svima nama malim dioničarima 🙂

Sasvim solidna dividenda, s obzirom na situaciju. Očekujem da će potegnuti do 1.100 kn

Slažem se, pa nebi ljudi kupovali toliki broj komada da to nije tako, a ovi brzopleti istresaju odmah i uslugu im čine što kupuju 🙂

Najava dividende 100 kn, 10% prinos, cijena dionice ista, ovo sve nije dobro.


Najava dividende 100 kn, 10% prinos, cijena dionice ista, ovo sve nije dobro.

E brate, to ti je naša burza..kao i mnogo toga..na “naški”! 🙂

Zasto nije dobro?
Istina nije dobro nego je odlicno 😉 ovisi tko gleda

Ukrcaj😊


Očekivano visoka dividenda, čak i iznad očekivanja.
Međutim iako sam pobornik dividendnih dionica, ovdje je toliko isplačeno dioničarima, poglavito šveđanima, da od kapitala tvrtke neće ništa ostati tj. od zadržane dobiti i rezervi.
Zadržana dobiti i rezerve su ca 131 kunu od čega velika većina ide sada u dividendu ( ovih 100 kuna ).

Ovo je zadnja godina da ide ovakva dividenda, a onda se treba boriti sa cijenom ( veliki ) ..
lp

Svake godine nakon dividende krenu ovakvi postovi.Uvijek je ovo zadnja dividenda i zadnja godina i onda sve ispočetka.I tako već 5-6 godina.Kako vam više ne dosadi?



Najava dividende 100 kn, 10% prinos, cijena dionice ista, ovo sve nije dobro.

E brate, to ti je naša burza..kao i mnogo toga..na "naški"! 🙂

[/quote]Treba samo biti strpljiv dok burekmajstori ne uzmu svoj dio, a i kupiti od njih dok daju za burek.

neće uvijek biti ovako.



Očekivano visoka dividenda, čak i iznad očekivanja.
Međutim iako sam pobornik dividendnih dionica, ovdje je toliko isplačeno dioničarima, poglavito šveđanima, da od kapitala tvrtke neće ništa ostati tj. od zadržane dobiti i rezervi.
Zadržana dobiti i rezerve su ca 131 kunu od čega velika većina ide sada u dividendu ( ovih 100 kuna ).

Ovo je zadnja godina da ide ovakva dividenda, a onda se treba boriti sa cijenom ( veliki ) ..
lp

Svake godine nakon dividende krenu ovakvi postovi.Uvijek je ovo zadnja dividenda i zadnja godina i onda sve ispočetka.I tako već 5-6 godina.Kako vam više ne dosadi?
[/quote]

A baš! Neki uvijek drndaju isto!

"Nature is always too strong for principle" - David Hume


Svake godine nakon dividende krenu ovakvi postovi.Uvijek je ovo zadnja dividenda i zadnja godina i onda sve ispočetka.I tako već 5-6 godina.Kako vam više ne dosadi?

poanta je da je pred par godina ERNT na računu imao preko 500 kn zadržane dobiti koju je zadnjih godina izdašno dijelio, sad je zaliha presušila i dijeli se zadnja zaliha keša….ovo što godišnje zarade je 20-40 kn po dionici i tu negdje bit će maksimalni iznosi dividendi u buduće jer su stare zalihe – potrošene!

IGH, THNK, JDPL, ULPL, ATPL, INGR, IPKK, MGMA - najveći baloni na ZSE!!!! čuvajte svoje pare!!!!

@belupo

EPS 2014 g.=65.60 kn 2015 g.=68,6 ne bi baš rekao da zarade 20-40 kn godišnje

s tim da Novac/share 2014 g.=173,50kn 2015 g.=215,61

Ovo polako mora na 1100 kn. Fondovi su malo tromi ili su lukavi pa polako skupljaju od nevjernih toma, ej 10% divke je famozno.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

i novi posal ne? http://www.zse.hr/default.aspx?id=66287

使用を信頼し、あなた自身の能力の

A vidi ovo:
http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/2ToGSpsaRmrx6zLVRjV5Pg==.pdf

Biće zaliha opet 500 Milja

neće uvijek biti ovako.

New Report

Close