ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 11.05.2024. u 06:57
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ERNT
203,42
160.092
787
203,00
206,00
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Ero nam se dobro drži i nema rasprodaje a sutra i isplata dividene…taman sjeda za lijepi provod na godišnjem…obnovit vozni park…i štošta još…

je li sjela kome danas dividenda? [emo_smijesak]

moje pisanje nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica, nego osobni stav i razmišljanje

Sjela divka (pbz)


Sjela divka (pbz)

koliko je po dionici? (pitam zbog obračunatog poreza)

moje pisanje nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica, nego osobni stav i razmišljanje

uz miletov prirez 274,68kn

U ZABA jos nista…

ZABA- ko i stara baba,žmikali buju to do tri vure!Inače vidim da ljudi baš puno i ne dvoje kam buju s penezima,lepa kupovina danas.Kod ERNT-ea vredi pravilo-možeš samo manje ili više zaradit-zgubit-samo ak se jako potrudiš!

Sukladno pravilima Zagrebačke burze, pravo na dividendu u ukupnom iznosu od 320 kuna po dionici imaju dioničari koji će na dan 3. lipnja 2014. godine imati na računu vrijednosnih papira u Središnjem klirinškom depozitarnom društvu upisane dionice Društva.
Skrećemo pozornost na izmjenu datuma utvrđivanja popisa imatelja prava na isplatu dividende (record date) u odnosu na našu dosadašnju praksu. Sukladno pravilima Zagrebačke burze, pravo na dividendu u ukupnom iznosu od 320 kuna po dionici imaju dioničari koji će na dan 3. lipnja 2014. godine imati na računu vrijednosnih papira u Središnjem klirinškom depozitarnom društvu upisane dionice Društva. Prvi dan od kojeg se dionicom trguje bez prava na dividendu (ex dividend date) je 30. svibnja 2014. godine.

Dividenda će se isplatiti 17. lipnja 2014. godine.

zaba divka sjela upravo..i otišla u šoping ..

dividenda ERNT opet se ulaže u ERNT [emo_palacg]

možete mi brisati nick, ali ne možete obrisati istinu u raskrinkavanju forumskih drukera i navlakača!


uz miletov prirez 274,68kn

Da li je to za Zagreb? (Pitam jer mi se nesto ne poklapa u racunici)
Hvala.

risk / reward ?

Vidim da te niko ne šljivi,da to je za Zabreg a za vanmetropolce kak di,recimo Samobor –279,27.Pozdrav !



uz miletov prirez 274,68kn

Da li je to za Zagreb? (Pitam jer mi se nesto ne poklapa u racunici)
Hvala.
[/quote]

Da, to je za Zagreb i računica je točna u lipu.
Najprije Vam od glavnice skinu 12% (porez na dividendu).
I onda se još od tih 12% izračuna 18% (prirez za ZG). I onda vam još i taj iznos odbiju od glavnice.
I onda kad vam isplate to što ostane nakon svih odbitaka, kad si bilo što god kupite platite još 25% PDV-a. Ili ako si odlučite priuštiti recimo neko vozilo, onda vam ide uz tih 25% PDV-a još i enormna trošarina državi (bolje da vam ne navodim koliko).
A ako slučajno odlučite taj vaš ostatak investirati u Hrvatskoj, sljedeće godine vam je još gore – najprije će vam uzeti 20% (porez na dobit), pa nakon toga sve isto – 12% (porez-dividenda), pa od toga još 18% (prirez) itd… sve dok ne dođete jedne godine na nulu.

Pa sad vi vidite tko je tu lud…

Dobro se oporavila nakon dovidende – vecina na forumu je cekala ispod 1200 ali su se prevarili.

Ne vidim razloga za ljutnju; sve to znamo, računamo i plaćamo godinama.
I da, volio bih dočekati tu godinu kad ću doći na nulu.
Tko nije lud ne igra se na ZSE.

New Report

Close