ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 30.04.2024. u 17:33
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ERNT
203,62
50.904
250
204,00
206,00
0,99%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.



I dok su puno bolje stajali sa poslovima su isplaćivali manje dividende. A od kad se glava firme našla u problemima počeli su isplaćivati ogromne dividende. Ja se isto nadam da će glupi fondovi barem na trenutak napiriti cijenu na 1350-1400kn kako bi se mi svi mobli istresti. A gdje će onda cijena? Ne bi me začudilo da dirne i 800kn.

Bravo kanabis!
Dok ima fondova ima i nade da ide na 1.400.
Sa ovakvim poslovanjem nakon isplate dividende 800 je previše.
U rezervi još ima 200 kn dividende i 800 kn bi bila opravdana cijena na barem 80 kn dobiti po dionici
a to bi značilo stotinjak kuna godišnje.Kvartalno bi trebalo zarađivati kao ove zadnje dvije godine
godišnje.Nerealno.
Ali fondovi ovo mogu napucati.Oni sve mogu!

[/quote]

Joj daj Lopina opet si na piazzi(plac).

Mogao bi ti nama povući komparaciju ERNT sa Validusom ili recimo ALL TIME FAVOURITOM – BRIN!!!

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.




I dok su puno bolje stajali sa poslovima su isplaćivali manje dividende. A od kad se glava firme našla u problemima počeli su isplaćivati ogromne dividende. Ja se isto nadam da će glupi fondovi barem na trenutak napiriti cijenu na 1350-1400kn kako bi se mi svi mobli istresti. A gdje će onda cijena? Ne bi me začudilo da dirne i 800kn.

Bravo kanabis!
Dok ima fondova ima i nade da ide na 1.400.
Sa ovakvim poslovanjem nakon isplate dividende 800 je previše.
U rezervi još ima 200 kn dividende i 800 kn bi bila opravdana cijena na barem 80 kn dobiti po dionici
a to bi značilo stotinjak kuna godišnje.Kvartalno bi trebalo zarađivati kao ove zadnje dvije godine
godišnje.Nerealno.
Ali fondovi ovo mogu napucati.Oni sve mogu!

[/quote]

Joj daj Lopina opet si na piazzi(plac).

Mogao bi ti nama povući komparaciju ERNT sa Validusom ili recimo ALL TIME FAVOURITOM – BRIN!!!
[/quote]
ERNT za opravdati ovu cijenu treba dobit od 100 kn po dionici_dakle preko 130 mil netto
BRIN uz kapital od 47 kn nakon otpisa potopljenih nada kao što su JDKM,ELPR,VIS,HEFA itd.bi trebao
ostati na cca 30 kn zdrave imovine po dionici/HT,DLKV,ATPL,JDPL,ADSPL i ostale likviduše/
Da li je vjerovatnije da će ERNT zaraditi 18% na BV od 600 kn .Ne zaboravite da je ovogodišnja dobit bila cca 5 puta manja od potrebne za opravdati ovu
cijenu.

Ipak ste u pravu,fondovi mogu napucati ERNT visoko,oni ionako ne plaćaju sa svojim novcima.

http://www.poslovni.hr/vijesti/vipnet-ulaganjem-11-milijarde-kuna-prvi-put-pretekao-hrvatski-telekom-197838.aspx

Spremni na milijarde
Mladen Pejković kaže da su spremni platiti 100 milijuna kuna za koncesiju za LTE, te da će samo Vipnet, a slično je i kod ostalih operatera, nakon toga morati ući u petogodišnji investicijski ciklus od nekoliko milijardi kuna. Pejković kaže da je njihov glavni LTE partner Ericsson Nikola Tesla, ali da je u raznim segmentima otvoren za suradnju i s drugim kompanijama.

Zanimljivo.

@ Integral – to bi( u realizaciji ) dosta promijenilo cijelu priču ERNT-a.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Cijenjeni kolege,

vrabac na grani je vrlo izvjestan, to svi vide ali se prave grbavi. Tesla je zarađivao i dok nije prodao ništa, čisto na održavanju postojećeg. A ulaganja se smiješe. Uostalom, smiješna je i ova cijena. Oni i Huawei nisu dovoljni za potražnju koja će krenuti.

Zabrinjava jedino što se stric Lopina počinje miješati u firme koje zarađuju tipa Tesla i AdPlastik.

lp,

atgr-tuho-adpl-jdgt-thnk-koei-rivp

pozdrav ekipi,

zanima me da li sam u obavezi predaje godisnje prijave poreza ako mi je
prosle godine isplacena dividenda od ERNT obzirom da je dio dividende
isplacen iz dobiti zadrzane od prije 2004 godine?

hvala i pozdrav svima

Dragi kolega,

pogodili ste u samu srž cijele stvari.

Dionica Ere vrijedit će ponovno između 2 i 3 soma kunića.

Mini ulagaći to neće nikada niti doživjeti 🙂 ne možeš jednostavno ovakav biser od kompanije gledati kroz iste naočale kao građevinare i sl.

Trendovi u svijetu su itekako važni, svijet ide prema umrežavanju ( kompletnom ), kompanije poput našeg ere mogu samo raditi sve veće poslove s vremenom. Osobno sam u dionicu ulazio i na 1050 i na 1600 jer jednostavno znam kako će ići trendovi. Moj zadani izlaz je 2500. Drhtave ručice neka se samo smiju i komentiraju, kada podvućem crtu, to mi je uvijek bila najisplativija kompanija, mislim da za sebe mogu reći da im poznam strukturu kao i oni sami. Kolege, zapamtite što sam rekao-izlaz na 2500 i pošaljite mi koju rijeć zahvale kada se to ostvari.


pozdrav ekipi,

zanima me da li sam u obavezi predaje godisnje prijave poreza ako mi je
prosle godine isplacena dividenda od ERNT obzirom da je dio dividende
isplacen iz dobiti zadrzane od prije 2004 godine?

hvala i pozdrav svima


Apsolutno da. Znam iz prve ruke.

BRAVO:::::: poštovani kolega GOGOOGO…….. u potpunosti se slažem sa Vama….. Lijepo je vidjeti da ima i pametnih razmišljanja….. LP

Kolega možete tako kupiti i neki hotel na moru, pa se nadati preuzimanju od Lukšić grupe. Sve to stoji, ali oni ne posluju dobro već duže vrijeme. A Europa 2012-te ulazi u novu recesiju. Dakle za tih 2500kn će te se načekati. Vjerojatno cijena ernt više nikad ni neće na te razine, jer će svu dobit isplaćivati.

Čuo sam da nisu svi shvatili moj nedavni višeslojni komentar o "radišnosti". Zaista nisam htio reći niti da su ovdje neradnici niti nešto suprotno, nego sam htio kroz svojevrsnu ironiju prokomentirati neke stvari, o tome kako nije uvijek sve kako se čini na prvi pogled itd.

Osobno mi ova firma nije baš u nekom fokusu, teško mi je analizirati, ne vidim neke naročite perspektive za budućnost (ali niti ne isključujem, kao što rekoh tu je teško predviđati, "kreativnost" je nepredvidljiva :D) i obzirom na ove cijene i sve alterantive na ZSE tu me za sada ništa ne zanima.
Nikad nisam imao ovu dionicu, nemam je, ne dajem nikakav savjet za kupnju ili prodaju. Svatko neka sam stvari izanalizira kako on to najbolje zna.

hvala rex 🙂



pozdrav ekipi,

zanima me da li sam u obavezi predaje godisnje prijave poreza ako mi je
prosle godine isplacena dividenda od ERNT obzirom da je dio dividende
isplacen iz dobiti zadrzane od prije 2004 godine?

hvala i pozdrav svima


Apsolutno da. Znam iz prve ruke.
[/quote]

ne kužim zašto bi prijavljivao kad se dividenda lani nije oporezovala? druga priča je ako podnosi zbog nečeg drugog poreznu prijavu, onda mora navesti i taj prihod


Kolega možete tako kupiti i neki hotel na moru, pa se nadati preuzimanju od Lukšić grupe. Sve to stoji, ali oni ne posluju dobro već duže vrijeme. A Europa 2012-te ulazi u novu recesiju. Dakle za tih 2500kn će te se načekati. Vjerojatno cijena ernt više nikad ni neće na te razine, jer će svu dobit isplaćivati.

Kako mislis da vise nikada nece na te razine i kako mislis da ce se sva dividenda isplaćivati?


Cijenjeni kolege,

vrabac na grani je vrlo izvjestan, to svi vide ali se prave grbavi. Tesla je zarađivao i dok nije prodao ništa, čisto na održavanju postojećeg. A ulaganja se smiješe. Uostalom, smiješna je i ova cijena. Oni i Huawei nisu dovoljni za potražnju koja će krenuti.

Zabrinjava jedino što se stric Lopina počinje miješati u firme koje zarađuju tipa Tesla i AdPlastik.

lp,

Da ADPL u pozitivnom smislu jer oni rastu.
A ERNT u negativnom jer puno manje zarađuju.
ETNT Hrvatska je kčerka od majkle Šveđanke.Majka ima još puno kčerki,ali nažalost većina
loše zarađuju.Kako je majka samo zbir poslovanja kćerki i ukupno u gubicima jasno je da od onih
malo bolje situiranih kao što je ERNT uzimaju i pomažu one slabije.
Zar mislite da će u budućim poslovima eventualna dobit ostati u Hrvatskoj.Možda i hoće ako
se uđe u nove investicije,povečanje poslova i broja zaposlenih.Ali tada nema dividende.
Iduće godine isplata dividende u Hrvatskoj postaje jako skupo.
Najprije porez na dobit od 20%,.
Zaradio si 100,ostalo ti 80.
Dividenda svih 80, 12% na to je 9,6.
Dakle zaradio si 100 a ostaje ti točno 70,4.7/mislim na firmu/Naravno ako se ovo događa u Hrvatskoj.Pa zašto
nebi neka eriksonova gubitnička divizija ušla u zajednički posao sa ERNT gdje će gubitnik ostvariti
dobit i ne platiti porez.A ETNT gubitak.Dakle,nakon isplate ovih dvjestotinjak kuna dividendnih rezervi vjerovatno
dolazi vrijeme kada će ERNT prestati isplačivati velike dividende jer nema od ćega jer je već dvije
godine za redom dobit iz poslovanja dvadesetak kuna po dionici.Da li se već odigrava proces
izbjegavanja plačanja poreza,jer ovako drastičan pad dobiti i ne mora biti stvaran već knjigovodsvena kozmetika.Ali to se može samo nastaviti dok sve kćeri ne počnu zarađivati,a samim time i majka počne pozitivno poslovati.
Preporuka:Tutanj iz ERNT!

New Report

Close