ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 21.05.2024. u 12:17
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ERNT
206,44
46.861
227
206,00
207,00
-0,48%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

moja računica kao i @JooZoo???????????????

datum bez prava je 20.05.2011

http://www.mojedionice.com/fund/KalendarDividendi.aspx

šteta što ovdje nije prisutan sindikat kao na par drugih dionica već bi bili preko 1800kn [angry]

Nisam pametan glede datuma "dana D" za ostvarivanje prava na dividendu !!
Po Kalendaru ZSE je "20.5.2011 Ericsson Nikola Tesla d.d. ERNT-R-A Početak trgovanja bez dividende"
http://zse.hr/default.aspx?id=32264
Mislio sam da je to određeno sa 3 dana koja su potrebna da se izvrši namira u SKDD-u.
Za sve moje naloge do sada od dana kupoprodaje do dana kada se pojavila promjena na računu u SKDD proteklo je 3 radna dana. Sada evo ispada da trebaju 4 dana.
Čim je to uopće regulirano zna li tko ?

Glavna skupština održat će se 31.05. Pravo na dividendu imaju oni dioničari koji će biti na popisu dioničara 7 dana prije održavanja glavne skupštine, dakle 24.05. Tri dana namire su 20.05. (petak), 23.05. (ponedjeljak) i 24.05. (utorak). Dani vikenda se ne računaju. To znači da je 20.05. ex-dividend day.

E ovo se zove izvješće… Preporučam svakom dioničaru, ukoliko nema vremena da pročita svih 129 stranica, da obavezno pročita stranice 10-35 i vidi kakav dijamant od dionice ima u svom vlasništvu i kakva je budućnost ove tvrtke.

Vaš link

Život je lijep!

P.S. Autor posjeduje dionice ERNT-R-A

Uopće nije upitna solidnost tvrtke i njena budućnost. Mene interesira kako za isti novac ugrabiti više dionica ERNT nego što posjedujem sada. Živciraju fondovi koji su se osigurali dugoročno i samo oni određuju cijenu kako im paše.

lp,

atgr-tuho-adpl-jdgt-thnk-koei-rivp

Kolega mislim da niste baš 100% u pravu jer po mom mišljenju doći će trenutak kad će fondovi prestati ulagati u ingru, đakovštinu, magmu i slično, a onda će im preostati ulaganjeu najbolje hrvatske tvrtke s ogromnim potencijalom za rast kao što je ERNT. Svim fondovima osim RBA fali još oko 100 000 dionica ERNT koji se nalaze na tržištu, a genijalci iz AZ čak prodaju [lol]

Zamislite kakva budućnost čeka ERNT koji je izumio e-zdravstvo i trenutno ga implementiraju u Hravtskoj i nadograđuju sustav ispravljajući pogreške, a m-zdravstvo je u završnoj testnoj fazi. Taj proizvod kroz godinu dana sigurno ide najprije u zemlje regije, a kasnije u čitav svijet jer su uštede u sustavu prevelike da ga ostale zemlje ne bi prihvatile.

Zamislite ERNT razvija LTE mrežu za Vodafone Njemačke i Velike Britanije, ne Ericsson Njemačka, VB ili Ericsson Švedska, to radi ERNT.

I sad ja vas pitam da li mislite da će doći vrijeme kad će fondovi možda postaviti pitanje INGR-r-a ili ERNT-r-a. Čini mi se da polako prolazi vrijeme kada su fondovi morali ulagati po političkom diktatu i da dolazi bolje vrijeme za nas i naše mirovine, napominjem ČINI MI SE, ne znači da sam u pravu…

LP

Kupnja i prodaja su u 90 lipa razlike. Mičite se sa askaaaaaa…uh. Propucavam malo sorry.

atgr-tuho-adpl-jdgt-thnk-koei-rivp

@legionar

Slažem se s perspektivom dionice, baš zato ih želim što više. I baš zato mi mirovinci idu na živce sa svojim štopanjem cijene. I sutra će je rušiti. Zašto je danas ne podignu na 1800 i kusur kuna pa je ruše na današnjih 1630? Čim je izašla odluka o dividendi napucali su je na danjašnje razine. I postavili branu na 1650 Kn i dodatnu na 1660 Kn, a bid je nestao. To ne možemo regulirati niti Vi niti ja. Da imamo tuđe milijune poput mirovinaca mogli bi.

atgr-tuho-adpl-jdgt-thnk-koei-rivp

Novi ugovor sa HT mostarom
Ericsson Nikola Tesla ugovorio je proširenje i modernizaciju postojeće mobilne mreže HT Mostara, u 2G i 3G dijelu. Predsjednica Ericssona Nikole Tesle, mr. sc. Gordana Kovačević komentirala je potpisivanje ugovora: „ Ovaj je ugovor posebice značajan jer njime Ericsson Nikola Tesla postaje jedini isporučitelj radijskog dijela mreže HT Mostara, a predstavlja i temelj za uvođenje atraktivnih 3G funkcionalnosti korisnicima ovog operatora kao i veću kvalitetu, brzinu i dostupnost usluga na cijelom području Bosne i Hercegovine.“
Uz ovaj ugovor, s HT Mostarom je potpisan i ugovor o isporuci i implementaciji „Usluge prenosivosti brojeva u fiksnoj mreži“, kao i ugovor o „Pružanju usluga podrške za fiksnu i mobilnu mrežu“ za tekuću godinu.
HT Mostar je dugogodišnji partner Ericssona Nikole Tesle te pruža širok spektar usluga namijenjenih privatnim i poslovnim korisnicima. Stalnim tehnološkim razvojem, ulaganjem u infrastrukturu, resurse i stručne kadrove, kao i korištenjem suvremene tehnologije HT Mostar svojim korisnicima nudi veliki izbor telekomunikacijskih usluga te brzu i kvalitetnu vezu s cijelim svijetom.

vrijednost ugovora, netko ??

Kolega pa bolje je da sruše cijenu, više ću ih moći kupiti. Cijena dionice nije bitna ako ste dugoročno u ERNT, bitno je poslovanje tvrtke, a čini mi se da po tom pitanju dolaze jako dobra vremena. Kriza u regiji se bliži kraju, a Ericsson je kompanija koja je ovu krizu iskoristila da razvije nove visokosofisticirane proizvode,poboljša poslovanje i EBITDA.

Nisu otpuštali ljude iako im se opseg posla smanjio već su ih sve angažirali u razvoju, što je dugoročno izuzetno pozitivna stvar, svake godine s FER-a i FESB-a uzimaju najbolje studente, stipendiraju ih i zapošljavaju, a to je jamac dugoročne stabilnosti i razvoja ipak su oni tvrtka znanja, a znanje svakim danom vrijedi sve više i više…

Meni je bitno je da je svake godine dobra dividenda, a što je cijena niža bit će više dionica na mom i vašem računu, a samim time i veća zarada od dividende… Da nije bilo Kazahstana, ove godine bi dividenda bila preko 250 kn, što je na današnju cijenu cca 15 %, a vi pronađite bolju tvrtku na ZSE.

LP

New Report

Close