ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 28.04.2024. u 17:32
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ERNT
203,15
92.433
455
202,00
204,00
-0,49%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

100 kn je dividenda koja će zadovoljiti ulagače i ostaviti firmi solidnu zalihu keša [thumbsup]

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za investiranje




sad jos ako dividenda bude 200 kuna a nakon toga cijena 1500…. morat cete mi dati titulu sir nostradamus . hehehehe.

Ja se nebi složio sa tobom da će biti tako velika dividenda, jer ni jedna ozbiljna firma koja želi napredovati u budućnosti nebi smjela ispraznitit svoje račune. Iako je matična tvrtka u minusu, no zašto bi oni tjerali i svoje tvrtke kčeri u propast. Zamisli scenarij da ERNT dođe nekvi posao u koji mora uložiti popriličnu količinu novca … mogući su krediti i sve to je OK, ali zašto kad ima gotovine na računu …

Ljudi budite investitori, a ne da se ubijate za 100 kuna. Zbog takvih smo tu gdje jesno. Najlakše je biti Ivo pa sve pare sebi u đep, no tad se dolazi do ovoga stanja u kojem smo trenutno, na rubu junk stanja. xD
[/quote]
Očito da nemate dotičnu dionicu!!!!
[/quote]

Možda ju nemam, možda ju imam, ja mislim da je to moj problem koliko ja imam ili nemam. Samo sam iznio svoje mišljenje i odmah se ide u kontra napad, moje mišljenje stoji i necu ga promjeniti, jer ja ne kupujem dionice kako bi ih imao mjesec dana, kao 99% ljudi na ovome forum uključujuči Vas sccot što se iz vaših riječi može zaključiti. Možete Vi mene blatiti, možete djeliti slabe ocijene , ma djelite, ali ako već imate dionice morali biste misliti na buducnost firme, a ne da se zadovoljite samo sa nekom sićom, promislite svoje postupke koje radite na burzi! Svatko se danas naziva investitorom xD





sad jos ako dividenda bude 200 kuna a nakon toga cijena 1500…. morat cete mi dati titulu sir nostradamus . hehehehe.

Ja se nebi složio sa tobom da će biti tako velika dividenda, jer ni jedna ozbiljna firma koja želi napredovati u budućnosti nebi smjela ispraznitit svoje račune. Iako je matična tvrtka u minusu, no zašto bi oni tjerali i svoje tvrtke kčeri u propast. Zamisli scenarij da ERNT dođe nekvi posao u koji mora uložiti popriličnu količinu novca … mogući su krediti i sve to je OK, ali zašto kad ima gotovine na računu …

Ljudi budite investitori, a ne da se ubijate za 100 kuna. Zbog takvih smo tu gdje jesno. Najlakše je biti Ivo pa sve pare sebi u đep, no tad se dolazi do ovoga stanja u kojem smo trenutno, na rubu junk stanja. xD
[/quote]
Očito da nemate dotičnu dionicu!!!!
[/quote]

Možda ju nemam, možda ju imam, ja mislim da je to moj problem koliko ja imam ili nemam. Samo sam iznio svoje mišljenje i odmah se ide u kontra napad, moje mišljenje stoji i necu ga promjeniti, jer ja ne kupujem dionice kako bi ih imao mjesec dana, kao 99% ljudi na ovome forum uključujuči Vas sccot što se iz vaših riječi može zaključiti. Možete Vi mene blatiti, možete djeliti slabe ocijene , ma djelite, ali ako već imate dionice morali biste misliti na buducnost firme, a ne da se zadovoljite samo sa nekom sićom, promislite svoje postupke koje radite na burzi! Svatko se danas naziva investitorom xD
[/quote]
Slažem se ja s Vama da nam nisu napravili s burzom to što su napravili,pa čovjek nastoji da se
malo oporavi na bilo koji način pa i dividendom! treba dočekati 4,5god. pozdrav



sad jos ako dividenda bude 200 kuna a nakon toga cijena 1500…. morat cete mi dati titulu sir nostradamus . hehehehe.

Ja se nebi složio sa tobom da će biti tako velika dividenda, jer ni jedna ozbiljna firma koja želi napredovati u budućnosti nebi smjela ispraznitit svoje račune. Iako je matična tvrtka u minusu, no zašto bi oni tjerali i svoje tvrtke kčeri u propast. Zamisli scenarij da ERNT dođe nekvi posao u koji mora uložiti popriličnu količinu novca … mogući su krediti i sve to je OK, ali zašto kad ima gotovine na računu …

Ljudi budite investitori, a ne da se ubijate za 100 kuna. Zbog takvih smo tu gdje jesno. Najlakše je biti Ivo pa sve pare sebi u đep, no tad se dolazi do ovoga stanja u kojem smo trenutno, na rubu junk stanja. xD
[/quote]

vec po drugi put u ovih par dana moram konstatirati da dosta ljudi ovdje nema pojma cime se bavi ERNT sto me cudi ako ljudi vec ulazu u odredjenu kompaniju.

i kakvu vrstu poslova i na koji nacin radi.

kakav bi to posao bio za ERNT u koji treba inicijalno uloziti poprilicnu kolicinu novca, mozes li mi objasniti? bas me zanima…

ICT: ključ ponude 21. stoljeća7. veljače 2012.
Okruglim stolom "Krvna slika zdravstvenog sustava", održanim 6. veljače u prepunom Novinarskom domu u Zagrebu, započeo je niz od šest planiranih okruglih stolova na temu aktualnog stanja hrvatskog zdravstva. Organizatori događanja su časopis Banka i Ekonomski institut Zagreb, pokrovitelj Ministarstvo zdravlja RH, a njihov glavni partner u ovom projektu kompanija Ericsson Nikola Tesla.

Očekivano, najviše zanimanja pobudilo je izlaganje dr. sc. Rajka Ostojića, ministra zdravlja RH,
koji je dao je pregled trenutačnog stanja u zdravstvu i smjernice za naredno razdoblje. Među brojnim prezentiranim financijskim pokazateljima izdvajamo trenutačni deficit zdravstvenog sustava od 5,2 milijarde kuna te smanjivanje stope doprinosa za obvezno zdravstveno osiguranje s 15 na 13 posto, u funkciji je rasterećenja gospodarstva i poticanja otvaranja novih radnih mjesta. Naglasci ministrova izlaganja, potvrđeni izlaganjima dr. sc. Sandre Švaljek, ravnateljice Ekonomskog instituta i dr.sc. Dubravka Mihaljeka, analitičara Banke za međunarodne obračune te diskusijama iz publike, ukazuju na čvrstu uzročno-posljedičnu vezu ekonomije i zdravstva.

Zdravstveni sustav je jedan od najvećih potrošača javnog novca i može ozbiljno ugroziti održivost javnih financija, a istodobno zdrav čovjek može najbolje utjecati na povećanje produktivnosti pa zdravlje postaje jedna od najvažnijih ekonomskih kategorija nacije.

Ministar Ostojić rješenje postojećih problema vidi u dosljednoj provedbi prioriteta objavljenih još tijekom kampanje te u postupnoj evoluciji ponude u zdravstvu i njenom usklađivanju s potrebama 21. stoljeća. Upravo u tom procesu očekuje još veći doprinos informacijsko-komunikacijskih tehnologija (ICT), u konačnici kojeg će liječničkim simbolom, uz uobičajeni stetoskop, postati i kompjutorski miš.
Između više istaknutih medicinskih profesionalaca i predstavnika udruga, prisutne je pozdravila mr. sc. Gordana Kovačević, predsjednica Ericssona Nikole Tesle te, u ime kompanije partnera, nakon kraćeg izlaganja, za ožujak najavila sljedeći okrugli stol posvećen utjecaju ICT-a na unaprjeđenje zdravstva i društva u cjelini.

Kompanijske komunikacije Ericssona Nikole Tesle

Sve polako raste jedino mi padamo iz dana u dan. Dokle? [cry]

kolega etranger,

dionica Ericssona Nikole Tesle će padati do trenutka dok fondovi ne isišu što se isisati još dade, a onda će naravno uoči Dana D poćeti rasti,
baš kao i uvijek.
Nije li tako?

http://www.poslovni.hr/vijesti/vlada-odlucila-uvodi-se-porez-na-dividendu-od-12-posto-196618.aspx

zadržana dobit ide van… [smiley] [smiley]


http://www.poslovni.hr/vijesti/vlada-odlucila-uvodi-se-porez-na-dividendu-od-12-posto-196618.aspx

zadržana dobit ide van… [smiley] [smiley]

jedan dobar razlog za to molim vas? od kada se uvodi porez ?


Sve polako raste jedino mi padamo iz dana u dan. Dokle? [cry]

..ali ako pogledaš promet..onda ti je sve jasno..ko se drži čvrsto za nešto ima šanse da opstane..ostali padaju..
[proud]



http://www.poslovni.hr/vijesti/vlada-odlucila-uvodi-se-porez-na-dividendu-od-12-posto-196618.aspx

zadržana dobit ide van… [smiley] [smiley]


gore piše od ožujka! a sad ti znaj…
ma vjerojatno ta vijest neće direktno utjecati na isplatu zadržane dobiti, jer je dobit od prijašnjih godina neoporeziva, ali da sam u poziciji vlasnika uzeo bi lovu dok još za nju mogu dobit nešto eura i dolara..

jedan dobar razlog za to molim vas? od kada se uvodi porez ?
[/quote]

zašto se kupnja najednom povukla ??? [undecid]

tekst je predmet diskusije bez nagovora na kupnju ili prodaju

vec po drugi put u ovih par dana moram konstatirati da dosta ljudi ovdje nema pojma cime se bavi ERNT sto me cudi ako ljudi vec ulazu u odredjenu kompaniju.

Pa bavi se… isplatom dividendi…[wink]

"Cinik je osoba koja zna cijenu svega, no ne zna vrijednost nićega."

kolega viljam,

kupnja se orkestrirano povukla do trenutka u kojem će se isto tako orkestrirano vratiti.

Još malo da ćape između ovog trenutka i onog u kojim ćemo svi čuti zvono.


zašto se kupnja najednom povukla ??? [undecid]

Ozbiljna kupnja je obavila svoje na nižim razinama (moj prosjek 1.077 ).Največi promet-12.12 – 16.12 i 23.1 – 3.2. Sad se čeka objava izvješča i visina dividende,ovo sad prodaju skijaši i burek trejderi.Prošle godine skok je bio 21.2 (dividenda )sa 1.4xx na 1.6xx.Nebi imo ništa protiv da se to ponovi,iako sumnjam,bit će to dosta niže ali opet solidna zaradica.

New Report

Close