DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 27.04.2024. u 19:50
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
2,48
85.497
34,416
2,50
2,52
2,46%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

i plaće idu dolje, sto je u interesu dionicara, smanjiti troskove poslovanja.

Slijedeći tjedan ću doći do neke lovice pa ako se održi ova cijena [pray] all in…
Ovo je jako blizu cijenama iz ožujka 2009 a crobi je 50 % veći…
Možda griješim ali tko ne riskira ne profitira [wink]

Imam i sam više prijatelja u dalekovodu i znam kakva je situacija. Nije bajna, ali nije ni tako loša kao što ovdje pišu. Pamte i bolja vremena, ali tvrtka sigurno neće propasti. A i da ode u stečaj (a likvidni su i solventni) kratkotrajna imovina pokriva i kratkoročne i dugoročne obaveze. Znači sva dugotrajna imovina ostaje, i to je okvirno oko 350kn po dionici. To bi bila stečajna vrijednost.
Budući da i ti prijatelji imaju dionice dalekovoda (čak pomao dokupljuju) oni misle da je razlog pada mutna prošlost vlasnika i privatizacija. Tako misle da ti mutljaroši pokušavaju unovčiti što više mogu dionica jer postoji mogućnost da im pravna država oduzme nešto od toga.
U tom slučaju onda nepitaju jel daš 260kn ili 200kn. Zbog toga savjetujem svima kupnju, al da se spuste sa kupnjom znatno niže pa kad se vrati i zarada će vam biti veća.


Slijedeći tjedan ću doći do neke lovice pa ako se održi ova cijena [pray] all in…
Ovo je jako blizu cijenama iz ožujka 2009 a crobi je 50 % veći…
Možda griješim ali tko ne riskira ne profitira [wink]

i kod mene će bit all inn….do sad nisam imao dlkv.



Slijedeći tjedan ću doći do neke lovice pa ako se održi ova cijena [pray] all in…
Ovo je jako blizu cijenama iz ožujka 2009 a crobi je 50 % veći…
Možda griješim ali tko ne riskira ne profitira [wink]

i kod mene će bit all inn….do sad nisam imao dlkv.
[/quote]

na 180-200 i ja ulazim all in [thumbsup]

moji postovi na forumu su moje mišljenje, nisu financijski savjeti niti poziv na kupnju/prodaju dionica ili ulaganje u iste

Zar vam ne bi bilo pametnije kupovat kad vidite da je krenuo oporavak nego ovako kupovat padajuće sečivo? Ja ne tvrdim uopšte da će DLKV pod bubanj, nego kažem da je firma u ozbiljnim problemima i da se bilansno situacija menja nagore. Tu je bitna dinamika, a ne samo stanje duga… posle ću da pogledam malo kešflou, no već odokativno se vidi da je bilans prenapregnut.

DLKV je firma snažno ovisna o ekonosmkom ciklu i takve firme snažno rastu u oporavku, naravno pod pretpostavkom da su profitabilne i da ostvaruju rast, a isto tako snažno padaju u recesiji i gospodarskoj stagnaciji. Ne mislim da je Erste učinio loše što je kupovo jer oni ipak imaju bolji uvid od nas u kreditnu zaduženost i samu dinamiku posla jer velike banke prate velike kompanije, no čini mi se da su kroz taj dil ispeglani neki računi iz prošlosti i pitanje je kakve se kečige još nalaze u mulju, a takva ulaganja u pravilu zaobilazim u širokom krugu. Osobno, pod pretpostavkom da krene oporavak u celoj državi i rast GDP-a, bankovnih kredita i potrošnje, tada bi DLKV čak i na višoj ceni mogao biti dobra priča. Ovako, gde je dno, zaista ne znam iako bi tehnički gledano to trebalo biti malo niže od sadašnje cene, no ne bi stavio ruku u vatru da ne može još barem i 20-30 procenata niže.

Takođe vam preporučam da potražite Prospekt poslednjeg izdanja komersijalnih zapisa i pogledate malo njihove buduće poslovne planove. Ako me sećanje ne vara, budžetiran je snažan pad prihoda od prodaje u nadolazećem razdoblju, a to pod pretpostavkom male neto marže može značiti zaoštravanje problema s finansiranjem dugova. Kao što sam već pisao, bure sve manje, a žednih sve više…

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...

Evo baš gledam konsolidovani šestomesečni izveštaj i ko što sam i mislio sa 175,7 miliona dinara pozitovnog kešfloua iz operativnih aktivnosti u šest meseci u 2009. godini, taj je isti kešflou u 2010. godini pao na negativnih 36,9 miliona dinara. Drugim rečima oni već gube pare iz poslovanja iliti core biznisa.

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...

Zašto se trudiš pisati na ekavici? Vidi se iz aviona da ti ne ide…

Sve što govoriš je istina, ali ja nekupujem dionice firme koje su na vrhuncu i posluju savršeno jer onda tu nema zarade. Dionice se kupuju kad je firmi teško, ali nema opasnosti od stečaja.

Pišem kako želim, ustav mi garantira slobodu govora, a posebni zakon za manjine upotrebu ekavice.

No to je posve nebitno za raspru o ovoj akciji.

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...


Sve što govoriš je istina, ali ja nekupujem dionice firme koje su na vrhuncu i posluju savršeno jer onda tu nema zarade. Dionice se kupuju kad je firmi teško, ali nema opasnosti od stečaja.

Ne, ima rezona i suštinski si u pravu, ali koristiš pogrešne premise. Akcije se kupuju kad je firma dobra i posluje sve bolje.
Odakle ti znaš kakvi su problemi iznutra i koliko su bremeniti? Ne kažem da je tvoja strategija loša, samo kažem da je riskantnija od uobičajene.

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...

Ma ok, ne napadam te, ali ako već želiš imitirati, moraš se više potruditi.
Tvoja ekavica je ravna kajkavskom Bate Živojinovića u Seljačkoj buni. 🙂


Pišem kako želim, ustav mi garantira slobodu govora, a posebni zakon za manjine upotrebu ekavice.

No to je posve nebitno za raspru o ovoj akciji.

Sve pet, samo platežno sredstvo u RH je kuna, a ne dinar

http://seebiz.eu/hr/burze/zagrebacka-burza-nelogicno-rusenje-dalekovoda-najnize-u-19-mjeseci,95916.html

Kolege,
najprije su Ingru očerupali, pa IGH u međuvremenu VDKT i THNK, a sada ste vi na redu iako nema nikakve osnove za pad već samo za rast ove dionice.

Tko vas pita gdje je istina ?

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

New Report

Close