DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 10.05.2024. u 20:30
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
2,40
26.722
11,121
2,38
2,42
-3,25%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Pa upravo iz razloga jer komersijalni zapisi nisu osigurani bolje dati vakcinu drustvu kroz kupovinu equity-a nego pustit da one padne na male vrednosti. Dalekovod za uredno poslovanje treba bankarske garansije, kako ces dobiti posao u inostranstvu kad ti banka pogleda vrednost bilance odnosno equity-a, koji visestruko premasuju dugovi?

Zato je lepse sve malo napumpati i s tudjim parama da sve izgleda ok, a kad tamo jad i čemer… da se razumemo nije DLKV jedini takav slučaj. No, činjenica je da s tudjim parama brane cenu, a s druge strane stite sopstvene interese. I druge bi kompanije rado poželele takvu zaštitu, veruj mi.

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...

Sem toga, ko je bio prodavac akcija koje je kupio Erste i koje kreditirao nekada davno kupovinu akcija za tog tog prodavca. I čijim je parama nakon toga cela šteta pre neki dan "sanirana"?

Istražite to malo, moglo bi biti zanimljivo…

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...

Daj molim te pa kako komercijalni zapis ni je osiguran? I onda treba kupiti dionice gdje ćeš baš u slučaju stečaja dobiti jedno veliko ništa. Banke su se s mozgom razišle pa djele okolo kredite sa 0% kte. i bez hipoteke.

who dares, wins

A čime je osiguran komersijalni zapis, reci mi molim te?

Znaš čime? ovime, "Keve mi, vratit cu!"

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...

Oni su u prvom redu naplate kume a to je jedna velika razlika od dionica. Imovina dalekovoda je dostatna da se naplati to potraživanje a za dioničare i nisam baš siguran. Cijena dionice može pasti i na 1 kn što ni malo ne treba utjecati na naplatu zapisa i njegove kamate.

who dares, wins

A šta misliš zasto je svojedobno zaba spašavala HG spot?

Obveza je neosigurana, razlika je u prinosu i denominaciji, EUR ili HRK… Nadji prospekt jedne tranše pa sam proveri.

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...

Dalekovod d.d. iskupio 9. tranšu komercijalnih zapisa

(21.07.2010)
Dalekovod d.d. je iskupio 9. tranšu komercijalnih zapisa u nominalnom iznosu od 3,3 milijuna eura (Oznaka: DLKV-M-028E).
Dalekovod d.d. je iskupio 9. tranšu komercijalnih zapisa u nominalnom iznosu od 3,3 milijuna eura (Oznaka: DLKV-M-028E).
U okviru Programa izdavanja komercijalnih zapisa, Dalekovod d.d. je 13. srpnja 2010.
povećao nominalni iznos izdanja 11. tranše za 637,6 tisuća eura na 14,7 milijuna eura
(Oznaka: DLKV-M-113E) te 13. tranše za 3,7 milijuna kuna na 12,1 milijun kuna (Oznaka:DLKV-M-123A).

Tvrtka trenutno ima u optjecaju pet tranši komercijalnih zapisa u ukupnom nominalnom iznosu od 161,3 milijuna kuna, od čega su tri tranše denominirane u kuni, a dvije
u euru.
U strukturi ulagatelja u komercijalne zapise Dalekovoda d.d. u optjecaju nalaze se obvezni idobrovoljni mirovinski fondovi sa 36,1%, investicijski fondovi sa 29,8%, banke s 22,2%,osiguravajuca društva s 9,3% i ostali s 2,6%.

Tranše komercijalnih zapisa Dalekovoda d.d. uvrštene su u Službeno tržište Zagrebacke burze d.d. Agent izdanja i Dealer Programa je Privredna banka Zagreb d.d.

who dares, wins

Nisu u prvom redu naplate. U prvom redu naplate je onaj koji je svoje potraživanje osigurao nekakvom imovinom dužnika pa se onda ta imovina, u slučaju stečaja, izlučuje iz stečajne mase i iz nje se nadmiruje prvenstveno osigurano potraživanje, a onda, ako išta ostane, ostali vjerovnici.
Komercijalni zapisi i obveznice su u pravilu neosigurana potraživanja. Osim toga, na ZSE imate prospekte nekih komercijalnih zapisa (npr. IGH, Ingra…) pa možete gledati.
U slučaju stečaja, vlasnici komercijalnih zapisa i obveznica jesu u prednosti ispred vlasnika dionica. To stoji. Jedino je pitanje koliko stvarno imovine ostane za stečajnu masu kad se namire svi vlasnici osiguranih potraživanja.

Hg spot je trgovačka firma i normalno da mogu doći u situaciju da budu dužni više od svoje imovine prem da se ne bi htel u to paćati jer ih ne pratim ali dlkv ima imovine, tvornica i tako to. Nova cinčaona u Doboju bi se prodala samo tako, nekretnina u ZG, Ivanić Grad itd. itd. A zašto? Zbog pet tranšica zapisa firme koja je u prvoj kotaciji i samim time podložnija normalnom računovodstvu.

who dares, wins

Ma nisu te tranšice problem, iako je to 165 miliona dinara. Problem su krediti koje su banke koje se vlasnice mirovinaca dale, a za koje niti ti niti ja ne znamo u kojem su iznosu i kako su naplativi.

Najjednostavnije je da to sve ispeglas tudjim parama preko mirovinaca, pa komersijalne koji su mozda junk, ucinis pristojnima, a equity peglas da ne padne na 200 miliona jer bi to značilo samo jedno…

I na kraju majka svih pitanja, koga se spasavalo parama mirovinaca?

Ne zaboravi da je DLKV i do sada funkcionisao na HDZ-ovom modelu poput IGH, podmiti i ugradi me pa ces dobiti posao, a vani se radilo za pokrice troskova. Pord toga velike drzavne investicije su iscezle, a udeo inostranih prihoda je jos veoma mali i kako sada iz sve manjeg bureta, napojiti sve vise zednih?

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...

Što se tiče cijene dionice meni je ovo sa Tipuričem sumnjivije od svih komercalnih zapisa. Tu se one nekako pokušava izvući van ili mu je netko naredio da ispadne van kako zna i umije.
http://www.poslovni.hr/vijesti/akademski-premazani-svim-mastima-135800.aspx

who dares, wins

Sasha
Da nije smiješno, bilo bi žalosno. Trenutno Crobex u plusu 0,13% a Dalekovod u minusu 2,83%. Sramotno je što se radi sa ovom dionicom, ali što da se radi, možemo samo gledati (više se niti ne čudim). Firma koja je ugovorila preko 200 mil eur-a novih poslova unutar cca godinu dana (mislim na samo one koji su objavljeni na ZSE, naravno da je iznos puno veći ako se dodaju i “manji” poslovi), gazi se kao da je doslovce pred stečajem. Tko, što, i iz kojeg razloga to netko radi, na žalost kao ni mnogo puta prije nećemo saznati odgovor. Ne mogu reći da pratim redovito i ostale dionice, ali ovo što se ovdje radi sumnjam da ima na bilo kojoj drugoj. Ne znam kako jednostavno drugačije objasniti npr.ono što se dogovilo u 3. mjesecu ove godine kada je Dalekovod u dva dana objavio cca 100 mil. eura novih ugovora (vjetroelektrana + supernova), a da se dionica nije nakon toga pomjerila sa mjesta. Kao da živimo u vremenu kada se poslovi od 100 mil eura dijele šakom i kapom svaki dan, pa jedan više ili manje svejedno. Kome je to bilo u interesu da tih dana ne dozvoli rast i zbog čega? Šteta, doista šteta kako se netko ovdje poigrava jer se radi o dobroj firmi, koja nije u ovoj krizi za razliku od mnogih drugih otpuštala radnike, (i to valjda nešto govori). Bez obzira na sve što se ovdje
događa, ostajem i dalje u DLKV-R-A.

Ako se sjećaš prije par godina se nešto slično događalo i sa dionicom ERNT.Pri svakoj novoj objavi ugovora i to u visokim iznosima dionica je na burzi obavezno padala i to značajno – uopće nije igralo ulogu da je to onda bila jedna od naših najstabilnijih firmi i nije vukla nikakve repove za sobom , majstori su je obavezno rušili !Ovdje kod Dalekovoda nemožemo bitit sigurni( unatoč brojnim dobivenim poslovima i onima koje će vjerovatno još dobiti ) da nema nekih jačih dubioza , a možda i nema nekih jačih , no neki koriste cjelokupno ozračje tržišta te stvaraju pomutnju – možda samo radi jeftinijeg dokupa, a možda znaju nešto više nego mi !
Imam dionice DLKV .

Važeći podaci za uredovni dan 14.10.2010 .

DALEKOVOD D.D./REDOVNA DLKV-R-A

Vlasnik/nositelj računa Stanje [%] Vrsta računa Mjesto
1. CURATUS D.O.O. 234.837 10,24 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
2. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 127.568 5,56 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
3. PBZ D.D. 45.926 2,00 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
4. HRVATSKA POŠTANSKA BANKA D.D./KAPITALNI FOND D.D. 44.071 1,92 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
5. DALEKOVOD D.D. (1/1) 43.934 1,92 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
6. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 31.649 1,38 Skrb. račun RIJEKA, HRVATSKA
7. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 24.992 1,09 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
8. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 23.558 1,03 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
9. MILIČIĆ LUKA 22.469 0,98 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
10. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 20.906 0,91 Skrb. račun RIJEKA, HRVATSKA
Ukupno: 27,03

21.10.
Vlasnik/nositelj računa Stanje [%] Vrsta računa Mjesto
1. CURATUS D.O.O. 234.837 10,24 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
2. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 128.558 5,60 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
3. PBZ D.D. 50.326 2,19 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
4. HRVATSKA POŠTANSKA BANKA D.D./KAPITALNI FOND D.D. 44.071 1,92 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
5. DALEKOVOD D.D. (1/1) 43.934 1,92 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
6. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 31.649 1,38 Skrb. račun RIJEKA, HRVATSKA
7. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 24.992 1,09 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
8. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 23.558 1,03 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
9. MILIČIĆ LUKA 22.469 0,98 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
10. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 20.906 0,91 Skrb. račun RIJEKA, HRVATSKA
Ukupno: 27,26

Unutar tjedan dana ERSTE mirovinac na broju 2 kupio 990 komada a PBZ na broju 3. 4400 komada.
E, ….. ti logiku. U top 10 samo kupnja, a dionica stalno u padu. Maestralno.

Koji bankrot crni Fotije?
Evo posmatram bilans na dan 30. juna 2010. g. i šta vidim:

– Kratkotrajna imovina cca 1.586 miliona kuna
– Kratkoročne obveze cca 1.389 miliona kuna

– Dugotrajna imovina cca 800 miliona kuna
– Dugoročne obveze cca 242,5 miliona kuna

– Rezerve iz dobiti cca 433,5 miliona kuna
– Dobit tekuće godine (prvih šest meseci) cca 26,2 miliona kuna.

Mislim da si promašio ceo fudbal!

kum (koji inače radi u dalekovodu) mi reče da se samo slažu manji popravci za vozila (veći čekaju bolja vremena)te da će im plaće po prvi puta kasniti. E sad da li je ovo stanje iz razloga što se mnogo ulaže ili nešto drugo ne znam.
pozdrav svim imateljima dalekovoda (ja ga nemam,ali imao sam potrebu napisati ovo)
poruka je dobronamjerna bez obzira što će me neki popljuvati (da želim niže kupiti ili sl)

New Report

Close