DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.03.2024. u 12:59
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
2,41
36.449
15,146
2,38
2,40
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Ozbiljna firma ulaskom moze napraviti dobar posao, ali nisam siguran da ce dijeliti s drugima, mislim na male dionicare.

Pogledajte izvjestaje zadnjih nekoliko godina, uvijek je nesto teret ili se prodaje, ali u pravilu minus na kraju.

Upalo 2500.. al ide to danas i zavrsava iznat 7.1

Kod nas je svašta moguće, tako se s jednom dionicom trgovalo po 3 kune a sad 13 kn, iako se fundamentalno ništa nije promijenilo, jedino šta je ovdje cijena već toliko niska da bi ovi šta čekaju mogli ostati kratkih rukava i to ubrzo.

Koliko mi je poznato Ingra je nedavno dobila jedan posao, toliko o tome da neće dobiti jer nema kadar.

I Chuck Norris vozi Dajca!! Tko vozi Dajca ima krupna jajca!! Nebojše=Ne boj se ! Ne valja li ga,ne valja, dok ne kroči Nebojse!

@ kvasac

Uspoređivat DLKV koji je sposoban za najveće poslovne pothvate kao što je proizvodnja i montaža 380 kV vodova po svijetu s firmom koja je u prošlosti bila nešto ali je u ovoj “lijepoj” našoj pretvorena u firmu s kreativnim računovodstvom bez kadra za išta pokrenit je u najmanju ruku smiješno , a čak i zlobno. Međutim ja za razliku od vas ne pišem na temi Ingre jer me ne zanima, i ne znam kako se puštaju stalno proroci koji zazivaju rušenje cijene dionica, pa zadnjih 10 godina takvi su govorili da firma ne vrijedi ništa i ide u stečaj na temai Ingra , a sad govore da će na trocifrene znamenke. Besramno.

xato, 02.03.2021. u 14:54

Kod nas je svašta moguće, tako se s jednom dionicom trgovalo po 3 kune a sad 13 kn, iako se fundamentalno ništa nije promijenilo, jedino šta je ovdje cijena već toliko niska da bi ovi šta čekaju mogli ostati kratkih rukava i to ubrzo.

Zasto bi netko uopce kupovao ovu dionicu sada?Koliki je BV kolega?Koliki su dugovi?Gdje je likvidnost?Mozda neki “jaci igrac i ude unutra”,ali zar mislite da ce od toga “profitirati mali “?

Nakon “ubrizgavanja kapitala”(ako do njega dode),dionica mozda i postane interesantna,samo po kojoj cijeni?

Puno je tu otvorenih pitanja,ali mogu se sloziti da tu postoji znanje(know-how) i iskustvo,ali je pitanje kako ce zadrzati ljude ako nemaju likvidnih sredstava ?

@ bisakovi

Uopće nemate pojma o čemu pričate, o kojem zadržavanju ljudi govorite, jel znate kolike plaće imaju Dalekovodovi ljudi u Norveškoj i Švedskoj, to je jedina firma u Hrvatskoj koja može trenutačno izvoditi veće radove na Daelkovodima, jel znate koliko rade za HEP i kolike poslove dobivaju i će dobivati.

Sijete paniku kao i na drugim dionicama, recimo najveće je crnilo bilo na INGRI prije rasta s 3 kune početkom 2020 godine, kao loše izvješće , hrpa vas koji su govorili ide stečaj, nisu likvidni, a sad puta 5. Može vas sram biti.

 

Ovo mi je promaknulo iz 1.mj.. bit će i tu posla..

Uz Horvata sastanku je prisustvovao i Damir Vanđelić, privremeni ravnatelj Fonda za obnovu Zagreba i okolice. Sastanak je organizirala Hrvatska gospodarska komora, Sektor za graditeljstvo i promet, na koji su pozvani predstavnici 21 domaće tvrtke koje su odabrane shodno prihodima i kapacitetima kojima raspolažu. Među njima su bili predstavnici Kamgrada, Tehnike, NEXE Grupe, Dalekovoda, Elektromodula, Norda, Požgaj Grupe, Tehnobetona, Beton Lučkog i drugi. Tema sastanka bila je razriješiti dilemu treba li na potresom razrušenom području graditi nove montažne kuće ili pristupiti klasičnoj gradnji od cigle, piše Jutarnji.hr

https://m.sibenik.in/hrvatska/prvi-obrisi-plana-obnove-gradit-ce-se-tri-tipa-kuca-za-stradale/132275.html#

Sitna riba..da.. ali koliko ja znam dalekovod ne radi baš visokogradnju ? Ilo se varam ?

Prije je ovo tema za IGH i tehniku.. pa sami vidite da se spominje tehnika.

.

xato, 03.03.2021. u 17:14

@ bisakovi

Uopće nemate pojma o čemu pričate, o kojem zadržavanju ljudi govorite, jel znate kolike plaće imaju Dalekovodovi ljudi u Norveškoj i Švedskoj, to je jedina firma u Hrvatskoj koja može trenutačno izvoditi veće radove na Daelkovodima, jel znate koliko rade za HEP i kolike poslove dobivaju i će dobivati.

Sijete paniku kao i na drugim dionicama, recimo najveće je crnilo bilo na INGRI prije rasta s 3 kune početkom 2020 godine, kao loše izvješće , hrpa vas koji su govorili ide stečaj, nisu likvidni, a sad puta 5. Može vas sram biti.

 

Ajme,kakav odgovor i napad ad hominem na moj dobronamjeran i argumentiran osvrt na ovoj temi???

Sve spominjete samo ne brojke i cinjenice.To rade ljudi koji su u velikoj zabludi i -ili panici zbog pogresnog ulaganja,zar ne?Ja zivim “vani” veliki dio mog zivota i znam koliki su troskovi zivota u Skandinaviji,a dali znate Vi?Firma koja je u problemima u pravilu prihvaca poslove jeftinije nego drugi da bi opstala.Bitno je raditi sa dobiti,a ne nesto ugovarati,zar ne?Koliko ce vjerovnici jos imati strpljenja?

Odgovorite mi konkretno i cinjenicno bez vredanja.

A o INGRI ne sjecam se da sam pisao i da me je zanimala,ali eto kada me navlacite,ispada da je to daleko bolja opcija za sve one koji su eventualno izlazili iz DLKV i ulagali u INGRU zadnjih mjeseci.Cestitam im na dobroj investicijskoj odluci.

Nisam imao namjeru pisati ponovno na ovoj temi,ali kako vredate,morao sam odgovoriti na zlonamjerne i netocne objede sa Vase strane.

Kolega, da li lijepo piše sve 🙂 prema tome bez komentara 😉

dionicar, 03.03.2021. u 22:31

Sitna riba..da.. ali koliko ja znam dalekovod ne radi baš visokogradnju ? Ilo se varam ?

Prije je ovo tema za IGH i tehniku.. pa sami vidite da se spominje tehnika.

.

 

@ bisakovi

Koji ste vi dali dobronamjeran argument na forumu zadnjih godina da nije crnilo i strašenje dioničara. Poanta je da ja ne bi negativno komentirao dionice i firme koje me ne zanimaju. Govorite o zadržavanju radnika a o firmi nemate pojma, ja slučajno radim u firmi koja daje poslove Dalekovodu pa znam kakvo je tu stanje šta se tiče kadrova i kompetencije istih.

Jasno da im je financiranje problematično jer imaju desetke novih projekata u tijeku i na stolu te nije jednostavno izdavati tolika jamstva za uredno izvršenje posla koje banke masno naplaćuju.

Čak i da izdaju novih 20 milijuna dionica po ovim tržišnim cijenama je ovo velika prilika, drugo je kampanja po novinama i forumima takvih kao što ste vi i slični koji straše ulagače , a na ovom plitkom tržištu je to presudno.

U ni jednom do sada poznatom izdavanju novih dionica neke firme koja već kotira na ZSE-u nikada mali dioničari nisu prošli dobro. Tako da neće ni ovdje. Na stranu da li firma radi, koliko zarađuje, koliko posla ugovara. Kada nemaš obrtnog kapitala onda postaješ glineni golub kojeg napucava kako god tko poželi. Nema keša – nema garancija – gube se natječaji – propadaju stari ugovori – krenu blokade  i na kraju ……………………………… ropotarnica

U isto vrijeme precijenjena i podcijenjena dionica.

Elnos se sada tu ubacuje i na to malo treba pogledavati.

 

Evo u dokapu na Ledu su mali dioničari dobro prošli.

New Report

Close