DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 28.04.2024. u 15:51
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
2,48
85.497
34,416
2,50
2,52
2,46%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Ekipa molim vaše misljenje. A dali mozda netko misli da je onaj poziv ustvari bio poziv na prodaju drustva? Tj.tender koji je upakiran u poziv za financiranje drustva. Sto vise citam onaj poziv vise mi to ima smisla.

Ima smisla kolega.

Opet je pitanje zasto AZ prodaje. Svakom vlasniku dionica je cilj prodati dionice za sto vise, a ne manje.

Samo da sada netko opet ne napise da kumovima prodaju.

Ma dobro nisu oni kolicinski puno prodali cca 32 000 komada U 7 dana. Oni moraju odnekud isplacivati mirovine , oni sada mogu prodavati pomalo i to je naravno normalno kasnije kad cijena bude ici na vise takoder ce prodavati i to mi nije briga kolegice. Mislimo mi da ako oni prodaju da je neko sra… . Ali nije tako uopce. Mirovince nazalost nitko ne kontrolira zato ce nam i mirovine biti jako loše.

Ali evo da se vratimo na temu. Nekako mi je onaj poziv kao da se radi o skrivenoj ponudi za preuzimanje jer to mi je najlogicnije zasto se ovoliko kupovalo dionica,ljudi znaju da ce to ici jako visoko. Nitko na pamet ne skida naloge od 35 ,15,10 tisuca komada odjednom. Sve je to odradeno da se netko nakupuje.kad su odradili svoje nije bilo vise potpore pa se u strahu cijena pocela spustati. Moja procjena je da u iduci tjedan dva cemo vidjeti pravu istinu i ulazak velikog igraca na scenu.

Tko će ga znati, čut ćemo uskoro više..

Obzirom da su nagađanja da bi mogao Končar u Dalekovod, a Kolak je moguća poveznica, sve je moguće..

Prije nepunu godinu dana na mjesto dugogodišnjeg predsjednika Uprave Darinka Bage imenovan je Gordan Kolak, koji je došao s mjesta zamjenika predsjednika Uprave. Kolak je uz bogatu karijeru menadžera bio direktor i predsjednik uprava tvrtki Dok-Ing, King ICT, Megatrend, Megatrend poslovna rješenja i Dalekovod proizvodnja. Imao je i zapaženu karijeru u Oružanim snagama. S Gordanom Kolakom razgovarali smo o planovima u budućem razdoblju.

https://novac.jutarnji.hr/novac/aktualno/nakon-100-godina-ni-lockdown-nije-mogao-zaustaviti-koncar-15042145

 

https://lider.media/poslovna-scena/hrvatska/gordan-kolak-obnovljivi-izvori-i-digitalizacija-srz-su-nase-nove-strategije-135363

Končar je za iduću godinu najavio 3,4 milijarde kuna prihoda, što je rast od 10 posto. Najveći dio prihoda dolazi od prodaje energetskih, distributivnih i mjernih transformatora, zatim od tračničkih vozila i generatora te projektiranja i gradnje složenih elektroenergetskih objekata. Većinsko vlasništvo u Končaru drže mirovinski fondovi, a trenutačno je glavni fokus na ‘peglanju’ nove strategije razvoja Končara, koja će se sljedeći utorak predstaviti Nadzornom odboru.

A kažu prije par dana

S obzirom na svoju veličinu, tradiciju u poslovanju dugu 100 godina, te snagu u proizvodnji i potencijama za ulaganja kao i za daljnji razvoj Dalekovoda, kad se na tržištu licitara o potencijalnim imenima, čini se po mnogima da bi nezaobilazan mogao to biti i Končar. Grubišić se s time slaže te kaže da ne isključuje mogućnost da je Končar jedan od ozbiljnih eventualnih kandidata.

 

Uvertira za dolazak novog vlasnika i daljni razvoj Dalekovoda

Sad hmm, javni poziv za Dalekovod završava u ponedjeljak 15.2 a Končar kaže da će u utorak 16.2 predstaviti strategiju razvoja Končara, pa sad.. čekamo idući tjedan da vidimo kako i što dalje..

Paaa ja sam vječni optimista 😉 i previše je slučajnosti ovih dana da se navedeno ne bi desilo..

Slažem se i da bi takva suradnja dodatno ojačala Končar i naravno Dalekovod..

Čekamo kolega zvonar nestrpljivo drugi tjedan 😉

ne znam za vas ali kolaka u dlkv ne pamte po dobrom, to je tvrdokorni hdz-ov kadar a i političko instaliranje u upravi končara nije prošlo bez excesa kada su tr člana no napustila sjednicu a  predsjednik Nadzornog odbora Luka Gašpar podnio ostavku na mjesto predsjednika i člana Nadzornog odbora uz obrazloženje da je proces izbora predsjednika i članova Uprave Končar Elektroindustrije “kontaminiran”

 

inaće, končar je otprilike u istoj situaciji kao i podravka tj drže ga skoro 50%mirovinci i 28% država koja postavlja upravu i no tako da NE priželjkujem da se špekulacija o konzorciju sa končarom pokaže istinita, to bi bila katastrofa po dlkv!

 

neka upravitelj objavi međunarodni javni poziv za iskaz interesa za kupnju dlkv pa da vidimo kako stojimo, ja sam uvjeren da bi se javilo više investitora koji bi  uložili oko 20Meur za kupovinu pozicije i još  50etak m kuna dokapitalizacije

 

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Sve je to kolega novo normalno 🙂

Mislim da bi preuzimanje Dalekovoda od strane Končara bila odlična vijest jer Končar ima dobru bilancu, čime bi se riješio problem izdavanja bilo kakvih bankarskih garancija potrebnih za međunarodne i domaće natječaje , a sam lobi unutar Končara je toliko jak da će Dalekovod bez potreba dobiti sve veće natječaje u HEP grupi.

Sama tržišna kapitalizacija KOEI je oko 1,5 milijarde kuna, a Dalekovoda  170 milijuna, mislim da je sve rečeno.

Zasad još oprez dok se ne vidi što su smislili s onom objavom i kako će to biti riješeno i hoće li što škoditi postojećim dioničarima.

Više se nikome ne može vjerovati što će biti dok ne bude crno na bijelom.

Ako ostane na burzi nema šanse da Dalekovod bude išao po ovim cijenama.

Toliko ima posla da je to nestvarno, ako neko bude i dao ponudu za preuzimanje morat će dati dobru premiju.

xato, 16.02.2021. u 10:30

Ako ostane na burzi nema šanse da Dalekovod bude išao po ovim cijenama.

Toliko ima posla da je to nestvarno, ako neko bude i dao ponudu za preuzimanje morat će dati dobru premiju.

Kolega ne razumijem, sto ako ostane na burzi..pa on je perjanica burze i bit ce predvodnik kao sto je nekada i bio,

lp

 

Možda imaju plan istiskivanje nas malih dioničara ali će zato morati dobru premiju.

New Report

Close