DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 13.05.2024. u 14:07
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
2,39
18.811
7,877
2,36
2,46
1,68%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Samo što ćemo mi imati od toga ako če biti spajanja dionica. Npr na Proficiu je bilo 1:1000. Imao sam 300 dionica, po novom nula.

Neznam ni jedan slučaj od 2007g. da su dioničari dobro prošli u sličnim slučajevima.

 

 

*lojtra, koga ti to misliš uplašiti sa tim prozirnim drukanjem, što bi ti to spajao, kome bi spajao i od kuda uopće takva izmišljotina

 

osim što ti je namjera prozirna i jadna, i tehnički je taj tvoj autistični drukeraj neizvediv, konsolidator je dokapitalizacijom 150m kuna stekao 15m dionica što iznosi skoro 61% udjela u temeljnom kapitalu tvrtke dlkv i sada ti isti koji su uložili 150m ili novi vlasnik kada se taj udio proda, da idu sami sebi izglasavati neko spajanje ili dokapitalizacije ili ikakakve akcije kojima bi u bitnome umanjili vrijednost svoje uložene pozicije i to plačene u NOVCU, e to je malo žešča bedastoča koja se da pročitati na stranicama foruma!

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Lojtra i ovdje trabunjaš i drukaš.. ako imaš para uleti u dionicu i ne điberi se s par lipa razlike

Dobro je da bilo što na Zse poraste, a sad ćemo vidjeti da li se povijest ponavlja, prošli put je došla identično ovako do 7,90 i onda u dva-tri dana ispod 6.

Isto se radilo o očekivanju u vezi izlaska fonda iz vlasništva, a sad opet imamo istu stvar.

Živo me zanima rasplet što će biti.

Koje nebuloze pričate kolega, tako su isto brojni govorili da je Ingra kad je bila na 3 kune stečajuša, a sad je hvale kao da je najbolja firma na svijetu.

Ovo je po meni cijena stečajna za Dalekovod isto kao i kod Ingre na 3 kune jer vi niste svjesni kolika i kakva je to firma te je sadašnja tržišna kapitalizacija za toliku firmu (trenutačno oko 20 milijuna eura) smiješna.

Dalekovod ima samo dvije opcije ili prestati postojati ili višestruko vrijediti više jer sadašnja cijena je neodrživa.

preko milijun dionica kupljeno je zadnjih godinu na razini 5-7 kuna..kad se uskoro krene iskrcavati, ima da zatuče cijenu na polazne pozicije

slažem se kol. lojtra, stvarno je bilo svakakvih svinjarija, najveća je agrokor… ali zašto imaš potrebu pisati na ovako drukerski način, ne treba ti to, drugo je da je to, shodno okolnostima, vjerojatan scenarij kao npr ddjh ali pogotovo sada na dlkv i sam znaš da nije, ok da raspravljamo o dokapitalizaciji i vrijednosti iste ali tu paranoju pokrenutu na špekulacijama uslijed navodnih ppd-ovih otkupa dugovanja i stoga širenje straha od ptkm modela na dionici dlkv je u najmanju ruku autistično i bezveze.

 

dlkv ima večinskog u poziciji 61% i najveće štete akcijom smanjenja tem. kapitala i spajanja dionica bi pretrpio upravo konsolidator koji je u poziciju ušao po 10 kuna a za taj gubitak ne dobija baš ništa jer i da ne znam koliko dugova pretvori u kapital npr. po 5 kuna, nakon takve akcije ne bi imao ništa veći udio od modela da debt/equiti swap napravi po nominali 10 kuna jer srazmjerno smanjenju tem. kapitala i djeljenju dionica kod eventualne dokapitalizacije pada i vl. udio večinskog vl. sa 60 na 30%…da je to u trenutnoj situaciji sad pred prodaju i završnu fazu fin restrukturiranja apsolutno NEizgledno znaš i sam.

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Od svih ovih vlakica na Ingri, Dlkv i Opte, jedino Dlkv ima sansu postati velika i ozbiljna firma opet. Ali za 2 do 3 godine.

Sada treba rijesiti vlasnicku strukturu i dug, a nisam sigurna kako ce se to rijesiti. Za sada mi to nije izvjesno.

ovdje se izgleda opet az ubacio…

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Izgleda da danas ulazi netko velik, promet je već 1,85 milijuna kuna, uz trgovanih 233.000 dionica. Prosjek je također visok, oko 7,96 kn po dionici.

Nije da je DLKV neka turbo uspješna firma, ali ako je Ingra koja ne radi gotovo ništa danas preskočila 13 kn, onda i dalekovod s velikim brojem novih ugovora u desecima mil.EUR  komotno može na 10 kn.

Marielena, 11.02.2021. u 12:58

Od svih ovih vlakica na Ingri, Dlkv i Opte, jedino Dlkv ima sansu postati velika i ozbiljna firma opet. Ali za 2 do 3 godine.

Sada treba rijesiti vlasnicku strukturu i dug, a nisam sigurna kako ce se to rijesiti. Za sada mi to nije izvjesno.

 

Fundamentalno ne izgleda dobro,ispada da je onaj novinar najbolje analizirao

 

I Chuck Norris vozi Dajca!! Tko vozi Dajca ima krupna jajca!! Nebojše=Ne boj se ! Ne valja li ga,ne valja, dok ne kroči Nebojse!

Fundamentalno ne izgleda dobro,ispada da je onaj novinar najbolje analizirao

I Chuck Norris vozi Dajca!! Tko vozi Dajca ima krupna jajca!! Nebojše=Ne boj se ! Ne valja li ga,ne valja, dok ne kroči Nebojse!

Barbosa, 11.02.2021. u 13:18

ovdje se izgleda opet az ubacio…

po čem si to zaključio?

eto-mene, 11.02.2021. u 10:08

preko milijun dionica kupljeno je zadnjih godinu na razini 5-7 kuna..kad se uskoro krene iskrcavati, ima da zatuče cijenu na polazne pozicije

današnja trgovina (ako ste pratili cijelu trgovinu) apsolutno govori tome u prilog! to nije bila kupnja, već distribucija!

jaro, 11.02.2021. u 14:16










po čem si to zaključio?

ježiga stari, ne mogu ti to reći, male tajne velikih majstora 😉

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

New Report

Close