DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.04.2024. u 16:00
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
2,39
6.938
2,902
2,40
2,42
-1,65%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

par drukova bez ikakvog razloga i drhtave rucice spuste cijenu 🙂

Izvješće je odlično, gubitak je radi kostura iz prošlosti.

“Tijekom III. kvartala je i finalizirana transakcije dezinvestiranja segmenta cinčanja. Predmetna transakcije je negativno utjecala na financiji rezultat a efekt iste je iskazani pod stavkom prekinuto poslovanje u Računu dobiti i gubitka te imovina i obveze namijenjene prodaji u Izvještaju o financijskom položaju.”

“Gubitak tekuće godine Grupe iznosi -19,7 milijuna kuna a sastoji se od dobiti iz redovnog poslovanja u iznosu od 31,6 milijuna kuna te gubitka iz prekinutog poslovanja (vezane uz prodaju segmenta cinčanja) u iznosu od -51,3 milijuna kuna. ”

Smanjili dug za 60 milja kuna.

Kad bi neki znali čitat izvješće.

Izvješće je odlično, valjda ne gleda se samo total kad riješavaju dugove i reorganiziraju firmu, to preko noći ne ide.

Onaj koji gleda izvješće kao nešto negativno htio je prodat danas ili u ponedjeljak i sretno mu bilo. Što su trebali vraćat dugove i reorganizirat poslove za vrijeme korone i bit u plusu valjda 20 milijuna.

Poslova ima i bit će ih sve više sa svom koronom a i bez nje kad prođe bit će boom.

 

izvješće nije dobro nego odlično!

Marielena, 30.10.2020. u 15:38

Slazem se kolega Parica. Ja sam Dlkv prodala jucer ali nemam se nikakvu zelju nasladjivati.

Zalosno. Zato nam i je ZSE takva. Samo neka susjedu crkne krava.

Prodala jucer?! Koji ste vi igrac, druze ili drugarice. Promjenite profil, vase ime nakon ove objave, posle svih ostalih do sada, gubi sav smisao da vas se uzima kao nekog ko je adekvatan da daje komentare.

 

Ne kuzim zbog cega kolega Gonzales. Ja sam daily trader udjem pa izadjem. Iduci tjedan sam opet in.

A ne mislim o Dlkv nista lose,  dugorocno najperspektivnija dionica na ZSE.

Ako cu negdje odluciti biti dugorocno to je prvo Dlkv.

P.S. Nisam ja drugarica, ja sam neoliberal. I imam samo jedan nick.

Lp

gonzales, 30.10.2020. u 22:49

 





Marielena, 30.10.2020. u 15:38



 

Slazem se kolega Parica. Ja sam Dlkv prodala jucer ali nemam se nikakvu zelju nasladjivati.

Zalosno. Zato nam i je ZSE takva. Samo neka susjedu crkne krava.

 



 

Prodala jucer?! Koji ste vi igrac, druze ili drugarice. Promjenite profil, vase ime nakon ove objave, posle svih ostalih do sada, gubi sav smisao da vas se uzima kao nekog ko je adekvatan da daje komentare.

 

Kolega Gonzales,

nema tu nikakve potrebe za prosipanjem nervoze. Ja osobno niti ne trepcem na ove oscilacije.

Svako iskrcavanje na ovim razinama treba iskljucivo promatrati kao priliku za ukracaj. Ova agonija ce jos trajati zbog opce situacije oko lockdowna i ugroza nacionalnih ekonomija.

Ali ovdje je svim iole ozbiljnijim investitorima, a ne burek trejderima, jasno kamo ovo ide i koja je perspektiva, Ja groznicavo trazim cash i ako me ova cijena ili daj Boze cak i niza doceka oko sredine sijecnja, bacam se na glavu unutra da podebljam pozicije iako sam skupio poprilicnu kolicinu ( ili bolje receno zaglavio u njoj) i sve cu vas o tome obavjestiti kada se ukrcam. No tada cu biti vidljiv u TOP 10  a to mi nije cilj. Zato ce malo na sina i suprugu rasporediti.

lp

Nevjerojatno je kako je par drukera uspjelo dovesti u pitanje najbolje izvješće do sad i koje ukazuje koliko će Dlkv dobro poslovati u budućnosti.

I da im je netko povjerovao, bez da imalo prouči izvješće, to ima valjda samo na ZSE!

@forumas

Seoska burza , nažalost.

Ja u prvi tren isto vidio minus u RDG, ali kad sam bolje pogledao nikad bolje izvješće.

Ja mislim da nije kriv izvjestaj. Krivo je stanje na trzistu. Vlada neizvjesnost jer Europa klizi u lockdown.

Mislim da ce se jaci rast ovdje morati jos cekati.

Ma ovo nije uopće nekakav lockdown i trajati će kratko, a znamo da upravo na Dlkv on nema nikakav utjecaj.

Kako nema kad su sami napisali u izvještaju da ima.

Nemojte se zavaravati da ovo nije ozbiljna situacija i nakon svih izvješća i izbora u americi i svega šta gura u zadnje vrijeme burze neće doći do zamora jer će svakodnevno nas bombardirati samo izvještajima kolko ima zaraženih i umrlih i kako bolnice pucaju po šavovima a umrlih bit će sve više i više i to će se na burzu itekako odrazit. Sa jedne strane manje država prihoduje nekim oblikom lockdowna a sa druge strane zdravstvo gomila dugove. Lova iz EU još nekoliko mjeseci neće biti.

Jednostavno u državi novca neće biti to je neminovno.Sva gospodarstva idu u novi pad odnosno nastavak pada koji i nije bio u planu do nazad mjesec dana jel tako..

Da nisu amerikanci tolko gurali a guraju i pumpaju dionice različitim instrumentima ajmo reć prikrivenim poticajima odavno bi se burze i jače štropoštale.

Svejedno tu je Dalekovod prema drugima dosta privilegiran i ne može pasti više od drugih ali rast sad očekivat nije baš realno. Najlakše bi bilo da svi ohladimo do proljeća.

Mislim da se previse spominje taj lockdown koji nije ni l od onog sto je bilo u 3 mj. Njemacka, UK i Francuska su zatvorile restorane, kafee i tererane, koji su ionako radili sa 30 posto. Realno sve ostalo radi kao i do sada. Ako ce dlk pasti jer ce pasti sve..no problemo. Ono sto je najbitnije u svemu tome je izvjesce i cinjenica da je poslova sve vise i da se stvari kristaliziraju. Vidimo sve vise novih projekata u Hr u najavi milijarde vrijednih, fondovi rade svoje ali i to je ok. Po meni, za gradjevinare nema brige. Malo samo strpljenja, doci ce sve na svoje.

New Report

Close