DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 11.05.2024. u 15:22
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
2,40
26.722
11,121
2,38
2,42
-3,25%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Kolak odlepršao iz Dalekovod Proizvodnje… napravio štetu, pobrao pare, vjerojatno i otpremninu i …nikom ništa…

https://sudreg.pravosudje.hr/registar/f?p=150:28:0::NO:28:P28_SBT_MBS:080437239


Kolak odlepršao iz Dalekovod Proizvodnje… napravio štetu, pobrao pare, vjerojatno i otpremninu i …nikom ništa…

Ako je doista tako, onda bolje za dugoročno poslovanje bolje da je odlepršao nego da je ostao.

Kojim političkim (i vlasničkim) kanalima je Gordan Kolak bio došao u Dalekovod? Može li netko pojasniti?

http://www.dalekovod.com/uprava-i-nadzorni-odbor.aspx

https://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/ogorceni-radnici-dalekovoda-o-glavi-nam-radi-covjek-s-politickim-zaledjem-koji-je-u-firmu-dosao-prije-par-mjeseci—510138.html

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/gordan-kolak-kod-nas-se-bivse-vojnike-cesto-predstavlja-kao-manje-vrijedne-a-hrvatska-svoje-kljucne-bitke-sada-dobiva-ili-gubi-u-gospodarstvu/5753611/

https://www.tportal.hr/biznis/clanak/nakon-najave-strajka-uprava-dalekovod-proizvodnje-upozorava-kako-je-restrukturiranje-nuzno-foto-20180216

pa sam si objasnio ovim linkovima. lik je sveznalica. stručnjak za avione, dalekovod pa i podravku. jedino što ne zna je gdje je šupalj.

who dares, wins

@PersJesus
Priča se da je Gordan Kolak kum ministra Krstičevića, s njime i je u nekakvoj kombinaciji s Msan om, i trebali su biti u kombinaciji za održavanje borbenih aviona preko nekih sestrinskih firmi od Msana. A koliko vidim druži se i preCjednicom. Nema gdje ga nisu ugurali, neki napredan momak. Vrh njegovih menadžerskih sposobnosti u DLKV je bila namjera rezanja plaća, tjeranje majstora i outsorcing. To je i čistatica mogla raditi.

Dobro, tko je dotičnog zamijenio na poziciji i kakav status ima ta nova osoba?

@PersJesus
Priča se da će ga zamijeniti Vrdoljak, on je i do sad bio nekakav direktor u DLKV, došao je iz Ad Plastika iz Rusije. Čini se kao razuman čovjek, e sad koliko on može popraviti situaciju…



@PersJesus

Priča se da će ga zamijeniti Vrdoljak, on je i do sad bio nekakav direktor u DLKV, došao je iz Ad Plastika iz Rusije. Čini se kao razuman čovjek, e sad koliko on može popraviti situaciju…

Rad u AD Plastiku, u Rusiji – u svakom slučaju bolja preporuka od političkih veza na visokoj razini.

Inače, mislio sam da je Dalekovod privatno trgovačko društvo i da nije tako jednostavno (bilo) instalirati igrača iz visoke politike. Također mi onda nije jasno odbijanje isplate onih 50 milijuna kn od strane države.


Inače, mislio sam da je Dalekovod privatno trgovačko društvo i da nije tako jednostavno (bilo) instalirati igrača iz visoke politike. Također mi onda nije jasno odbijanje isplate onih 50 milijuna kn od strane države.

Kolega pa jedna stvar je dati nekakav svježi novac a sasvim druga stvar uhljebiti se da se posisa postojeći novac.
Dalekovod je ni na nebu ni na zemlji što se tiče vlasništva. Pa ni Premužak tu nije došao jer je vrhunski uspješan manager sa referencama…bio CEO u Pošti…a znamo kako se dolazi na vrh u javnim tvrtkama



Inače, mislio sam da je Dalekovod privatno trgovačko društvo i da nije tako jednostavno (bilo) instalirati igrača iz visoke politike. Također mi onda nije jasno odbijanje isplate onih 50 milijuna kn od strane države.

Kolega pa jedna stvar je dati nekakav svježi novac a sasvim druga stvar uhljebiti se da se posisa postojeći novac.
Dalekovod je ni na nebu ni na zemlji što se tiče vlasništva. Pa ni Premužak tu nije došao jer je vrhunski uspješan manager sa referencama…bio CEO u Pošti…a znamo kako se dolazi na vrh u javnim tvrtkama
[/quote]

Ne bih se složio. Mislim da je upravo Premuzak vrhunski uspjesan manager s referencama.
Možeš li nabrojati 5-10 managera s referencama koji su vrhunski, s referencama, po tvom misljenju?
Prosurfaj i pronadji neku aferu u kojoj je Premuzak sudjelovao. Neces je naci. Jer ne postoji.
A ova cijena dionice…? Toplo se nadam nekim Kinezima ili drugima s parama i poslovnim referencama u svijetu pa da krenemo dalje…
Tko bi ocekivao takvu glupost da drzava ne da pare a sve cisto ko suza!? Ovaj rizik s odlascima radnika nije prisutan samo u DLKV.
Zivjeli!

Kolega dragi vi ste ili beskrajno naivni ili ste premužakov pajdaš pa ga tu branite… Koje to vrhunske reference P ima, bio u Plivi, pa u Ledu, direktor kod Brukete&Žinića pa Pošta…Skakanje iz marketinške agencije od cca 10-20 ljudi na Poštu sa par tisuća zaposlenih?!?! …Nitko nikada u povijesti RH nije postao CEO neke javne tvrtke ako nije bio politički podoban i politički poguran pa to vrijedi iza njega u Pošti…njegovo skakanje iz Pošte u Dalekovod isto tako nije slučajno…
I na kraju CEO se poput trenera u nogometu cijeni isključivo po jednoj stvari.
Da li dobiva ili gubi… a Premužak trenutno gubi 45mil kn zaključno sa trećim kvartalom…
Upitajte sebe samo jednu stvar da ste vlasnik 100% Dalekovoda da li biste i dalje držali takvog čovjeka?


Nitko nikada u povijesti RH nije postao CEO neke javne tvrtke ako nije bio politički podoban i politički poguran pa to vrijedi iza njega u Pošti…njegovo skakanje iz Pošte u Dalekovod isto tako nije slučajno...

Ok. Za Poštu sam prije nekoliko godina čuo da je snažno u rukama politike tj. HDZ-a. Može li pojašnjenje tj. malo više o tome kako njegov prijelaz iz Pošte u Dalekovod nije slučajan. Zašto je došao u Dalekovod?

Tragikomedija hrvatske stvarnosti … evo Kolaka u Končaru

Novi član: Promjena u Upravi Končara Elektroindustrije


Kolak odlepršao iz Dalekovod Proizvodnje… napravio štetu, pobrao pare, vjerojatno i otpremninu i …nikom ništa…

https://sudreg.pravosudje.hr/registar/f?p=150:28:0::NO:28:P28_SBT_MBS:080437239

Kolak i proizvodnja ode na bubanj…ali sto nakon?


Tragikomedija hrvatske stvarnosti … evo Kolaka u Končaru

Novi član: Promjena u Upravi Končara Elektroindustrije



Čini se da dotični ima jake veze na samom vrhu kada može sakati iz jednog d.d. u drugo i da mu je, nakon Dalekovoda, trebalo pronaći novo, dobro plaćeno radno mjesto u državnoj službi.

New Report

Close