DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 01.05.2024. u 21:13
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
2,48
2.406
970
2,44
2,48
1,64%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

90% firmi u koje su poslani “državni stručnjaci”, (čitaj uhljebi) otišlo je u stečaj ili predstečajnu nagodbu. A one koje su ih i nakon predstečajne zadržale će zasigurno na kraju u stečaj. To jednostavno nisu ljudi koji imaju kapaciteta da nešto pokrenu nego samo da razore, razdijele, razvale, izparatiziraju i onda nakon toga dalje na slijedećeg domaćina. Sve dok biznisom upravlja politika slijedi daljnje propadanje.

Vidi se da niste poslodavci.

Ako imaš višak zaposlenih – i pripremaš reorganizaciju , jer imaš zaposlenih više od 20, onda
moraš pripremiti plan zbrinjavanja otpuštenih radnika / tehnološki višak /

Obzirom , da slijedi pri otpuštanju , isplata otrpemnine- to je bolan udarac za tvrtku,koju
mora podnijeti tim koji radi na reorganizaciji.
Pri izračunu otpreminine – klasičnim putem računa se isplata po godinama staža provedenih
u toj tvrtki- a novac se isplaćuje u visini 1/3 brutto iznosa plaće -posljednja tri mjeseca isplate.

Dakle, prvo treba smanjiti plaće- zatim, nakon tri mjeseca podijeliti otkaze , kao tehnološki višak,
jer će trošak otpremnina biti manji – a onda zdravo naprijed!

Bez brige, radnike koje trebaju- neće otpuštati!

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

@ miami
Vidi se da nisi upoznat s situacijom , točno je da ima višak ljudi , ali ne radnika , nego administracije , to je ono o čemu cijelo vrijeme pišem . Od cca 1600 ljudi u cijeloj firmi , nema ni 600 radnika u Proizvodnji , a upravo tu rade rošadu i tu ponovo režu najmanje plaće , dijele otkaze , i onda zovu ljude preko agencije . Osim tih 600 radnika u Proizvodnji jedni tko radi prihod su terenci , ne znam točno koliko ih je , ali znam da ih nije ni u pola koliko u proizvodnji .
Sve što si rekao bilo bi OK da u upravi nisu tuljani koji su otpuštali uhodane i stvarno dobre radnike , da bi onda dovlačili nove preko agencije . Znači nema tehnološkog viška . Ima perioda kad je manji intenzitet posla , ali ne toliko da se odmah šalje kući , pa zovu opet za mjesec dana .

Izvješće dobro!
Prihodi u zadnjem kvartalu veći 80 mil.kn, neto rezultat bolji za 28 mil kn nego 2016.
Gubitak kvartala “simboličih” 4 mil. nasuprot 32 mil u 2016.
Kumulativno dobit od 10 mil. kn

Jako sam zadovoljan sa FI.

Divna firmica.

Nakon pljačke, (ne ponovilo se!) krenuli smo punim plućima u oporavak!

Obaveze po PSN otplaćujemo, otvaramo nova tržišta, radimo 90 % s inozemstvom, povećavamo prihod, izrazito smanjujemo dugoročne i kratkoročne obaveze, a čak smo i NT popravili.

A oni koji su nam najavljivali da “najgore tek dolazi” nek si tu svoju mudroliju nabiju na…. šešir.

A po dobrom starom običaju na ZSE nakon ovakvog lijepog izvještaja cijena bi mogla ići prema dolje.
To bi me jako razveselilo jer imam nešto pospremljenog keša sa strane…… 🙂

La vita e bella!

Obzirom da je maknut dug iz bilance a i dalje crpe Cf i prihode od vjetro….uracunajte i to u svoje kombinacije

Sve u svemu iznad ocekivanja.
Rast prihoda, pad obveza, a uz sve to NT pozitivan.
Poslovanje sve bolje, bruto dobit u q4 17m kn, vraceno 90m obveza iz PSN.
Jedino ne razumijem odakle toliki porez na dobit koji je gurnuo rezultat u gubitak.
Sto je to? Porezno nepriznati rashodi?Nekakve obveze iz proslosti?

Rastimo zajedno...

Kolege, uz sve dogovorene poslove u zadnjih 3 g (nemali broj se radi više godina), Dalekovod je miran još sigurno dvije godine, a poslova će očigledno u međvremenu još dosta doći (ponovno vidite prospekt sa popisom obnove dalekovodne mreže po državama u kojima Dalekovod naveliko radi).
Ovdje samo (ponovna) krađa može upropastiti firmu.

A cijena dionice, e to je već druga stvar. Na ovakvom tržištu, vjerujem da 2x veća dobit ne bi pomakla cijenu više od 30kn.

FI ocekivano stabilno s tendencijom stalnog poboljsanja.
Dakle, bruto dobit kao najvazniji pokazatelj operativnog poslovanja i stanja novcanog tijeka je 148 MHRK odnosno rast u odnosu na 2016 je respektabilnih 37,5%
Dakle, krajem ozujka i zadanja transa prema dobavljacima iz PSN i to je to.
Moze li me netko prosvjetliti gdje ce cijena dionice biti ako dobiju koji posao u Njemackoj ili Britaniji gdje su prosli tehnicki 2 godisnji monitaring i certificiranje i uspjesno ga prosli?
Zapravo ne mora me nitko prosvjetliti jer ja znam sto ocekujem od ove perjanice ZSE ali i zarobljenice zbog Todomora..no ako igdje treba samo malo strpljenja (ne puno) onda je to ovdje!
LP

Ja bih čak rekao fantastično izvješće, da nije bilo utjecaja jednokratnih stavki bilo bi to bomba. Sad ipak imam vjere da još uvijek ima dragulja na ZSE i da se isplati jednim okom uvijek škicati šta se ovdje događa jer DLKV će kad tad ako ovako nastavi donijeti 100 % rast.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

drukeri po običaju mlate praznu slamu glorificirajući prosječno FI.
ako je FI tako dobro kako vi tvrdite, onda će cijena DLKV danas probiti barem 20 kn, moguće i 21 kn, zar ne?

Pa zar doista mislis da je bitno kaj ce bit danas?!
Bitnije je kaj ce bit sutra, a jos bitnije kaj ce bit preksutra, al nemoj to doslovno shvatit. Dok god tvrtka zakljucuje znacajne inozemne ugovore, probija se na nova trzista, isplacuje obveze iz PSN-a, meni je to dovoljno da mirno spavam i da uzivam u pogledu u svjetlu perspektivu…

ex maratonac, ex neumoran (05.10.2007.)

nemojte zaboraviti da su ovdje isključeni dugovi iz bilance!!!, a CF i RDG i dalje se dodaju vjetroelektrane, i da plaćaju penale za to

to daje puno drugačiju sliku, bez vjetroelektrana osnovni biznis je u banani

S obzirom na mentalno stanje investitora u HR očekujem do kraja dana cijenu negdje oko 18 kn.
No, možda me stvarnost opovrgne.

Pa da vidimo…

La vita e bella!

To je nama naš Todex dao. Kladim se da nije bilo bagrokora da bi Crobex sada bio na 2800 bodova a DLKV npr. barem na 40 kn.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

New Report

Close