DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 08.05.2024. u 01:36
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
2,45
2.689
1,096
2,40
2,46
2,50%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


a onda sam nešto previdio, sori,,
vidim da paralelno uz rate dobavljačima vraćaju i senior kredite bankama, ok krediti ostaju,
a tko nakon dobavljača dolazi na red gdje će taj iznos otići da ne kopam sada svu dokumentaciju ?

Nis nisi previdio sve je ok.

ove godine ce vratit skoro 100 mil kuna, (samim tim mislim da nece biti neke pretjerane netto dobiti), od kojih otpada dio na lizing, dio dobavljačima, dio senior dug, dio kamate.
Iduce godine nakon 31.03. otpada tromjesečna rata za dobavljače od 12,4 mil kvartalno, sto znaci ako ostvare vecu EBITDA moguce je, iako ne nuzno da se dio prelije i u profit, pa se samim tim i poveca kapital.


a onda sam nešto previdio, sori,,
vidim da paralelno uz rate dobavljačima vraćaju i senior kredite bankama, ok krediti ostaju,
a tko nakon dobavljača dolazi na red gdje će taj iznos otići da ne kopam sada svu dokumentaciju ?

iz nagodbe

1.Ostaje tih 13 rata do pocetka sljedece godine
2. Vracanje senior kredita kvartalno od ove godine pa sljedecih 13 godina
3. 84 mil s kamatom od 2014 godine pa sljedecih 9 godina
4. Mogucnost pretvaranja mezzanin duga od 244 mil u senior dug od 2020 ili 2021 u slucaju da omjer dug/EBITDA dozvoljava
5. Od ove godine imaju ugovorenu kaznu jer nisu prodali vjetroelektrane, takvu kaznu ce platit i sljedece godine ako se do tada ne proda
6. 2022 godine jednokratno placanje 52 mil s kamatama
7. Od ove godine placaju nesto financijskim institucijama i leasingu ali ne znam toocno pojedinosti trebalo bi pogledat

Ignore : renči

tnx StatusQuo, otprilike je to šta sam gledao i prije, praktično nastavljaju se sve otplate, a ovo pod 1. završava,, šta znači 50tak mil. kn manje otplate godišnje nego ove godine, pa se lakše diše 🙂

mislio sam da sam nešto previdio pa da kreću sada sa nekom novom otplatom ….. jedino za 5 godina 2022. dolazi na naplatu 52 mil.kn a do tada tko zna šta se sve može desiti

50 mln kn oslobođenih u CF je puno novaca koji direktno ne utječu na dobit, ali posredno imaju utjecaja. S više novaca na računu može se pojeftiniti proizvodnja, smanjiti rokovi plaćanja, platiti manje finacijskih rashoda… Sljedeća godina bi trebao Dalekovod procvjetati.

Pustite da još možemo jeftino kupovati dok ima!!

Po mojem misljenu mislim da je ova cijena vise manje fer vrednovana, cak mislim da je mozda malo i skupa s obzirom na trenutacno stanje ako bi pozelio ulozit zasada neman dionice i ne planiram imat, realno gledajuci zadnje dvije godine firma nije ostvarila dobit iz redovnog poslovanja zbog jednokratnih stavki, ove godine ce vjerovatno biti na nuli s obzirom da je zadnji kvartal uvik izazazovniji za gradjevinske firme zbog vremenskih uvjeta obavljanja ugovorenih radova iako sljedece godine se ocekuje to smanjenje placanja dugova od ove godine su poceli jos jedan dug placat istina u manjem iznosu, s druge strane firma vec nekoliko godina nije ulagala bas u opremu, te ce vjerovatno prvom prilikom kada to novcani tok dopusti to napravit sta ce povecat rashode, tako da ne ocekujem neke spektakularne dobiti u sljedecoj godini, eto samo moje razmisljanje.

Ignore : renči

01-09/2017 prema 2016. > Prihodi 45% viši, Ebitda 53% viša, Bruto dobit 55% viša.
To su stvarni rezultati kad se izuzme iskazani izvanredni jednokratni prihod iz 2016. od 50 mil kn koji nije ni imao nikakve veze s poslovanjem firme.
S obzirom na cijenu od preko 25 kn koja je bila prošle godine, svatko neka odluči je li mu sadašnjih 20 kn nakon rezultata 2017. (koji su mislim tek uvod u pravu eksploziju rasta rezultata sljedećih godina) puno ili malo!!

Ma sve ok, samo nek ugovaraju i rade nove poslove, sve ostalo je samo pitanje vremena i strpljenja,,,, u svakom slučaju kad se otključa vrijednost pobrat će se vrhnje 🙂

Danas sam se malo pocastio, mislim da je to ok i da tu lezi budućnost dalekovidnosti.

dali su pripreme završene za pelješki most i dali ima dovoljno radne snage za pokrenut apokalipsu u koju niko nevjeruje pozz

Malo podebljao na okrugli broj kada se već nudi po sniženju. 🙂

La vita e bella!

Zoki,
napiši molim te zašto bi Dlkv trebao pasti na 14-15 kn. U proteklom vremenu su uredno platili sve obveze iz PSN. U 1.Q 2018 dospijeva zadnja rata prema dobavljačima, potpisali su novi veliki ugovor u Norveškoj, zapošljevaju nove djelatnike.

Pa ovih dana svi građevinci dobivaju po piksici onak extra udarac… pa mora i ovdje izgleda…. jos uvijek je kod nas onak kud svi tuda i mali mujo….

pepe7


Zoki,
napiši molim te zašto bi Dlkv trebao pasti na 14-15 kn. U proteklom vremenu su uredno platili sve obveze iz PSN. U 1.Q 2018 dospijeva zadnja rata prema dobavljačima, potpisali su novi veliki ugovor u Norveškoj, zapošljevaju nove djelatnike.

Objasniti ću ti ja….zato što mu je CF jako upitan za naredno razdoblje….zato što i dalje ne rade ništa sa VE, a za to plaćaju penale, zato što ima problema na poslu u Dugom Selu, zato što CEO ne donosi nove poslove u ostalim tržištima osim Norveškoj…..

Kada im CF ne bi bio upitan za naredno razdoblje, da nešto rade na VE te da ne plaćaju penale za to, da nemaju problema na poslu u Dugom Selu te da im CEO donosi nove poslove i drugdje osim u Norveškoj, onda cijena ne bi bila tu gdje danas je.

La vita e bella!

New Report

Close