DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 22.05.2024. u 00:49
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
2,83
59.218
20,925
2,76
2,80
0,73%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Zse bi trebao upitati da li postoje uopće pregovori u vezi ulaska u vlasništvo dlkv, ne samo od strane tate group, već i od drugih ulagača ako uprava kaže da su pregovori u tijeku, onda je jasno da će doći do nekoga dogovora 🙂

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

ma kakvo preuzimanje, pogedajte kolike su im velike obveze,pa ne znam tko bi se normalan upuštao u nešto ovakvo…jedino da mu daju ulaz u firmu po 10 kn po dionici


ma kakvo preuzimanje, pogedajte kolike su im velike obveze,pa ne znam tko bi se normalan upuštao u nešto ovakvo…jedino da mu daju ulaz u firmu po 10 kn po dionici

Citat iz godišnjeg izvješća dalekovoda

Premda Menadžment smatra kako će postojeće mjere restrukturiranja biti dovoljne za potpuni oporavak
poslovanja, paralelno će se raditi na pronalasku strateškog partnera za Maticu, obzirom da financijski snažan
strateški partner može povećati stabilnost i kredibilitet Grupe, pogotovo ukoliko potražnja na inozemnim
tržištima nadmaši kapacitet financiranja Grupe na samostalnoj osnovi. Menadžment vjeruje kako bi
odgovarajući strateški partner mogao sa manjinskim ili većinskim udjelom uzrokovati i druge pozitivne promjene
u Grupi, poput organizacijske ekspertize, pristupa novim tržištima i pristupa povoljnijem financiranju. Grupa bi
bila zanimljiva velikom broju strateških kupaca obzirom da posjeduje izniman brend i brojne reference sa tržišta
na kojima neki strateški igraĉi nisu prisutni, ima vrlo cijenjene zaposlenike zbog svojih tehniĉkih znanja, te
trenutno ima nisku tržišnu kapitalizaciju. Apetiti za preuzimanjima i spajanjima u ovom sektoru su prisutni,
posebice kod malih i srednje velikih kompanija uslijed izrazito pozitivnih oĉekivanja za sektor.

http://www.zse.hr/userdocsimages/financ/DLKV-fin2011-1Y-NotREV-K-HR.pdf

Uključivanjem npr. tata groupa u dokapitalizaciju po 245 Kn otvorilo bi put prema 500 Kn 🙂

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/



http://ipv6.index.hr/vijesti/clanak/zagrebacka-banka-smjenjuje-luku-milicica-s-celnog-mjesta-u-dalekovodu/619622.aspx

[shocked]


"Zbog recesijske krize u koju su zapale sve građevinske tvrtke u Hrvatskoj, Dalekovod se odlučio za pronalaženje mogućeg strateškog partnera ili kupca, doznajemo iz izvora bliskih upravi tvrtke."

A kak’ to gospoda misle bilo što dok im je rješenje Hanfe o davanju ponude za preuzimanje na grbi?
I ovako su već u nesuglasju za ZOPDD…

OGRANIČENJA DJELOVANJA UPRAVE I NADZORNOG ODBORA CILJNOG DRUŠTVA
Članak 42.
(1) Od trenutka zaprimanja obavijesti iz članka 9. stavka 5. i članka 10. stavka 2. ovoga Zakona, odnosno od objave istih, ako uprava nije zaprimila navedene obavijesti, do objave izvješća o preuzimanju, uprava i nadzorni odbor ciljnog društva ne smiju, bez odobrenja glavne skupštine ciljnog društva:
1. povećati temeljni kapital,
2. sklapati poslove izvan redovitog poslovanja ciljnog društva,
3. djelovati na način koji bi mogao ozbiljnije ugroziti daljnje poslovanje ciljnog društva ili sklapati poslove koji bi mogli ozbiljnije ugroziti daljnje poslovanje ciljnog društva,
4. odlučiti o stjecanju i otpuštanju vlastitih dionica ciljnog društva ili vrijednosnih papira koji daju pravo na te dionice,
5. djelovati na način koji bi imao za cilj ometanje ili onemogućavanje ponude za preuzimanje.
(2) Odluke uprave ili nadzornog odbora iz stavka 1. ovoga članka, koje su donesene prije dana zaprimanja obavijesti iz članka 9. stavka 5. i članka 10. stavka 2. ovoga Zakona ili objave istih, a nisu u cijelosti provedene, moraju prije provedbe dobiti dodatno odobrenje glavne skupštine ciljnog društva, osim ukoliko se radi o odlukama koje spadaju u redovito poslovanje ciljnog društva, a njihova provedba ne bi mogla ometati ili onemogućiti ponudu za preuzimanje…

a osim toga i…

ZABRANA STJECANJA I OTPUŠTANJA DIONICA S PRAVOM GLASA
Članak 40.
(1) Od trenutka sklapanja pravnog posla stjecanja dionica ciljnog društva, kojim nastaje obveza objavljivanja ponude za preuzimanje do isteka roka trajanja ponude, dionice koje su predmet ponude za preuzimanje, ponuditelj i osobe koja s njim djeluju zajed nički ne smiju steći niti se smiju obvezivati da će ih steći na drugi način osim ponudom za preuzimanje.
(2) Od trenutka sklapanja pravnog posla stjecanja dionica ciljnog društva, kojim nastaje obveza objavljivanja ponude za preuzimanje do isteka roka trajanja ponude, ponuditelj i osobe koje s njim djeluju zajednički ne smiju otpuštati niti se obvezivati da će otpustiti dionice koje su predmet ponude za preuzimanje.
(3) Odredbe stavka 1. i 2. ovoga članka na odgovarajući se način primjenjuju i u slučaju objave obavijesti o namjeri objavljivanja dobrovoljne ponude za preuzimanje…
[/quote]

Ovo treba ponoviti
da se ima na umu tko su sada glavne gazde u Dlkv-u – Fondovi
Za svaku pa i stratesku odluku prakticki sami odlucuju!!!

A ovo treba ponoviti iz razloga da Izvjesca Uprave su iscrpna, konzistentna i moze im se vjerovati, te se u njima mnogo toga da iscitati o buducim planovima firme.

Citat iz godišnjeg izvješća dalekovoda

Premda Menadžment smatra kako će postojeće mjere restrukturiranja biti dovoljne za potpuni oporavak
poslovanja, paralelno će se raditi na pronalasku strateškog partnera za Maticu, obzirom da financijski snažan
strateški partner može povećati stabilnost i kredibilitet Grupe, pogotovo ukoliko potražnja na inozemnim
tržištima nadmaši kapacitet financiranja Grupe na samostalnoj osnovi. Menadžment vjeruje kako bi
odgovarajući strateški partner mogao sa manjinskim ili većinskim udjelom uzrokovati i druge pozitivne promjene
u Grupi, poput organizacijske ekspertize, pristupa novim tržištima i pristupa povoljnijem financiranju. Grupa bi
bila zanimljiva velikom broju strateških kupaca obzirom da posjeduje izniman brend i brojne reference sa tržišta
na kojima neki strateški igraĉi nisu prisutni, ima vrlo cijenjene zaposlenike zbog svojih tehniĉkih znanja, te
trenutno ima nisku tržišnu kapitalizaciju. Apetiti za preuzimanjima i spajanjima u ovom sektoru su prisutni,
posebice kod malih i srednje velikih kompanija uslijed izrazito pozitivnih oĉekivanja za sektor.

http://www.zse.hr/userdocsimages/financ/DLKV-fin2011-1Y-NotREV-K-HR.pdf

Uključivanjem npr. tata groupa u dokapitalizaciju po 245 Kn otvorilo bi put prema 500 Kn 🙂
[/quote]

Glede Milicica mislim da je on igrac fondova i banaka.
Pogledajte Rjesenje Hanfe o obvezi preuzimanja pod Obrazlozenje – Banke su sve znale i drzale ljestve.
A kome je ono Telegra prodala po 275 i par mjeseci poslije usla u dokapitalizacije po 245?

Ono što se meni osobno ne dopada kod ovog mogućeg preuzimanja Dalekovoda je ovaj termin. Nije mi
jasno čemu sada žurba odjednom. Naime trenutna cijena dionice je skoro na povjesnom minimumu,
a poduzeće je nekoliko kvartala za redom poslovalo sa minusom. Zar nebi bilo bolje da se u
dogovore oko preuzimanja išlo nakon što Dalekovod objavi godišnje FI koje bi s obzirom
na već dobrim dijelom provedene mjere restrukturiranja i količinu ugovorenih poslova kod nas i vani, a posebice onih koji se tek trebaju ugovoriti (mislim tu prije svega na najavu Z.Koračevića iz HEP-a da
će se ove godine u dalekovode i trafostanice uložiti 2,3 milijarde kuna), trebalo biti pozitivno.

Naime 14.veljače 2012. u svojem godišnjem izvješću za 2011 su napisali ovo:

"Važno je napomenuti da je plan situiranja /prihoda koji se odnosio na tendere u tijeku za 2012. godinu na tržištu Republike Hrvatske već premašen."

Dakle već početkom ove godine imalu su ispunjen plan za domaće tržište, u koji nisu bile uključene
ove investicije HEP-a (tada se u tom trenutku nije niti znalo da će ih biti) i one će biti čisti bonus
u poslovanju za ovu godinu. Također Dalekovod ima trenutno dobivenih 100 mil. eur-a na dva natječaja
u Albaniji (koja su istina trenutno blokirana), što ne znači da će tako i ostati. Također u Velikoj Britaniji
u konzorciju na najvećom Britanskom građevinskom tvrtkom Costain Group ide se na velike projekte. Norvežani također u najavi imaju velike projekte, a tamo je Dalekovod u zadnje vrijeme za Statnett radio više nego kod nas za HEP. Dakle moje je mišljenje da treba ići u dokapitalizaciju svakako, ali da je trebalo pričekati još neko vrijeme da se dogode neki pozitivni pomaci kako u samom poslovanju tako i u nekim dobivenim natječajima. Zbog čega sada prodavati poduzeće, a ne recimo za jedno 6 mjeseci
do godinu dana kada se budu vidjeli znatni pomaci u poslovanju, a vjerojatno samim tim i cijena
bi bila znatno povoljnija ostaje mi nejasno.


Ono što se meni osobno ne dopada kod ovog mogućeg preuzimanja Dalekovoda je ovaj termin. Nije mi
jasno čemu sada žurba odjednom. Naime trenutna cijena dionice je skoro na povjesnom minimumu,
a poduzeće je nekoliko kvartala za redom poslovalo sa minusom. Zar nebi bilo bolje da se u
dogovore oko preuzimanja išlo nakon što Dalekovod objavi godišnje FI koje bi s obzirom
na već dobrim dijelom provedene mjere restrukturiranja i količinu ugovorenih poslova kod nas i vani, a posebice onih koji se tek trebaju ugovoriti (mislim tu prije svega na najavu Z.Koračevića iz HEP-a da
će se ove godine u dalekovode i trafostanice uložiti 2,3 milijarde kuna), trebalo biti pozitivno.

Naime 14.veljače 2012. u svojem godišnjem izvješću za 2011 su napisali ovo:

"Važno je napomenuti da je plan situiranja /prihoda koji se odnosio na tendere u tijeku za 2012. godinu na tržištu Republike Hrvatske već premašen."

Dakle već početkom ove godine imalu su ispunjen plan za domaće tržište, u koji nisu bile uključene
ove investicije HEP-a (tada se u tom trenutku nije niti znalo da će ih biti) i one će biti čisti bonus
u poslovanju za ovu godinu. Također Dalekovod ima trenutno dobivenih 100 mil. eur-a na dva natječaja
u Albaniji (koja su istina trenutno blokirana), što ne znači da će tako i ostati. Također u Velikoj Britaniji
u konzorciju na najvećom Britanskom građevinskom tvrtkom Costain Group ide se na velike projekte. Norvežani također u najavi imaju velike projekte, a tamo je Dalekovod u zadnje vrijeme za Statnett radio više nego kod nas za HEP. Dakle moje je mišljenje da treba ići u dokapitalizaciju svakako, ali da je trebalo pričekati još neko vrijeme da se dogode neki pozitivni pomaci kako u samom poslovanju tako i u nekim dobivenim natječajima. Zbog čega sada prodavati poduzeće, a ne recimo za jedno 6 mjeseci
do godinu dana kada se budu vidjeli znatni pomaci u poslovanju, a vjerojatno samim tim i cijena
bi bila znatno povoljnija ostaje mi nejasno.

U potpunosti se slazem.
Mozda u ponedjeljak bude nesto vise informacija.
U clanku Indexa previse je ????.


Ono što se meni osobno ne dopada kod ovog mogućeg preuzimanja Dalekovoda je ovaj termin. Nije mi
jasno čemu sada žurba odjednom. Naime trenutna cijena dionice je skoro na povjesnom minimumu,
a poduzeće je nekoliko kvartala za redom poslovalo sa minusom. Zar nebi bilo bolje da se u
dogovore oko preuzimanja išlo nakon što Dalekovod objavi godišnje FI koje bi s obzirom
na već dobrim dijelom provedene mjere restrukturiranja i količinu ugovorenih poslova kod nas i vani, a posebice onih koji se tek trebaju ugovoriti (mislim tu prije svega na najavu Z.Koračevića iz HEP-a da
će se ove godine u dalekovode i trafostanice uložiti 2,3 milijarde kuna), trebalo biti pozitivno.

Naime 14.veljače 2012. u svojem godišnjem izvješću za 2011 su napisali ovo:

"Važno je napomenuti da je plan situiranja /prihoda koji se odnosio na tendere u tijeku za 2012. godinu na tržištu Republike Hrvatske već premašen."

Dakle već početkom ove godine imalu su ispunjen plan za domaće tržište, u koji nisu bile uključene
ove investicije HEP-a (tada se u tom trenutku nije niti znalo da će ih biti) i one će biti čisti bonus
u poslovanju za ovu godinu. Također Dalekovod ima trenutno dobivenih 100 mil. eur-a na dva natječaja
u Albaniji (koja su istina trenutno blokirana), što ne znači da će tako i ostati. Također u Velikoj Britaniji
u konzorciju na najvećom Britanskom građevinskom tvrtkom Costain Group ide se na velike projekte. Norvežani također u najavi imaju velike projekte, a tamo je Dalekovod u zadnje vrijeme za Statnett radio više nego kod nas za HEP. Dakle moje je mišljenje da treba ići u dokapitalizaciju svakako, ali da je trebalo pričekati još neko vrijeme da se dogode neki pozitivni pomaci kako u samom poslovanju tako i u nekim dobivenim natječajima. Zbog čega sada prodavati poduzeće, a ne recimo za jedno 6 mjeseci
do godinu dana kada se budu vidjeli znatni pomaci u poslovanju, a vjerojatno samim tim i cijena
bi bila znatno povoljnija ostaje mi nejasno.


LEGA-ozbiljan kupac, ozbiljna cijena, osigurana budućnost.Samo za strpljive!!!Utakmica sa Ircima, pa ugodno jutro, pozdrav iz Debrecena.

Apropo visoke zaduzenosti koja se cesto ovdje spominje
zaduzenost je relativna stvar,
ne treba zaboraviti da sada imamo u odnosu na prijasnje godine (kada je u pojedinim godinama zaduzenost bila visoka kao i sada) ulaganje osim u osnovnu djelatnost (obrtni kapital, restruktiranje) i
ulaganje u VE i ulaganje u Skyoffice.
Po meni je problematican samo Skyoffice i to treba sto prije rjesiti.
VE su zasebne i to nebi trebao biti problem.
Ostala zaduzenja prevladat ce se povecanim prihodima. Ako se ostvare najave Uprave o prihodima za 2012 godinu onda ni ovdje nema problema.

Zakljucno mislim da zaduzenost jest velika ali samo ako su prihodi mali. Rastom prihoda zaduzenost postaje sve manji problem.


Apropo visoke zaduzenosti koja se cesto ovdje spominje
zaduzenost je relativna stvar,
ne treba zaboraviti da sada imamo u odnosu na prijasnje godine (kada je u pojedinim godinama zaduzenost bila visoka kao i sada) ulaganje osim u osnovnu djelatnost (obrtni kapital, restruktiranje) i
ulaganje u VE i ulaganje u Skyoffice.
Po meni je problematican samo Skyoffice i to treba sto prije rjesiti.
VE su zasebne i to nebi trebao biti problem.
Ostala zaduzenja prevladat ce se povecanim prihodima. Ako se ostvare najave Uprave o prihodima za 2012 godinu onda ni ovdje nema problema.

Zakljucno mislim da zaduzenost jest velika ali samo ako su prihodi mali. Rastom prihoda zaduzenost postaje sve manji problem.

valjda se zna koji su kriteriji za procjenu zaduženosti? Pa nije to "ljepota u oku promatrača" hebote :-))

14% glasača je glasalo protiv ulaska u EU ....


Ono što se meni osobno ne dopada kod ovog mogućeg preuzimanja Dalekovoda je ovaj termin. Nije mi
jasno čemu sada žurba odjednom. Naime trenutna cijena dionice je skoro na povjesnom minimumu,
a poduzeće je nekoliko kvartala za redom poslovalo sa minusom. Zar nebi bilo bolje da se u
dogovore oko preuzimanja išlo nakon što Dalekovod objavi godišnje FI koje bi s obzirom
na već dobrim dijelom provedene mjere restrukturiranja i količinu ugovorenih poslova kod nas i vani, a posebice onih koji se tek trebaju ugovoriti (mislim tu prije svega na najavu Z.Koračevića iz HEP-a da
će se ove godine u dalekovode i trafostanice uložiti 2,3 milijarde kuna), trebalo biti pozitivno.

Naime 14.veljače 2012. u svojem godišnjem izvješću za 2011 su napisali ovo:

"Važno je napomenuti da je plan situiranja /prihoda koji se odnosio na tendere u tijeku za 2012. godinu na tržištu Republike Hrvatske već premašen."

Dakle već početkom ove godine imalu su ispunjen plan za domaće tržište, u koji nisu bile uključene
ove investicije HEP-a (tada se u tom trenutku nije niti znalo da će ih biti) i one će biti čisti bonus
u poslovanju za ovu godinu. Također Dalekovod ima trenutno dobivenih 100 mil. eur-a na dva natječaja
u Albaniji (koja su istina trenutno blokirana), što ne znači da će tako i ostati. Također u Velikoj Britaniji
u konzorciju na najvećom Britanskom građevinskom tvrtkom Costain Group ide se na velike projekte. Norvežani također u najavi imaju velike projekte, a tamo je Dalekovod u zadnje vrijeme za Statnett radio više nego kod nas za HEP. Dakle moje je mišljenje da treba ići u dokapitalizaciju svakako, ali da je trebalo pričekati još neko vrijeme da se dogode neki pozitivni pomaci kako u samom poslovanju tako i u nekim dobivenim natječajima. Zbog čega sada prodavati poduzeće, a ne recimo za jedno 6 mjeseci
do godinu dana kada se budu vidjeli znatni pomaci u poslovanju, a vjerojatno samim tim i cijena
bi bila znatno povoljnija ostaje mi nejasno.

:-)) pa očigledno se ne može čekati tako dugo. Nisu investitori veslo sisali da bi pali na jedno pozitivno izvješće. Mislim da su im trendovi jasni bez obzira na FI. To što ima interesa kazuje da ima i nade.

14% glasača je glasalo protiv ulaska u EU ....

Novine kao novine nista novo zar vec nije poznato kako se price plasiraju planski, zar mislite da se takvo preuzimanje dogadja u mjesec dana potrebno je daleko vise vremena ako je ozbiljan kupac u pitanju, a ovo je samo bacanje informacija da malo vise u zraku kao moguca stvar pa naravno da nitko nece prodavat nesto sta je sad na najnizoj cijeni osim ako se ne prodaje nekim nasima da jeftino kupe (iako mislim da je realnije da fondovi tu udju prije nego netko drugi), jos firma daleko bolje stoji nego lani, a cijena nize nego lani i jos pazi nasli su indijce lol pa sta cemo im mi realnije mi je da je neki evropski preuzimatelj u pitanju nego indijci….a za Luku bi i ja pogodio da ce u mirovinu jos malo pa njemu je 66 godina heh….

Ignore : renči

New Report

Close