DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 16.06.2024. u 06:38
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
2,76
2.621
950
2,76
2,80
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Ma, mi smo obične guske u magli jbt sve informacije skupa..nitko ništa ne zna normalno !

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

http://rast.hr/hr/trziste/grafikoni.html?f%5Bticker%5D=DLKV-R-A%3AZSE&f%5Btip%5D=3



kako ponuditelj još nije objavio ponudu za preuzimanje ciljanog društva, a trebao je ponudu objaviti još 2005.godine, to je danas u obvezi u ponudi dati prosječnu cijenu tromjesečnog prosjeka iz 4. kvartala 2007. što je do sada najveća prosječna tromjesečna cijena, a ona iznosi oko

1.500 kuna

uz hanfino rješenje podignite tužbu za prisilno sklapanje kupoprodajnog ugovora i sigurno će te tu cijenu po dionici i dobiti.

Vjerujem da će regulator postupiti razumno i blokirati trgovinu dok se ne rasčiste neke stvari…

Već i sam članak u Jutarnjem dostatan je razlog, obzirom da je veliki broj imatelja dionice slučajno ili možda čak namjerno doveden u zabludu oko cijene u obezujućoj ponudi…kao i zbog toga jer postoji opravdana sumnja da se mogući obveznici ponude rješavaju imovine iz koje bi se eventualni tužitelji mogli naplatiti…

Ne bude li sutra blokade, osobno ću biti razočaran, međutim par dana prije ili kasnije, sve će doči na svoje…

Već sada se čini vrlo izvjesnim da će se vlasnička struktura značajno mijenjati, a sa njom i uprava, pa bi uz malo sreće da ne zakačimo opet neke "domišljate", dobit iz poslovanja trebala ostajati u Dalekovodu, što bi uz započeto restukturiranje i količinu sklopljenih poslova trebalo biti dostatno za kvalitetno funkcioniranje sa lijepom dobiti…

[/quote]

blokada trgovanja će strašno pomoći ako netko prodaje imovinu. Trgovina je bila blokirana kako bi se investitori upoznali s novim informacijama i … taj dan nije bilo dramatičnih skokova tako da mislim da su svi sa svime upoznati i ne vidim svrhu blokade … osim ako se bojiš da će dolje … pa da se zaštitiš malo :-)))

14% glasača je glasalo protiv ulaska u EU ....



Ne znam koliko ima novca, međutim uvjeren sam da ima dostatno da se osobno naplatim neovisno dali ponudu ili ne i bila obveza 475 kn ili 1500 kn, a što će učiniti ostali dioničari ovisi o njima…međutim red je da ih se uputi…

Nije ponude bilo niti na nekim drugim dionicama, pa su se neki ipak naplatili… [wink]


Tko se i gdje naplatio???
Ne bi trebali ovako napamet.
Pozdrav
[/quote]

ovo je opcija koju bi bilo zanimljivo odigrat, APP, dakle … traži se netko s iskustvom tko može malo opisati kako ispravno sročiti zathjev za naplatom preko suda i slično …. kako bi to išlo.

14% glasača je glasalo protiv ulaska u EU ....

http://www.ripe.hanfa.hr/hr/edukacija/arhiva/na-koji-nacin-dionicari-mogu-zastititi-svoja-prava-u-slucaju-da-ponuditelj-ne-objavi-ponudu-za-preuzimanje-te-koje-su-posljedice-neobjavljivanja-ponude/

14% glasača je glasalo protiv ulaska u EU ....




Ne znam koliko ima novca, međutim uvjeren sam da ima dostatno da se osobno naplatim neovisno dali ponudu ili ne i bila obveza 475 kn ili 1500 kn, a što će učiniti ostali dioničari ovisi o njima…međutim red je da ih se uputi…

…nisam neki pravnik, ali kao stranka po vlastitom zahtjevu podnosiš tužbu nadležnog trgovačkom društvu sa svom mogućom dokumentacijom, i sud prije donošenja odluke mora provesti raspravu dali imaš osnova za to, o čemu budeš pravovremeno obaviješten…

Nije ponude bilo niti na nekim drugim dionicama, pa su se neki ipak naplatili… [wink]


Tko se i gdje naplatio???
Ne bi trebali ovako napamet.
Pozdrav
[/quote]

ovo je opcija koju bi bilo zanimljivo odigrat, APP, dakle … traži se netko s iskustvom tko može malo opisati kako ispravno sročiti zathjev za naplatom preko suda i slično …. kako bi to išlo.
[/quote]

Tko ima sreću nije mu potreban razum, tko ima razum potrebna mu je sreća.

nisam neki pravnik, ali kao stranka po vlastitom zahtjevu podnosiš tužbu nadležnog trgovačkom društvu sa svom mogućom dokumentacijom, i sud prije donošenja odluke mora provesti raspravu dali imaš osnova za to, o čemu budeš pravovremeno obaviješten…

Tko ima sreću nije mu potreban razum, tko ima razum potrebna mu je sreća.

…a jeste već spremili ražanj,a zec još u dalekoj šumi…pa vidite da je tu veliki broj „ako“

prvo,ako Uprava ne podnese ponudu ( od kud mi znamo,možda je i podnese) ili izabere još neku od mogućnosti koju im Zakon dozvoljava…

drugo,Uprava može i uspjeti u svojoj žalbi na Upravni sud,pa od obveze preuzimanja ništa…

treće i najvažnije ovdje se javlja problem zastare,al vidim da se neki od vas prave kao da tog problema nema…

…naime,prema Zakonu o preuzimanju dioničarskih društava
“ Ako ponuditelj ne objavi ponudu za preuzimanje, pod uvjetima i na način iz ovoga Zakona, svaki dioničar ciljnog društva može putem mjesno nadležnog trgovačkog suda zahtijevati obvezno sklapanje ugovora o prodaji dionica, pod uvjetima pod kojima je morala biti objavljena ponuda za preuzimanje…“

Obveza za preuzimanje je po Odluci Hanfe bila 12.travnja 2005.godine i od tad bi trebao teći rok za podnošenje tužbi,a opći zastarni rok jest 5 godina i vidljivo je da rok za podnošenje tužbe protekao…

Na rokove se primjenjuje Zakon o obveznim odnosima i veliko je pitanje bez obzira na zamršenost ovog slučaja da bi Trgovački sud donio neko drugo mišljenje…

Dakle,primirite se u svojim apetitima…
[rolleyes]

Zastara se može primjeniti samo da rok od 5 godina od dana rješenja hanfe a ne datum kada je po tom rješenju obeza nastala, što je jedino bitno radi utvrđivanja cijene dionice u javnoj ponudi.

@BAKICAAA
[lol] Kako bih ja volio da smijem ovako pisati kao ti [thumbsup]

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.

Nema zastare

Iako se u jednom trenutku spekuliralo da su se spomenuti akteri “izvukli” jer je nastupila zastara, to na kraju nije ispalo tako jer u pravnoj regulativi objava ponude za preuzimanje ne zastarijeva.

P.S. Sjedni Bakice 1 [lol]

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]

@over25

BAKICAAA, 02.10.2011. u 22:11
Iako se u jednom trenutku spekuliralo da su se spomenuti akteri “izvukli” jer je nastupila zastara, to na kraju nije ispalo tako jer u pravnoj regulativi objava ponude za preuzimanje ne zastarijeva.

…dječice draga…u pravu vam se zove nešto kao"interpretacija pravnih pravila"…

…to vam je znate nešto sasvim različito od "interpretacije novinskih članaka"… [rolleyes]

New Report

Close