DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 16.06.2024. u 03:29
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
2,76
2.621
950
2,76
2,80
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.




pa dobio si službenu informaciju.

Neznam zašto to misliš…

Veselilo bi me (i to jako) kada bih imao pristup informacijama iz kojih bi mogao sam izračunati najmanju cijenu koju bi morali ponuditi u preuzimanju, odnosno za koju će ih ostali dioničari moći utužiti ako to ne učine, međutim pristup dijelu tih informacija nije dostupan, pa ćemo ipak morati pričekati…

[/quote]

pa uzmi pa računaj
[/quote]

– znači ili prosječna 3 mjeseca prije nastanka obveze, ili najveća po kojoj su oni stjecali godinu dana prije
– obveza nastaje 12.4.2005
– maksimalna u periodu 12.4.2004 do 12.4.2005 je bila 480KN, ako je to njihova transakcija, onda je to cijena
– prosječna u 3 mj prije nastanka obveze je 379kn
– dakle cijena je između 379 i 480

14% glasača je glasalo protiv ulaska u EU ....

…što više čitam ovu Odluku Hanfe,mislim da bi Uprava Dalekovoda mogla uspjeti u svojoj žalbi na Upravnom sudu…

…uz klasične boljke svih nadzornih organa da ujedino donose i mišljenje i zaključke kao da su sud,a ne gole činjenice,što je njihova prvenstvena zadaća

…ova Odluka Hanfe trebala se prvenstveno koncentrirati na razdoblje neposredno prije tenutka kada je po Hanfinom mišljenju do obveze preuzimanja došlo…

…a to je do datuma 12.travanj 2005.godine,a ne da razglabaju i razdoblje cijelih 6 godina kasnije,jer su one stvar poslovne politike svake tvrtke…i nije Hanfino da se u to miješa…,obzirom da u kasnijim razdobljima uvjeta za obvezu preuzimanja nije bilo…

…najveći paradoks jest da je do koncentracije u upravljanju odnosno …
“Obveza objavljivanja ponude za preuzimanje Ciljnog društva za navedene osobe nastala dana 12. travnja 2005. godine, kada su društva BMK i partneri d.o.o. i KLT i partneri d.o.o. stekla ukupno 832.625 dionica Ciljnog društva od 140 tzv. malih dioničara Ciljnog društva…“

Naime,

„Početkom 2005. godine, učestali su zahtjevi zaposlenika Ciljnog društva za prodajom dionica, te su navedene aktivnosti dovele u pitanje sigurnost vlasničke strukture i otvorile mogućnost neprijateljskog preuzimanja tvrtke.
Budući da je 2005. ocijenjena kao presudna godina za vlasničku konsolidaciju, management Ciljnog društva odlučio je povući sljedeće poteze:
sa svrhom kontrole većinskog dijela dionica tri člana Uprave Ciljnog društva osnovala su
28.02.2005. godine dva društva BMK i partneri d.o.o. i KLT i partneri d.o.o. ..
– zaposlenicima, bivšim zaposlenicima te nasljednicima koji su dionice stekli putem kredita
a koje su pod fiducijom , te zaposlenicima koji su dionice stekli putem programa ESOP
2000 i ESOP 2001, a koje su pod zalogom Ciljnog društva, predloženo je da istima
dokapitaliziraju navedena društva čime bi vlasništvo nad dionicama zamijenili udjelom u
novim tvrtkama.“

Sve je to potaklo određene upravljačke strukture da pokušaju konsolidirati vlasničku strukturu
DLKV i „zaključati“ je prije roka u kojem dionice postaju slobodne i raspoložive te tako
onemoguće „neprijateljsko“ preuzimanje. .. Razgovaralo se s radnicima koji imaju dionice pod
fiducijom da svojim dionicama dokapitaliziraju navedena društva na način da u njih unesu
dionice DLKV u svom vlasništvu tako da vlasništvo nad dionicama zamjene udjelom u novim
tvrtkama.

BAKICAAA, 01.10.2011. u 15:57
Ponudu je prihvatilo 121 osoba …“


…što više čitam ovu Odluku Hanfe,mislim da bi Uprava Dalekovoda mogla uspjeti u svojoj žalbi na Upravnom sudu…

…uz klasične boljke svih nadzornih organa da ujedino donose i mišljenje i zaključke kao da su sud,a ne gole činjenice,što je njihova prvenstvena zadaća

…ova Odluka Hanfe trebala se prvenstveno koncentrirati na razdoblje neposredno prije tenutka kada je po Hanfinom mišljenju do obveze preuzimanja došlo…

…a to je do datuma 12.travanj 2005.godine,a ne da razglabaju i razdoblje cijelih 6 godina kasnije,jer su one stvar poslovne politike svake tvrtke…i nije Hanfino da se u to miješa…,obzirom da u kasnijim razdobljima uvjeta za obvezu preuzimanja nije bilo…

…najveći paradoks jest da je do koncentracije u upravljanju odnosno …
“Obveza objavljivanja ponude za preuzimanje Ciljnog društva za navedene osobe nastala dana 12. travnja 2005. godine, kada su društva BMK i partneri d.o.o. i KLT i partneri d.o.o. stekla ukupno 832.625 dionica Ciljnog društva od 140 tzv. malih dioničara Ciljnog društva…“

ti imaš neka iskustva sa sudovima i fiškalima? Ne zezam te samo želim procjeniti koliko je tvoj mišljenje relevantno :-))

14% glasača je glasalo protiv ulaska u EU ....

„Nakon navedenih aktivnosti, u travnju 2005. godine vlasnička struktura bi bila očekivano
sljedeća:
1. 19% – KLT i partneri d.o.o. – 57 osoba
2. 18% – BMK i partneri d.o.o. – 64 osobe
3. 16% – CTG d.o.o.
4. 8% -fiducija
5. 25% – ESOP 2000 i 2001
6. 14% – ostalo disperzirano kod fizičkih i pravnih osoba te fondova.
Iz prethodnog je vidljivo da je „pod kontrolom“ 53% dok za ostatak ostaje prostora za daljnje
aktivnosti. “
Sve dionice koje su prethodno držali, Luka Miličić (22.469 dionica ili 0,99%), Tomislav
Belamarić (20.669 dionica ili 0,91%), Krešo Kraljević (21.029 dionica ili 0,92%) i Damir Skansi
(16.248 dionica ili 0,71%) su dana 12. travnja 2005. godine unijeli u temeljni kapital društava BMK i
partneri d.o.o. odnosno KLT i partneri d.o.o.,“…i kako vidite manje je od 1%.

II/ U postupku nadzora, a kako je opisano u nastavku obrazloženja ovog rješenja, utvrđen je
niz okolnosti koje upućuju na zaključak da su se počevši od 2000. godine pa nadalje, naprijed navedene fizičke i pravne osobe sporazumjele usklađeno djelovati u cilju stjecanja dionica Ciljnog društva i ostvarivanja (većinskog) prava glasa iz tih dionica, te zajedničkog upravljanja poslovnim i financijskim politikama Ciljnog društva.
Nadzorom je utvrđeno da je taj cilj ostvaren 2005. godine, osnivanjem i dokapitalizacijom društava BMK i partneri d.o.o. i KLT i partneri d.o.o., kada je prijeđen prag od 25% od ukupnog broja glasova koje daju dionice Ciljnog društva s pravom glasa…

…daklen,ne ulazeći u kojekakve statusne kombinatorike nakon ovog događaja mislim da dokapitalizacija „radničkim dionicama“ nije razlog za ovakvu Odluku Hanfe.

Hanfa je trebala djelovati na vrijeme,a ne sa zakašnjenjem od 6 godina,i iz povijesti post događaja izvlačiti određene zaključke i sve dioničare a ne samo Upravu dovoditi u neugodan položaj…


Naime,

„Početkom 2005. godine, učestali su zahtjevi zaposlenika Ciljnog društva za prodajom dionica, te su navedene aktivnosti dovele u pitanje sigurnost vlasničke strukture i otvorile mogućnost neprijateljskog preuzimanja tvrtke.
Budući da je 2005. ocijenjena kao presudna godina za vlasničku konsolidaciju, management Ciljnog društva odlučio je povući sljedeće poteze:
sa svrhom kontrole većinskog dijela dionica tri člana Uprave Ciljnog društva osnovala su
28.02.2005. godine dva društva BMK i partneri d.o.o. i KLT i partneri d.o.o. ..


[/quote]

bitno je napomenuti da ova tvrdnja nije konstrukcija hanfe, nego banke

14% glasača je glasalo protiv ulaska u EU ....

Kada smo već kod banke, neke mi tu stvari nisu jasne, pa ako može netko tko se bolje razumije da
malo pojasni slijeće. Naime iz godišnjeg izvješća Dalekovoda za 2003, pa sve do Q3/2004 na prvom
mjestu sa najvećim broje dionica i postotkom od 35,27% nalazi se ZABA.

http://www.zse.hr/default.aspx?id=10006&dionica=DLKV-R-A

Hanfa je u svom Rješenju vezanom za Dalekovod napomenula i ovo:

"S tim u vezi, Agencija napominje kako sama obveza objavljivanja ponude za preuzimanje ne zastarijeva, niti je ZPDD 2002. ili ZPDD-om predviđen zastarni rok za objavljivanje ponude za preuzimanje."

Dakle ako rok ne zastarjeva, a ZABA je bila vlasnik preko 25% dionica u periodu od zadnjeg kvartala 2003 pa do trećeg kvartala 2004. ( možda i duže ne znam, ali ovo je ono što se može vidjeti na ZSE iz Dalekovodovih izvješća, ), kako da i za njih nisu izdali obvezu za preuzimanjem?

Ajmo stručnjaci.
Hvala.


bitno je napomenuti da ova tvrdnja nije konstrukcija hanfe, nego banke

Hanfa istina citira mišljenje Banke,te također konstatira …

„Sukladno očitovanju Banke, slične stavove iznosili su predstavnici Ciljnog društva…“
i sa tom činjenicoma ne polemizira

sasha, kakvi genijalci?
Daj si pogledaj prospekt. Imaš na zse.
Pozdrav


Hanfa je trebala djelovati na vrijeme,a ne sa zakašnjenjem od 6 godina,i iz povijesti post događaja izvlačiti određene zaključke i sve dioničare a ne samo Upravu dovoditi u neugodan položaj…

Netko je sada otvorio ormar koji se prije nije smio otvarati i ispao je leš…
To što je već mumificiran nije razlog da se ubojicu ne kazni… [smiley]

Ako tebi to ne odgovara, meni je stvarno žao…[cry]

Ne bih te želio uznemiravati, ali tvoju tvrdnju da sve dioničare time dovode u neugodan položaj moram opovrgnuti…

Naime i ja sam jedan od dioničara Dalekovoda i položaj mi suprotno od tvoje tvrdnje upravo postaje sve ugodniji i ugodniji… [rolleyes] [thumbsup]

'ko zadnji, magarac...[img]http://www.pic4ever.com/images/www_MyEmoticons_com__fishing.gif[/img]



bitno je napomenuti da ova tvrdnja nije konstrukcija hanfe, nego banke

Hanfa istina citira mišljenje Banke,te također konstatira …

„Sukladno očitovanju Banke, slične stavove iznosili su predstavnici Ciljnog društva…“
i sa tom činjenicoma ne polemizira

[/quote]

naravno da ne polemizira kada im odgovara :-)))

14% glasača je glasalo protiv ulaska u EU ....

Sad bar znamo tko je gazda, do jučer su to znali samo odabrani.
Zamislite, stručnjak iz Ekonomskog fakulteta, je glavni na dionici koja je trenutno čista pušiona
oko cijene…pa, oko čega se mi brinemo..eminentni stručnjaci su u gabuli, valjda će znati
što treba raditi..
Sad mi je čak jasna investicija Erste investa oko kupnje…pitanje- kakve su usluge plaćali kupnjom
dionica tj. kakvi su trokuti i četverokuti bili u igri…još samo malo to pojasnite oko Erste -a i
ostalih koji su odjedanput u to vrijeme počeli kupovati dionicu….
Bakicee…kakve BONITETE.HR sad ima ova firma… ŽŽŽ- ???

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

New Report

Close