DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 02.05.2024. u 05:55
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
2,48
2.406
970
2,44
2,48
1,64%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

marcello sve po starom…

Tko ima sreću nije mu potreban razum, tko ima razum potrebna mu je sreća.

Odgovorit cu objema u jednom postu.

INA, nakon ulaska Mađara u vlasništvo. Razina korporativnog poslovanja & upravljanja (odkad je Aldott CEO) podignuta je na razinu zapadnoeuropskih kompanija i pravih multinacionalki.

Sve zanimljivosti, analize, projekcije, prezentacije i bitne stvari za dioničare možete potražiti na internet stranicama INA (objave za burzu, struktura dioničara, cijena dionica, financijska izvješća, najvažniji financijski podaci, financijski kalendar, prezentacije vezane za projekte i poslovanje INE u zemlji i inozemstvu, strateško partnerstvo INE i MOLA, najčešće postavljana pitanja, kontakt za investitore i izvješće sa/o skupštinama nekoliko godina unazad)

Neka Vam nebude teško upoznati se sa takvim modelom/odnosom prema dioničarima. Čak imate i besplatnu tel. liniju gdje možete sve nedoumice riješiti.

Sada prelazimo na ono najbitnije – cijela situacija oko INE ide u korist malim dioničarima. Minoran free float, mali broj slobodnih dionica, čvrsta struktura dioničara, transparentno upravljanje s započetim inv ciklusom i konkretnim podacima na papiru (imas i o Siriji, samo trebas traziti), te borba za aps. većinu u vlasničkoj i upravljačkoj strukturi.

Uopće me ne čude potezi fondova: daljnja kupnja dionica INA.

Ona kao takva, sigurno te novce vrijedi, htjeli vi to moji pačići priznati sebi ili ne. [wink] [cool]

Matrix90 na INI je čisti primjer varanja dioničara, jer nitko nije napisao koliko doista vrijedi sirija explatacija, i sjećam se taman prije ponude mađara u 2010. sava je jedini iznosio te informacije, a što ti pišeš to su bajke za spavanje………

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


Odgovorit cu objema u jednom postu.

INA, nakon ulaska Mađara u vlasništvo. Razina korporativnog poslovanja & upravljanja (odkad je Aldott CEO) podignuta je na razinu zapadnoeuropskih kompanija i pravih multinacionalki.

Sve zanimljivosti, analize, projekcije, prezentacije i bitne stvari za dioničare možete potražiti na internet stranicama INA (objave za burzu, struktura dioničara, cijena dionica, financijska izvješća, najvažniji financijski podaci, financijski kalendar, prezentacije vezane za projekte i poslovanje INE u zemlji i inozemstvu, strateško partnerstvo INE i MOLA, najčešće postavljana pitanja, kontakt za investitore i izvješće sa/o skupštinama nekoliko godina unazad)

Neka Vam nebude teško upoznati se sa takvim modelom/odnosom prema dioničarima. Čak imate i besplatnu tel. liniju gdje možete sve nedoumice riješiti.

Sada prelazimo na ono najbitnije – cijela situacija oko INE ide u korist malim dioničarima. Minoran free float, mali broj slobodnih dionica, čvrsta struktura dioničara, transparentno upravljanje s započetim inv ciklusom i konkretnim podacima na papiru (imas i o Siriji, samo trebas traziti), te borba za aps. većinu u vlasničkoj i upravljačkoj strukturi.

Uopće me ne čude potezi fondova: daljnja kupnja dionica INA.

Ona kao takva, sigurno te novce vrijedi, htjeli vi to moji pačići priznati sebi ili ne. [wink] [cool]

Sve je to bilo i 2009 i 2010 godine. Tada je cijena bila – koliko? 1000-1500kn.

Ne bih se bas slozio da je INA uzor transparentnosti.
Prije bih rekao da iznose minimum transparentnosti.
A za nagli skok cijene ionako svi znamo zasto je bio.

O tome i na taj način pisali su nezadoovljni ex radnici Ina i tvrtke kćeri na forumu. Svoje frustracije lijecili na taj nacin, sto su bezrazlozno iznosili smijesne konstrukcije. Svi koji su bili tehnoloski visak, dobili su mogucnost otici s radnog mjesta sa/s stimulatvnim otpremninama.

Ako je to za vas minimum transparentnosti, onda je vas Dalekovod svjetlosnim godinama udaljen od onoga sto se zove transparentnost.

Nagli skok cijene, sasvim je opravdan – govorimo o perjanici gospodarstva (kakva god da je).

Dalekovod je miljama unaprijed u odnosu na INU……….

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


O tome i na taj način pisali su nezadoovljni ex radnici Ina i tvrtke kćeri na forumu. Svoje frustracije lijecili na taj nacin, sto su bezrazlozno iznosili smijesne konstrukcije. Svi koji su bili tehnoloski visak, dobili su mogucnost otici s radnog mjesta sa/s stimulatvnim otpremninama.

Ako je to za vas minimum transparentnosti, onda je vas Dalekovod svjetlosnim godinama udaljen od onoga sto se zove transparentnost.

Nagli skok cijene, sasvim je opravdan – govorimo o perjanici gospodarstva (kakva god da je).
[/quote

Sve u redu.
Ako tako stvarno mislis, prodas Dlkv i kupis Inu.
Svak odlucuje sam za sebe prema dostupnim informacijama, analizama i spremnosti preuzimanja rizika.


Dalekovod je miljama unaprijed u odnosu na INU……….

ovisno što gledaš. Recimo miljama bliže kraju

14% glasača je glasalo protiv ulaska u EU ....



Matrix koja bi po tebi bila realna cijena dalekovoda i potkrijepi sa konktretnim brojkama pošto ti je ova cijena neisplativa?

Konkretno a ne izmotavanje.

Tnx

matrix druka prema dolje da kupi, pa nije ni on lud zna šta valja… [lol]
[/quote]

ne znam puno o procjenama ali ja bih rekao da je realna cijena ono što je netko u datom trenutku spreman platiti za neku robu.

14% glasača je glasalo protiv ulaska u EU ....



Dalekovod je miljama unaprijed u odnosu na INU……….

ovisno što gledaš. Recimo miljama bliže kraju
[/quote]

naravno da se šalim, ne kažem da u nekim parametrima možda i nije dosta bolji od ine, samo bi bilo fer uz takvu tvrdnju navesti u čemu je to dalekovod bolji od ine. Da se razumijemo, imam dlkv i bilo bi mi drago da raste, vjerujem u potencijal, mislim da su na vrijeme shvatili da su u gabuli i poduzeli određene mjere, e sad …. kada će se to odraziti na poslovanje firme, a kada na cijenu dionice, mislim da to mi koji ovdje seruckamo na forumu ne znamo …. a što se tiče nagađanja i mišljenja … već sam lagano alergičan i na svoja … a pogotovu na tuđa …. valjda to tako dođe s godinama :-))

14% glasača je glasalo protiv ulaska u EU ....

sad kao mirovinski pokupe ovo siće do 180 kuna pitat ću vas ja ,jer morat će malo uljepšati portfelj , jer dalekovod je postao izvozni brend,a tamo nema ništa ispod stola,čista dobit

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]

Izvozu dodamo i 800 km mreže koju HEP misli obnoviti do 2016. a to je oko 3 milijarde Kn samo u mrežu investicija

http://powermarket.seenews.com/news/croatian-utility-group-hep-invests-2-1-bln-kuna-283-mln-euro-in-2011-293431
HEP’s power transmission unit plans to upgrade 800 kilometers of powerlines through 2016.

The most important investments in new power transmission facilities in the period ahead comprise:

– completion of the construction of transformer station (TS) 220/110/35/20(10) kilovolt (kV) Plat and TS 110/10(20) kV Srdj;

– completion of entry/exit of the 220 kV Mraclin-Prijedor powerline at Sisak TPP (to connect Sisak TPP C to the network);

– construction of the 2×400 kV Plomin–Melina powerline (to integrate Plomin TPP C with the electricity system);

– construction of TS 400/110 kV Licki Osik (to improve cross-border capacity and integrate more renewable energy sources as well as Senj 2/Kosinj) and of entry/exit of 110 kV Zakucac-Meterize 3 powerline at TS Vrboran (to create conditions in the network of the city of Split for putting into service the upgraded Zakucac HPP).

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

@
BigBoss

Morati će se ulagati i u druge stvari gdje Dalekovod ima što ponuditi:

http://www.infotrend.hr/UserFiles/file/listanje/189/files/assets/seo/page23.html

Direktivama 2009/72/EC i 2009/73/EC od svih članica Europske unije se traži da do 2020. instaliraju inteligentne mjerne sustave za najmanje 80% korisnika električne energije za koje je takva in-stalacija utvrđena isplativom i da se pripremi raspored implementacije inteligentnih mjernih sustava za razdoblje od 10 godi-na.

http://www.dalekovod-emu.com/proizvodni-program-i-ponuda.aspx


sad kao mirovinski pokupe ovo siće do 180 kuna pitat ću vas ja ,jer morat će malo uljepšati portfelj , jer dalekovod je postao izvozni brend,a tamo nema ništa ispod stola,čista dobit


Grenland,Norveška,Velika Britanija,Poljska.
Da,najviše posla mogu napraviti ljeti.Još im nedostaje malo da se maknu do ekvatora pa da imaju
cjelogodišnju punu zaposlenost.Kako je krenulo i to će se dogoditi,a tada će se dogoditi i velika
dobit.Naravno i porast cijene dionice.Ali ipak treba primiti još udaraca ispod pojasa jer je
Dalekovod bio veći deleloper od INGRE i zalutao u alternativnim investicijama koje ga sada guše.
Izgleda da ga ipak neće zadaviti.A svaki građevinar koji ne bude ugušen će uzletiti i nadam se
dugoročno tu i ostati.
DLKV ima dobra pluća i izvlaći se!

morati će oni riješiti odnose unutar tvrtke da bi se dogodio značajniji oporavak

OBAMA................SPASITELJ

New Report

Close