DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.05.2024. u 09:44
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DDJH
23,26
233
10
23,40
26,00
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Ovo je samo prolazna kriza i neki su u tome vidjeli super priliku kao Hypo ekipa koja je ušla u TOP 10!

Pa nije Hypo ušao dokupom u Top10 nego zato što je ispao skrbnički od HPBa. Tko zna da li je Hypo trgovao sa DDJH ovih dana…

luki007:
“/> Velika većina neće prodavati ništa a neki tek jako malo, su riječi Barića vodje ovog cijelog projekta.

Totalno obmanjivanje javnosti……………Osobno mislim da će uz sadašnju cijenu na burzi i cijenu po kojoj su oni dobili dionice svi prodati prvi tjedan…samo je pitanje do koje mjere će srušiti cijenu……100 kn..!!???

osobno mislim da je i ovo Totalno obmanjivanje javnosti

Gospon ŽELJKO , kad bi vi doboili dionicu po 30 kn a drugi dan bi istu mogli prodat na burzi po 220 kn……i na taj način zaradili 700 % neznam stvarno zašto tu dionicu nebi prodali……!!???
Prodat u roku ODMAH uz ovu cijenu na burzi neće samo onaj ko dionice nije dobio……

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........


Taj Rumenige je opet zaj… i to baš prije izbora. Mislili su da će pokloniti dionice braniteljima i tako dobiti mnogo simpatija i glasova. Nažalost, strmoglavi pad dionica Đure donio im je mnogo više štete nego što bi im darežljivost prema branteljima donijela koristi. Sad su to shvatili i znaju da moraju nekako vratiti Đuru bar blizu starih razina. Zato sad i prtljaju tolko i pokušavaju se izvući.

Mislim da precijenjuješ inteligenciju Rumenigea. Čovjek se jednostavno ne snalazi i moli Boga da izbori prodju i da ga svi puste na miru (drIvo najviše) kako bi se sa svojim kapitalom povukao iz javnog života…Još jedna “briljantna” karijera bliži se svom kraju…[smiley1]

Što ovca ležeć' vidi daleko nije...

Ovo je samo prolazna kriza i neki su u tome vidjeli super priliku kao Hypo ekipa koja je ušla u TOP 10!

Nije Hypo usao u top 10 nego je HPB skrbnicki ispao.


rocky: ” Ovo je samo prolazna kriza i neki su u tome vidjeli super priliku kao Hypo ekipa koja je ušla u TOP 10! ” Nije Hypo usao u top 10 nego je HPB skrbnicki ispao.

Možda si u pravu a možda i nisi[smiley4]
HPB je prodavao a jel Hypo kupovao?[smiley4]

Novac je kisik burze!

Posto jucer nisam mogao, evo postam onda danas u vezi tuzbe Same Deutz Fahr.

Izvor: Nacional 2005 g.

Talijani preuzeli Đuro Đaković Poljoprivredne strojeve
Akvizicija

Talijanska korporacija Same Deutz Fahr Group (SDF) kupila je 86 posto udjela u županjskoj tvornici Đuro Đaković Poljoprivredni strojevi i uređaji za 8,7 milijuna eura. Tvornica trenutačno zapošljava 138 radnika, a namjera je talijanskog strateškog ulagača da broj zaposlenih u idućih pet godina poveća na 400 do 500. S kooperantima taj bi broj mogao dosegnuti 2000. Županjska tvrtka bila je dio holdinga Đuro Đaković koja je od 1980. proizvodila kombajne i strojeve za branje kukuruza prema tehnologiji Deutz Fahra. Tvrtka je godinama uspješno poslovala ostvarujući većinu prihoda od izvoza, do odlaska Županjske banke u stečaj. Naime, Poljoprivrednim strojevima neopravdano su prenijete obveze Županjske banke od oko 10 milijuna eura, koje je imala prema stranim bankama, premda Poljoprivredni strojevi novac nikada nisu dobili.

Postoji 1000 mogucnosti kako novac potrositi, ali samo dvije, kako novac zaraditi: Ili moramo raditi za novac ili novac radi za nas.

bubuleja:

rocky: ” Ovo je samo prolazna kriza i neki su u tome vidjeli super priliku kao Hypo ekipa koja je ušla u TOP 10! ” Nije Hypo usao u top 10 nego je HPB skrbnicki ispao.

Možda si u pravu a možda i nisi[smiley4]
HPB je prodavao a jel Hypo kupovao?[smiley4]

Slažem se, ali u svakom slučaju ne treba tvrditi kao činjenicu da su oni to iskoristili kad uopće nije jasno jesu li oni kupovali, prodavali ili šta već…

mersin:

Prvi branitelji dobili tabularne izjave, očekuje se upis u SDA do sredine slijedećeg tjedna, prve prodaje do kraja slijedećeg tjedna. Velika većina neće prodavati ništa a neki tek jako malo, su riječi Barića vodje ovog cijelog projekta.

Kada ćemo čuti službene rijeći onog koji daje dionice (rumeni) onda ću vjerovati. Nemogu vjerovati da nema nihakvih službenih izjava a daje se 200.000.000 kn državne imovine dok su kod KIMa koji se prodaje 15-16 mil. kn. reagirali i predsjednik vlade i države. Sve mi je ovo nešto čudno.

Još što mi je najčudnije, jedina izjava Polančeca je bila da će se pitanje branitelja rješiti na skupštini da bi nakon skupštine u službenom izvještaju pisalo potpuno suprotno, a to je da oni nemaju nikakve ingerencije nad dionicama DDJH. Na ovo mi nitko od kolega koji sve znaju o podjeli dionica nije odgovorio pa bi molio đuroznalce da mi na to odgovore.

Evo i moj post od jučer:


Polačec: Pitanje branitelja će se riješiti na skupštini dioničara ‘Đure Đakakovića’ ovo je naslov iz vecernjeg http://www.vecernji.hr/home/manager/2901424/index.do ,a ovo je dio teksta sa skupštine koji se odnosi na tu tematiku:
dionice ĐĐ Holding d.d. kotiraju na burzi i svatko tko je zainteresiran za kupnju iste može kupiti, ĐĐ Holding d.d. ne može prodavati dionice ĐĐ Holding d.d., jer to mogu samo njihovi vlasnici, odnosno imatelji NO ĐĐ Holding d.d. ne može donositi odluke koje ne spadaju u njegovu nadležnost, odnosno ne može se miješati u prava vlasnika dionica ako se pod pojmom daljnja privatizacija podrazumijeva radničko dioničarstvo ili nešto slično, NO ĐĐ Holding d.d. glede toga pitanja nema pravne osnove za provođenje bilo kakvih radnji bez Zakonske podloge prije prodaje dionica ili udjela u vlasništvu ĐĐ Holding d.d. Nadzorni odbor će svakako u proces priprema uključiti i sindikat.

Toliko o tome kako će se riješiti pitanje branitelja na skupštini. Možda će plakati oni koji su jućer prodavali po 210kn. Zar vama neke stvari nisu jasne.

. Toliko o tome kako će se riješiti pitanje branitelja na skupštini. Možda će plakati oni koji su jućer prodavali po 210kn. Zar vama neke stvari nisu jasne. ”
[/quote]

It’s all over now, baby blue.
Sickboy, neki su dobili, do kraja tjedna svi. Nema više Polančeca, Sanadera, kanadera HFP i ostalih. Koliko će prodavati vidjet ćemo krajem slijedećeg tjedna, nadam se što jeftinije

Ma sve nam je jano i ništa nam nije jasno, miskim da se tu još netko vrijeme neće znati ni tko pije ni tko plaća. Kao da se sve tempira za objavu vijesti sa datumom početka IPO-a T-HT-a.


. Toliko o tome kako će se riješiti pitanje branitelja na skupštini. Možda će plakati oni koji su jućer prodavali po 210kn. Zar vama neke stvari nisu jasne. ”

It’s all over now, baby blue.
Sickboy, neki su dobili, do kraja tjedna svi. Nema više Polančeca, Sanadera, kanadera HFP i ostalih. Koliko će prodavati vidjet ćemo krajem slijedećeg tjedna, nadam se što jeftinije
[/quote]

A zar nije bilo to krajem ovog tjedna? Tak se bar pričalo[smiley1] Pomičete rokove, to nije dobro[smiley1]

Only God, Muammar and Libya!


Još što mi je najčudnije, jedina izjava Polančeca je bila da će se pitanje branitelja rješiti na skupštini da bi nakon skupštine u službenom izvještaju pisalo potpuno suprotno, a to je da oni nemaju nikakve ingerencije nad dionicama DDJH. Na ovo mi nitko od kolega koji sve znaju o podjeli dionica nije odgovorio pa bi molio đuroznalce da mi na to odgovore. Evo i moj post od jučer: …
a ovo je dio teksta sa skupštine koji se odnosi na tu tematiku: dionice ĐĐ Holding d.d. kotiraju na burzi i svatko tko je zainteresiran za kupnju iste može kupiti, ĐĐ Holding d.d. ne može prodavati dionice ĐĐ Holding jer to mogu samo njihovi vlasnici ….”

Ovo što si ti postao nije sa Skupštine, nego sa sjednice Nadzornog odbora od 4. srpnja.
To je odgovor NO na pitanja sindikata metalaca o daljnjoj privatizaciji.
Kao što je i logično, NO u svojim zaključcima kaže da nemaju ingerenciju nad nikakvim dionicama osim onih u vlasništvu DDJH, tj. onim u trezoru.
Sve ostale prodaje ovise isključivo o vlasnicima. Znači, ako država proda/pokloni dionice braniteljima, to nema veze s NO.
Dakle, kao što Stipetić kaže u intervjuu: HFP je napravio to što je napravio…
Nadam se da je sad jasno.

Imao sam, imam, ili ću imati dionice o kojima pišem.

New Report

Close