DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 16.05.2024. u 14:07
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DDJH
23,40
94
4
23,40
26,80
-0,85%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Jednostavno pitanje:

Gdje je nestao novac koji je dobiven prodajom Montaze i gdje je prikazan u FI?


Jednostavno pitanje:

Gdje je nestao novac koji je dobiven prodajom Montaze i gdje je prikazan u FI?

dio od 15 milja kuna nalazi se na žiro računu (pozicija bilance: novac u banci i blagajni) a dio od 46,2 milja nalazi se na depozitima kod banaka (pozicija bilance: kratkotrajna fin. imovina) a manji dio naravno potrošen je za redovno poslovanja i vračanje dospjelih kredita

Znači da DDJH trenutno raspolaže s

1. keš = 61,40 milje kuna (19,4 kn keša po dionici)
2. 15000 dionica DDJM (x500kn) = 7,5 milja kuna
3. 47093 komada vlastitih dionica (x35) = 1,6 milja kuna

[b]"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju"[/b]

mali ispravak posta gore:

38.752 dionica DDJM (x500kn) = 19,3 milje kn

[b]"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju"[/b]


Jednostavno pitanje:

Gdje je nestao novac koji je dobiven prodajom Montaze i gdje je prikazan u FI?

Gledajući trenutnu cijenu dionice (35kn) "vidljivo" je da je 73% (25,67kn) iste pokriveno kešom, vlastitim dionicama (ako pretpostavimo da se 47.093 dionica može prodati po 35 kn a da se pritom cijena iste ne ruši) i dionicama DDJM (ako je vrednujemo po 500kn po koliko je prodavana BILFINGER BERGERu).

*Naravno ovo je dosta pojednostavljeno i ne uzima u obzir buduće poslovanje DDJH bilo ono dobro ili loše

evo malo pokazatelja likvidnosti s obzirom da te zanimalo di je keš (pretpostavljam da si se zabrinuo za likvidnost?)

Koeficijent tekuće likvidnosti = 2,04 [thumbsup]
Koef ubrzane likvidnosti =1,38 [thumbsup]
Koeficijent trenutne likvidnosti = 0,35 [thumbsup]
Koeficijent financijske stabilnosti = 0,63 [thumbsup]

[b]"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju"[/b]

http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Afere/Nova-nesreca-HZ-a-U-Lokvama-iskliznuli-teretni-vagoni

Stalno neka nova nesreca. Valjda ce dobiti DDJH posao od HŽ-a.



Jednostavno pitanje:

Gdje je nestao novac koji je dobiven prodajom Montaze i gdje je prikazan u FI?

evo malo pokazatelja likvidnosti s obzirom da te zanimalo di je keš (pretpostavljam da si se zabrinuo za likvidnost?)

[/quote]

Ustvari i ne. Zanimalo me jel se taj novac nalazi u izracunu ukupne dobiti tvrtke.

Ako da, onda je stvrni gubitak DDJH veci od 80 mil kuna.

u svakom slucaju, zahvaljujem na odgovoru… 😉




Jednostavno pitanje:

Gdje je nestao novac koji je dobiven prodajom Montaze i gdje je prikazan u FI?

evo malo pokazatelja likvidnosti s obzirom da te zanimalo di je keš (pretpostavljam da si se zabrinuo za likvidnost?)

[/quote]

Ustvari i ne. Zanimalo me jel se taj novac nalazi u izracunu ukupne dobiti tvrtke.

Ako da, onda je stvrni gubitak DDJH veci od 80 mil kuna.

[/quote]

ne razumijem pitanje? niti ovaj ponuđeni odgovor. Molim te daj mi pojasni dio "jel se taj novac nalazi u izracunu ukupne dobiti tvrtke" tako da ti mogu odgovoriti?

[b]"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju"[/b]

ne razumijem pitanje? niti ovaj ponuđeni odgovor. Molim te daj mi pojasni dio "jel se taj novac nalazi u izracunu ukupne dobiti tvrtke" tako da ti mogu odgovoriti?

Je li 60ak milijuna kuna dobivenih od prodaje Montaze pribrojeno u 512 miliona kuna ukupnih prihoda?

Ako je, to znaci da je stvarni gubitak DDJH 22 milijuna kuna plus ovih 60ak dobivenih prodajom montaze.

Ne znam kako da budem jasniji 🙂


ne razumijem pitanje? niti ovaj ponuđeni odgovor. Molim te daj mi pojasni dio "jel se taj novac nalazi u izracunu ukupne dobiti tvrtke" tako da ti mogu odgovoriti?

Je li 60ak milijuna kuna dobivenih od prodaje Montaze pribrojeno u 512 miliona kuna ukupnih prihoda?

[/quote]

Pitanje: "Zanimalo me jel se taj novac nalazi u izracunu ukupne dobiti tvrtke" i Pitanje: "Je li 60ak milijuna kuna dobivenih od prodaje Montaze pribrojeno u 512 miliona kuna ukupnih prihoda"… nisu isto iako oba dva ukazuju na vaše neznanje osnova računovodstva

Odgovor na pitanje je: NE

Inače:

koncept novčanih primitaka i koncept nastalih prihoda i rashoda nisu isto

[b]"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju"[/b]

Ok, hvala na odgovoru. Zato sto ne znam i pitam one koji znaju. 😉

Tome i sluzi forum, ako se ne varam.

Pozdrav i zivjeli…

http://limun.hr/main.aspx?id=551079

http://dnevnohr.com/Business/uro-akovi-u-gubitku.html

New Report

Close