ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 08.06.2024. u 02:58
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
52,80
39.227
743
52,60
52,80
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Početna cijena na 31.03.2008. u ponedjeljak 3.000,00 kn., sad će neki reći kako, zašto!!!???

A, zašto ne!!!???

Imate jednu od najlikvidnijih vrijedonosnih papira i najboljih FI ikada, GFI i 1 Q + 2 Q + 3 Q itd.( za 2008 ), s druge strane imate izmrcvareni CROBEX i poljuljano povjerenje ulagača, znači da nam slijedi vračanje u zonu stabilnosti gdje najviše gube daytraderi.

Zasto ne? Vrlo jednostavno kolega. Pogledajte si prosjecnu cijenu od petka i potom bacite oko na http://www.zse.hr pa si pogledajte koja je granica gornje blokade. Ni u najludjim snovima je nemoguce to kaj pricate da ce otvoriti sa 3000 kn.

Kaj se prigovora tice da sam trljao ruke kad je cijena padala naravno da nisam jer nisam prodaval svoje dionice, ali sam to iskoristio za dokup na nizim razinama i popravljanje prosjecne ulazne. Inace, nitko ne spori odlican GFI i da je ovo odlicna firma. Da tako ne mislim ne bi mi trenutno cinila 100% dionica koje imam, ok?

Priča se da će i Pelješac na bubanj uskoro za dobru gotovinu, zna li netko više?

Trenutno ne postoji na ZSE tvrtka koja ima ovako odlično poslovanje i poslovne rezultate, čim više, tijekom 2008. te vrijednosti će se višestruko multiplicirati.

*** obrisano ***

što ste toliko napali mamusa!?

sasvim svejedno da li cijena kojim čudom u ponedjeljak dođe do 3000 ili deset dana poslije, ali da će doći u bližoj budućnosti, to je sigurno.

pa zar vam baš slučaj ATPL ne pokazuje u čemu je bila bit ove igre zadnjih mjeseci? rezultati za 2007. nisu imali nikakvog velikog utjecaja, ni na ATPL kao ni drugdje, sve se to već znalo i uračunalo. daljnju budućnost svih dionica odredit će izgledi za 2008.

e sad, imate dionicu koja se tržila po 800 kn kad je imala dobit 95 mil GODIŠNJE.

ove godine će imati negdje toliku dobit MJESEČNO.

prodaja u TOP 10

23-11-07
PBZ 63.945
15-03-08
PBZ 57.863
30-03-08
PBZ 54.943

studeni 07 – ozujak 08
PBZ [color=blue]- 9000[/color] dionica

hate red

“Kao što je evidentno iz prikazanog grafa, cijena će morati napraviti korekciju kako bi popunila gap (prazninu) između Kn. 2.322 – Kn. 2.405. Ispod se nalazi zona podrške oko Kn. 2.179 i Kn. 2.105. Ovo bi trebao da bude i kratkoročni cilj kretanja cijene ATPL-R-A.

Srednjoročno, vidimo daljnje opadanje cijene ATPL-R-A do našeg drugog cilja oko Kn. 1.682 – Kn. 1.582. Ako dođe do promjena koje bi nas navele da mislimo suprotno, naknadno ćemo vas obavijestiti. Ove dionice pokazuju povećanu volatilnost, tako da se kretanja cijene mogu veoma brzo odvijati u veoma kratkom vremenskom intervalu. Zbog povećane volatilnosti, ove dionice nose sa sobom povećani faktor rizika.”

Vaš link

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7


“Kao što je evidentno iz prikazanog grafa, cijena će morati napraviti korekciju kako bi popunila gap (prazninu) između Kn. 2.322 – Kn. 2.405. Ispod se nalazi zona podrške oko Kn. 2.179 i Kn. 2.105. Ovo bi trebao da bude i kratkoročni cilj kretanja cijene ATPL-R-A.

Srednjoročno, vidimo daljnje opadanje cijene ATPL-R-A do našeg drugog cilja oko Kn. 1.682 – Kn. 1.582. Ako dođe do promjena koje bi nas navele da mislimo suprotno, naknadno ćemo vas obavijestiti. Ove dionice pokazuju povećanu volatilnost, tako da se kretanja cijene mogu veoma brzo odvijati u veoma kratkom vremenskom intervalu. Zbog povećane volatilnosti, ove dionice nose sa sobom povećani faktor rizika.”

Vaš link

Taj sajt je konačni dokaz da bar pola analiza vezanih za tržište kapitala nema veze s mozgom. Što je najgore ljudi to postaju kao “ozbiljan” argument na forume. Uzme se graf od zadnja 2 mjeseca i okrene naopačke i to je onda buduće kretanje dionice? Neznam što vi mislite ali meni ovaj sajt graniči s mogućnošću da ga se prijavi HANFAi pa da vidimo koliko su to stručni ljudi. Za plakat…


Baron: ” “Kao što je evidentno iz prikazanog grafa, cijena će morati napraviti korekciju kako bi popunila gap (prazninu) između Kn. 2.322 – Kn. 2.405. Ispod se nalazi zona podrške oko Kn. 2.179 i Kn. 2.105. Ovo bi trebao da bude i kratkoročni cilj kretanja cijene ATPL-R-A. Srednjoročno, vidimo daljnje opadanje cijene ATPL-R-A do našeg drugog cilja oko Kn. 1.682 – Kn. 1.582. Ako dođe do promjena koje bi nas navele da mislimo suprotno, naknadno ćemo vas obavijestiti. Ove dionice pokazuju povećanu volatilnost, tako da se kretanja cijene mogu veoma brzo odvijati u veoma kratkom vremenskom intervalu. Zbog povećane volatilnosti, ove dionice nose sa sobom povećani faktor rizika.” Vaš link ” Taj sajt je konačni dokaz da pola analiza nema veze s mozgom.

Istina, malo jesu analize za dno bolesne[yawn], ali ipak “Nikad ne reci nikad”

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7

@Mamus: tebi je serotonin ko da si na techno party-u. relax.


@Baron
: Nemoj citirati tu stranicu jer je već odavno deklarirana kao junk.


@Fazan
: Ova visoka svijeća koju spominješ je samo jedna transakcija u 11:35 di je neki nadobudni poskido kompletan ask do 2700 neto nakon odblokiravanja. Nemam pojma o TA, ali mislim da taj moment nema veze sa nesigurnišću investitora, već iracionalnošću jednog kupca.

Samo nek se što više pretovara na cca 2500, i samo nek bude velikih naloga na bidu (bolje skrivenih da se istrese što više) i samo nek to što duže traje [pray][pray][pray] i to je najbolji scenarij koji nam se može dogodit. To je 10X bolje nego bilo kakvi skokovi cijene!!! Vidjet će te u drugom dijelu godine!!

bok vam

I'LL BE BACK

… ebali vas TRENDSIGNALI, to nama veze sa zdravim razumom, ne bih se čudio da je riječ o kakvom dealu.


Baron: ” “Kao što je evidentno iz prikazanog grafa, cijena će morati napraviti korekciju kako bi popunila gap (prazninu) između Kn. 2.322 – Kn. 2.405. Ispod se nalazi zona podrške oko Kn. 2.179 i Kn. 2.105. Ovo bi trebao da bude i kratkoročni cilj kretanja cijene ATPL-R-A. Srednjoročno, vidimo daljnje opadanje cijene ATPL-R-A do našeg drugog cilja oko Kn. 1.682 – Kn. 1.582. Ako dođe do promjena koje bi nas navele da mislimo suprotno, naknadno ćemo vas obavijestiti. Ove dionice pokazuju povećanu volatilnost, tako da se kretanja cijene mogu veoma brzo odvijati u veoma kratkom vremenskom intervalu. Zbog povećane volatilnosti, ove dionice nose sa sobom povećani faktor rizika.” Vaš link ” Taj sajt je konačni dokaz da bar pola analiza vezanih za tržište kapitala nema veze s mozgom. Što je najgore ljudi to postaju kao “ozbiljan” argument na forume. Uzme se graf od zadnja 2 mjeseca i okrene naopačke i to je onda buduće kretanje dionice? Neznam što vi mislite ali meni ovaj sajt graniči s mogućnošću da ga se prijavi HANFAi pa da vidimo koliko su to stručni ljudi. Za plakat…

Hm ja baš ne bih olako odbacio ni tu mogućnost, brodarske dionice su po meni iznimno rizične, može se jako puno zaraditi ali isto toliko i izgubiti i to dok trepneš ponajprije jer su ovisne o kretanjima u svijetu, dolaru, recesijama kini itd.
Ovo izvrsno izvješće je bilo za očekivati obzirom da je 2007 bila godina brodara, međutim ne bih baš dao ruku u vatru da će takva biti i ova a iduća-e pogotovo.
Ovo je moje razmišljanje, inače poprilično sam se napatio s ovom dionicom i ne mislim baš predugo biti u njoj. U svakom slučaju treba iskoristiti ovaj rally koliko se bude moglo


Hm ja baš ne bih olako odbacio ni tu mogućnost, brodarske dionice su po meni iznimno rizične, može se jako puno zaraditi ali isto toliko i izgubiti i to dok trepneš ponajprije jer su ovisne o kretanjima u svijetu, dolaru, recesijama kini itd. Ovo izvrsno izvješće je bilo za očekivati obzirom da je 2007 bila godina brodara, međutim ne bih baš dao ruku u vatru da će takva biti i ova a iduća-e pogotovo. Ovo je moje razmišljanje, inače poprilično sam se napatio s ovom dionicom i ne mislim baš predugo biti u njoj. U svakom slučaju treba iskoristiti ovaj rally koliko se bude moglo

ne pratiš baš nešto brodare?

ovisi o kini, ali ne o recesiji na zapadu, pa ni o hrvatskoj ekonomiji. to je ono što brodare ovaj čas čini nižerizičnim ulaganjem od većine drugih sektora.

izvješće za 2007. nije bilo izvrsno nego u granicama očekivanja i na njega tržište zato i nije reagiralo.

tržište je reagiralo na vijest o višestrukom povećanju dobiti u prvom Q 2008. koje potvrđuje očekivanja da će 2008. biti mnogo mnogo bolja od 2007.

New Report

Close