ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 05.06.2024. u 02:12
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
52,91
36.721
694
52,80
53,20
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


ok. a koliki je scrapping ?

Od početka 2013., sa veljačom je 74 broda. Bolje nego 2012., ali malo je to naspram 822 broda za isporuku. Vidjet ćemo još do kraja godine kojim će se količinama scrapping povećavati, a kojim narudžbe novih brodova poslije 2013.



ok. a koliki je scrapping ?

Od početka 2013., sa veljačom je 74 broda. Bolje nego 2012., ali malo je to naspram 822 broda za isporuku. Vidjet ćemo još do kraja godine kojim će se količinama scrapping povećavati, a kojim narudžbe novih brodova poslije 2013.
[/quote]

Scrapping sigurno neće rasti, lavovski dio stare flote je već izvan marketa. Ipak, svojedobno je dionica padala na velikim volumenima 5% dnevo (2008), a sad nemam ništa protiv da raste 5% dnevno na malim prometima. Trend je up, a naučili smo da nikad nije dobro biti kontra trenda, ma što god mi mislili o tom

izgleda ekipa iz DLKV došla u nešto debelo podcjenjeno, dok se ne rješi situacija u DLKV, tamo je LOTO izgleda

@bugs
Bolje doć u debelo podcijenjeno nego bit na lutriji – nažalost naši građevianri jesu teška lutrija, kad bolje promislim sve što ima veze s našim gospodarstvom je teška lutrija.
Kulaš kaže da ide dobro prodaja prostora, ovaj iz top 10 pbz to očito jako dobro zna :).
Tko zna možda minus u ovom kvartalu bude nešto manji [emo_beztona]

Baltic Dry-indeksen stiger 0,2 prosent til 935 poeng mandag.

Capesize 4.982 dollar (+ 0,0 prosent)
Panamax 9.680 dollar (+ 0,2 prosent)
Handysize 8.043 dollar (+ 0,1 prosent)
Supramax: 10.259 dollar (+ 0,3 prosent)

ma kako god situacija u atpl , bar kas su zarađivali iskazali bi dobit i obrnuto i davala se masna dividenda
a sad koliko će biti mršavih godina pitanje je

ja me očekujem bajno poslovanje ove godine
ali tu je sve jasno vozi se po toj i toj cijeni plus minus jednako

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]

Zašto USA brodari tako rone ,dali kreće pad BDI


Zašto USA brodari tako rone ,dali kreće pad BDI

kolega dobitonosne prodaje…a i ne rone svi,tj.ne radi se o baš jačem zaronu već
kapitalizaciji dobiti…moje mišljenje…
LP

Nikad više 2007-08 na ZSE:(



Zašto USA brodari tako rone ,dali kreće pad BDI

kolega dobitonosne prodaje…a i ne rone svi,tj.ne radi se o baš jačem zaronu već
kapitalizaciji dobiti…moje mišljenje…
LP
[/quote]
Da li je čaša napola prazna i ili napola puna.optimist/pesimist.Pozdrav.


Zašto USA brodari tako rone ,dali kreće pad BDI

a čuj da bar mi tako ronimo kao oni, jedan dan, + 20-30% pa onda zaronimo – 5-10%

http://finance.yahoo.com/quotes/DAC%2CDRYS%2CDSX%2CEGLE%2CESEA%2CEXM%2CGNK%2CNM%2CQmar

Rokaju,stišću novogradnje.Pozdrav.


Zašto USA brodari tako rone ,dali kreće pad BDI

BDI linearno raste iza kineske nove godine u veljači, sve do kraja ožujka kada dolazi do stagnacije tjedan-dva i onda kreće mjesec eksponencijalnog rasta.

Svatko tko prati brodare to zna a kako će to utjecati na ATPL nemam pojma do 400 kn bi trebala dogurati.

New Report

Close