ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 02.05.2024. u 03:29
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
45,39
23.058
508
45,50
45,80
3,41%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

teško dani za ovu dionicu, mozda ce je pustiti jos malo u crveno pa vratiti u lagani plus jer cijela burza ide po postotku dolje od ukupnog trgovanja atpl ima vec promet od 7 000 000 kn. Trenutno ispod 1 300 kn i kupnja i prodaja


Ako je ovo točno onda je …Vrag odnio šalu!

Banke obustavile kreditiranje brodara

Vaš link

Posebno me se dojmilo….Za brodare prava kriza tek slijedi!
Što to znači za ovu dionicu?


Pa to su ti isti ovi novinari iz JL koje si sinoć popljuvao. Zašto su ti sinoć bili neozbiljni i dao bi im otkaz, a danas te se dojme? Malo konzistencije ne bi škodilo.

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

Ma Rooster, najbitnije je da on uopce ne kuzi sto ta vijest znaci… ne samo za brodare….

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

Nije valjda da je netko iznenađen ovakvim raspletom situacije?
Pa poslovanje ATPL do kraja godine i tokom sljedeće godine će biti ugroženo, normalno je da će cijena padati. Sad kupuju strpljivi i oni koji imaju para. A oni nestrpljivi bi se mogli načekati dok na ATPL masno zarade.

Evo jučer je recimo DRYS pao iako je Amerika završila debelo u zelenom.

Bome naslov u novinama potopio ATPL danas, cca 5% niža od crobexa trenutno kojeg ovaj put ona vuče dolje jer ima promet gotovo kao ht i igh zajedno (koji su na 2. i 3. mjestu ali su pozitivni).
Ako je neka utjeha i u evropi se prepolovio plus, a futuresi su u minusu preko 1% tako da možda već danas sustignu atpl [huh]


Ako je ovo točno onda je …Vrag odnio šalu!

Banke obustavile kreditiranje brodara

Vaš link

Posebno me se dojmilo….Za brodare prava kriza tek slijedi!
Što to znači za ovu dionicu?

[bye]

hm mene zanima ko nju ovako rasipava vec danima?

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!

Ljudi izlaze iz ATPL jer ona sada teško preživlava ove trenutke…
Mislio sam da će biti u ovo vrijeme oko 1000 kn.

BDI, BANKE, KINEZI, AMERI, EU, FIN.KRIZA…

Nema šta, dobro se drži…

bravo

…Sve stoji, ali mislim da je tajming članka pažljivo određen upravo za trenutak kad stiže lova od INE.

Sve dionice u plusu osim ATPL. Prestrašno…

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

ako ovako nastavi moglo bi doci i do 1.187,97 kn do kraja dana.

Wile E. Coyote: Carnivorous Vulgaris; Apetitius Giganticus; Eatius Birdius

ako ovako nastavi moglo bi i na 1000 do kraja dana
ulazio sam na oko 1490 i postajem sve nervozniji u ovoj dionici
pisalo danas u novinama da je neki brodar ugovorio vožnju s 0 $ zarade po vožnji ,samo da mu plate troškove [shocked]

dugoročni dioničari (držioničari) su na burzi pušioničari - trejdanje je zakon.

Evo dobrih vijesti

Vale to supply 63m tonnes of ore to Corus

BRAZILIAN mining giant Vale has signed a new long-term contract with Corus Group to supply iron ore to its plants in Europe. Under the deal, which Vale claims is one of the largest-ever iron ore deals, the Brazilian company will supply approximately 63 million tonnes of ore to Anglo-Dutch steelmaker Corus over the next five years.

http://www.hellenicshippingnews.com/index.php?option=com_content&task=view&id=21974&Itemid=79

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham

Za sada je ATPL skoro pa 30% cjelokupnog prometa na ZSE…, optimisti kupuju sve po diskontu, pesimisti u lijepom gubitku prodaju…
….izrežirano spuštanje…. i priprema terena za dolazak KEŠ-INE…
Gledam i očima ne vjerujem da ima toliko spremnih prodavati ovu dionicu na sramotno niskim cijenama…. [sad]

Kinezi u pregovorima oko cijene rudače

China Steelmakers Ask Vale to Cut Ore Rates on Demand

http://www.bloomberg.com/apps/news?pid=newsarchive&sid=aLcKzfWX7EsM

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham

New Report

Close