ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 02.05.2024. u 03:05
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
45,39
23.058
508
45,50
45,80
3,41%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Problem s tim valovima i volatilnostima cijene je što su često nepredvidljivi i mnogo faktora utječe na njih. Da se kojim slučajem ova financijska kriza donekle prevenirala i dogodila u manjem opsegu, teško mi se oteti dojmu da bi mnogi jako dobro zaradili.

Nekad se stvari jasno vide na tržištu, a nekad su vrlo mutne. Ponekad svi mi imamo dovoljno uvida u kratkoročni trend pa se dogodi da možemo u kratkom vremenu dobro profitirati. Ali nedavna događanja upućuju na to da je teško oslanjati se na kratkoročni trend jer može biti vrlo poguban i frustrirajuć, na način da se elimimiraju svi prethodni dobici.

Ja jesam za rizično ulaganje u brodarski biznis, ali na duži period. Ulagati na kraći period znači upravo ovo: gubitak od 50%. Ljudi isfrustrirano izlaze van iz dionice s tim gubicima. I pitanje je kad će opet ući i na koliko će opet prodati. Meni prodaja ne pada na pamet, pogotovo ne sada. Na kraju krajeva znao sam da je rizično i kada sam prve dionice ATPL kupio, ovo je samo dio tog rizika. Ja ću i dalje čekati ono što sam na početku zacrtao.

O čemu mi pričamo…..dogodine će sigurno biti stotica zarade po dinici, Ht- nije trebao biti u tom balonu ispuhivanaja cijena.

pitanje?
zašto DRYSHIPS INC ima tako nizak p/e –1,07, nevjerojatno!!

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.


pitanje?
zašto DRYSHIPS INC ima tako nizak p/e –1,07, nevjerojatno!!

možda zato što su očekivanja ulagača u pogledu budučih zarada Drysa vrlo konzervativna

Tko čeka, taj popizdi čekajući


pitanje?
zašto DRYSHIPS INC ima tako nizak p/e –1,07, nevjerojatno!!

Mix velike flote, puno spot ugovora, veliki planovi širenja, velika zaduženja, očekivanja velike/male zarade, velik rizik investiranja… DRYS ima sve to.

Kada je padao NASDAQ danas 2%, DRYS je pao 10%, a odmah po oporavku indeksa je prešao u plus. Znači da dobrim dijelom ignorira stvari iz sektora i da većinom ovisi o cjelokupnoj situaciji na financijskom tržištu, čime se dovodi upitnost mogućnosti financiranja novogradnji.

DRYS će zbog istog prvi eksplodirati pri oporavku američkih indeksa, ali i pri oporavku BDI indeksa.
I dalje stoji procjena maksimalnog 1y-target od oko 150$. Sada dionica ima vrijednost oko 22$.

Zato im je P/E oko 1,2.

Konzervativniji po svemu DSX ima P/E 5.6.


pitanje?
zašto DRYSHIPS INC ima tako nizak p/e –1,07, nevjerojatno!!

zato sto je p-e mjerilo onoga kojemu se neda 5 nminuta u analizu ulozitu.
1. nema puno na spotu, nije istina
2. Zato sto je uprava dillutala dionicare nedavno kupnjom brodova od privatne firme č ne za cash ali ipak dilluting i zato Grku nitko vise nista ne vjeruje
3. Zato sto ulaze u deep drilling i ne objasnjava previse iako to nemora biti lose ali lose se odnosi prema dionicarima
4. zato sto ima brdo capeova koji su trenutno dosta u banani makar on rekao da mu je 60% TC-a
5. Zato sto u brodare su usli sami spekulanti i dosta manipuliraju
6. Zato sto ima brdo duga (zanimljivo kako to nitko ne gledač ako je cijena 2 kune i zarada 1.8 kuna a dug je milijardu kuna onda je to dobra kupnja jer ima niski p/e. Ajoj…

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep



pitanje?
zašto DRYSHIPS INC ima tako nizak p/e –1,07, nevjerojatno!!

zato sto je p-e mjerilo onoga kojemu se neda 5 nminuta u analizu ulozitu.
1. nema puno na spotu, nije istina
2. Zato sto je uprava dillutala dionicare nedavno kupnjom brodova od privatne firme č ne za cash ali ipak dilluting i zato Grku nitko vise nista ne vjeruje
3. Zato sto ulaze u deep drilling i ne objasnjava previse iako to nemora biti lose ali lose se odnosi prema dionicarima
4. zato sto ima brdo capeova koji su trenutno dosta u banani makar on rekao da mu je 60% TC-a
5. Zato sto u brodare su usli sami spekulanti i dosta manipuliraju
6. Zato sto ima brdo duga (zanimljivo kako to nitko ne gledač ako je cijena 2 kune i zarada 1.8 kuna a dug je milijardu kuna onda je to dobra kupnja jer ima niski p/e. Ajoj…
[/quote]

Otprilike je to to. S tim da nema brdo capeova, ima ukupno 7 capeova od 38 brodova (ostalo panamax, supramax). I značajan dio tih brodova je na spotu pa u konačnici dosta oscilira vjerojatnost buduće zarade. A 40% spota je za ovu flotu i sastav flote ipak puno.


Kada je padao NASDAQ danas 2%, DRYS je pao 10%, a odmah po oporavku indeksa je prešao u plus. Znači da dobrim dijelom ignorira stvari iz sektora i da većinom ovisi o cjelokupnoj situaciji na financijskom tržištu, čime se dovodi upitnost mogućnosti financiranja novogradnji.

DRYS će zbog istog prvi eksplodirati pri oporavku američkih indeksa, ali i pri oporavku BDI indeksa.
I dalje stoji procjena maksimalnog 1y-target od oko 150$. Sada dionica ima vrijednost oko 22$.

Zato im je P/E oko 1,2.

Konzervativniji po svemu DSX ima P/E 5.6.

Trgovanje sa DRYS ispadne ko trgovanje sa američkim indeksima uz dobar leverage… [lol]

Po pitanju DRYSA tu je i činjenica da su prije nekoliko dana najavili izdavanje 19.4 milijuna novih dionica (a već su prije nekoliko mjeseci imali dokap), te najavili ulazak u posao kupovine još 9 brodova uz novo zaduženje od 478 milijuna USD.

Ako ga već idemo uspoređivati sa ATPL što je van pameti onda se vrijedi sjetiti da je Drys na početku 2007 bio 10 USD a ATPL 800 kn. ATPL je sada oko 1600 DRYS oko 20, znači oba se prate i cijena je 100% veća u odnosu na početak 2007.Nama u ATPL samo nedostaje sitnica od dva dokapa u međuvremenu. Analitičari su zbog toga smanjili target DRYSA za period od godine dana na 92 USD (sa 110). Koliko bi po toj računici bio naš target kroz godinu dana? Sadašnja cijena x 4,6 zar ne?

Bravo ekipa,(Blueman, Hanger, Tabasco) svakih 10-ak strana dođe isto pitanje. A kako, a kako? A eto tako…

I'LL BE BACK

Kad već pričate o stranim brodarima, moja preporuka je osim DRYS-a i NM…

Malo literature.

Negativna blokada za ATPL je danas 1.437,36 kn.

Prema K / P neće trebati puno da padnemo do nje.

Kupnje: Cijena Količina
1.750,00 30
1.600,00 10
1.551,00 32
1.505,05 10
1.500,00 6
1.460,00 1
1.450,77 15
1.450,01 10
1.450,00 10
1.440,02 14
Prodaje: Količina Cijena
8 1.480,00
12 1.490,00
10 1.500,00
18 1.547,99
33 1.549,99
12 1.550,00
37 1.570,00
133 1.580,00
140 1.581,00
38 1.590,00


Maknem se par dana i odmah nastane smak svijeta. Po brodarima u Amera bit ce i sutra zivahno. Zato ne gledan burzu vec parim oci na brodovima u Genoi. Njih ne dira BDI. [smiley]

briga tebe

ti atpl davno prodao

a sada čekaš da padne ispod 900kn, pa ćeš uć..ako i tada

Ima 50 cent dobar naziv jednog albuma "MASSACRE"- hebiga ode sve u 3PM…

LEAVE THE WORLD BEHINED

New Report

Close