ATGR (Atlantic Grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATGR (Atlantic Grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 14.05.2024. u 02:39
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATGR
55,50
81.363
1,466
55,50
56,00
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

http://www.seebiz.eu/jesen-istine-za-agrokor/ar-162255/

Recimo hipotetski da se ode u prodaju Agrokorovih kompanija, mislim da ce Atlantik grupa gotovo sigurno uzeti Jamnicu ili Ledo, dok bi bio pre pre preogroman zalogaj da uzmu obe kompanije.

Mirovinci ce se u tom slucaju sigurno ukljuciti s obzirom na kapacitete koje imaju te cinjenicu da bi to drzava podrzala.
A znamo koliko je velika sprega ATGR i Mirovinaca.
Sve je moguce, hipotetski.

Da, sve je moguce ali opet mi je nekako to dvoje preogroman zalogaj ali sam misljenja da bi sigurno uzeli jednu kompaniju od te dvije.

U svakom slucaju, kad bi uzeli i bilo koju od te dvije kompanije, to bi im bilo sjelo kao as na desetku.

Naravno, govorimo hipotetski uz uvijete da se sve ove zavrzlame oko garancija rijese…


Recimo hipotetski da se ode u prodaju Agrokorovih kompanija, mislim da ce Atlantik grupa gotovo sigurno uzeti Jamnicu ili Ledo, dok bi bio pre pre preogroman zalogaj da uzmu obe kompanije.

Ne bi. Samo je bitno da je kamata mala. Mozes ti uzeti cijeli svijet pod uvjetom da je zarada veca od kamata.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


Mirovinci ce se u tom slucaju sigurno ukljuciti s obzirom na kapacitete koje imaju te cinjenicu da bi to drzava podrzala.
A znamo koliko je velika sprega ATGR i Mirovinaca.
Sve je moguce, hipotetski.

Jako tesko ce Emil dobiti politicku podrsku za ulazak u Ledo ili Jamnicu. Sjetimo se kako je hodao po prosvjedima za tzv reformu skolstva a iza koje se skrivao skup SDP-a. A bez podrske politike nece ici. Vladajuci mu sigurno nisu zaboravili takvo ponasanje. Svrstao se uz antipoduzetnicki i gubitnicki SDP i vrlo tesko ce uci u Ledo ili Jamnicu.

Kad bi se javno ispricao hrvatskom narodu za gluposti koje je radio i odrekao Milanovica i SDP-a, mozda bi imao neke sanse.

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

@serislav

To jeste Istina ali…, tesko da ce banke dati tolike kredite za preuzimanje te dvije kompanije. Nije Atlantik Grupa Google :).


@Zvrc

U Hrvatskoj nema tolko jakih prehrambenih kompanija koje bi mogle provesti tolike akvizicije.
Imas Atlantic Grupu i Podravku, tako da bi Emil ipak dobio jednog kapitalca.

Mozda Adris Grupa uzme nesto, oni su izlozeni prema Agrokoru skoro milijardu kuna, sta mislite o tome?

Uhh, bit ce vatrena jesen.

Atlantic je kupio drogu kolinsku kreditom od IFC-a, mislim po 1 ili 2% kamata.

Mirovinci su dionicari Podravke i atlantica, potpuno je svejedno koja ce od tih firmi biti odabrana da bude nosač posla, i ako dođe do sataranja Agrokora krediti po 1% kamata će doći ili iz EU banke ili svjetske banke.

Ako vjerovnicko vijeće odluci sačuvati akrokor onda nista od toga, njihovi dugovi se pretvaraju u nekakav novi kapital Agrokora, a sve ovo ostaje prazna priča.

[i]volim dividendu više nego hladnu pivu[/i]



Mirovinci ce se u tom slucaju sigurno ukljuciti s obzirom na kapacitete koje imaju te cinjenicu da bi to drzava podrzala.
A znamo koliko je velika sprega ATGR i Mirovinaca.
Sve je moguce, hipotetski.

Jako tesko ce Emil dobiti politicku podrsku za ulazak u Ledo ili Jamnicu. Sjetimo se kako je hodao po prosvjedima za tzv reformu skolstva a iza koje se skrivao skup SDP-a. A bez podrske politike nece ici. Vladajuci mu sigurno nisu zaboravili takvo ponasanje. Svrstao se uz antipoduzetnicki i gubitnicki SDP i vrlo tesko ce uci u Ledo ili Jamnicu.

Kad bi se javno ispricao hrvatskom narodu za gluposti koje je radio i odrekao Milanovica i SDP-a, mozda bi imao neke sanse.
[/quote]
Cega si se ti nagutao?
Da podijelis malo…

Tedeschi uzima beogradsku Arenu

Jači od Samsunga i Huaweia !!!

http://sportske.jutarnji.hr/kosarka/bball-mix/cedevita-reagirala-na-optuzbe-srpskih-tabloida-to-je-suludo-ali-svjedeno-cemo-to-u-najkracem-roku-promijeniti/6584295/

Na primjeru Leda i Jamnice smo vidjeli da se potraživanja otpisuju 50%. Koliki otpis u milijunima očekujete kod Atlantica? Nisam u izvješću nigdje našao iznos, a Tedeschi u razgovorima nikad ne spominje brojku

https://www.vecernji.hr/vijesti/nekog-otpisa-dugova-ce-biti-atlantic-moze-podnijeti-i-100-postotni-otpis-1173491

3.3.2015


Evo nakon dosta vremena sam opet pogledao ovu dionicu.
Moram reci odlicna odlicna dionica – ali ipak jos nece vidit moje novce…
Imam nekoliko misljenja pa da podijelim…
Prvo, ali bas prvo sto mi je upalo u oci u izvjescu je koliko su ponosni na SAP-ov program. Nisam zadnje dvije-tri godine u tijeku ali vjerujem da je jos uvijek to daleko najbolji program na trzistu (a sigurno i daleko najskuplji). Vidim da je postavljen tim za pomoc pri implementaciju istog sto opet govori o ozbiljnosti i promisljenosti menadzmenta.
Drugo – malo sam razocaran sa stilom pisanja – moram priznati da nisam redoviti pratioc izvjesca, ali sam podosta uvjeren da se promijenila odgovorna osoba iza ovoga (nebitno). Dosta dugo, iako opet zadnjih godina nisam u tijeku, i stvarno neznam kako se razvija, ATGR je imala, po meni mozda najbolju regrutaciju srednjeg i viseg menadzmenta. Nekidan sam vidio da su potpisali Pejkovica, (subjektivno) odlicna vijest. Takoder sam vidio da su nedavno potpisali gosp. Romca iz BIH coca-cole – o kome neznam nista. Zadnjih godina uvode dosta solidan i jedan od boljih "sustava nagradivanja". Po meni se u nas dosta zapostavlja ljudski faktor odnosno menadzment u analizama vrijednosti kompanija. Osobno mislim da je ATGR, ako ne najbolja, onda svakako pri vrhu sto se tice toga.
Trece – nesvida mi se kratkorocni razvoj firme! Enormno ulaganje u "zdravi zivot" u regiji gdje sve stagnira (osim slovenije) mi se ne svida (kratkorocno). Zasigurno je to veliki trend, i Njemacka, Italija, i pogotovo Francuska plove na tom trendu, ali osobno u nekom kracem roku ne vidim jace pokretanje tog trenda na Balkanu. Investicija za plocice – odlicna za izvoz, ali tesko odrziva u Hrvatskoj. Ipak vjerujem da je ovo sve dobro promisljeno, pa da ce bit u punom pogonu na vrijeme – ali ce tada i tek pokazati svoju vrijednost.
I to je zapravo razlog zbog kojeg cu pricekat s ovom dionicom. Vjerujem da je trziste neefikasno tako da sigurno nemoze anticipirati vrijednost ulaganja u, prvo infrastrukturu, drugo menadzment i trece u tek predstojeci trend. Trziste ce 2015., kako sami u izvjescu navode, vidjeti pad EBITDA na koje ce slijepo reagirat. Takoder, prihodi po pojedinim zemljama ce se tesko popraviti, osim mozda zbog Unilevera.
Zelim ovdje svima sve najbolje i nadam se da se vidimo dogodine 😉
Naravno, ovo je samo misljenje hobi-ulagaca i nista vise…

Dvije ipo godine nakon ovog posta.
Vise manje sve sam pogodio iako me se tada napadalo kako pisem gluposti. Tvornice su koliko sam pratio prodane tako da ocito nisu bile promisljene koliko sam tada ocekivao od menadzmenta. Ili su se prebacili na nesto kratkorocno?? Nemam bas vise doticaja s firmom tako da neznam sto se “unutra” dogada (bilo bi lijepo ako ima netko za podijelit). Kao i pred 2ipo godine, ova dionica jos nece viditi moje novce. Cak i nakon dvije ipo godine i cak pada cijene jos uvijek, po meni, cijena je previsoka, iako ocekujem da ce na rok od 5 godina “outperformat” podravku s pola snage. Jos uvijek drzim da je ovo dionica na kojoj se moze lijepo zaraditi na neefikasnosti trzista tako da ima vremena da novci “rade” negdje drugdje.
lp mozda se vidimo dogodine

Zna li tko zašto je ovdje cijena skočila 7-8% u dan-dva?
Je li to samo neka špekulacija ili …? Jer nikakve konkretne vijesti nema koliko znam.

Evo doslo izvjesce

http://www.zse.hr/UserDocsImages/financ/ATGR-fin2017-3Q-NotREV-K-HR.pdf

New Report

Close