ATGR (Atlantic Grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATGR (Atlantic Grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 05.05.2024. u 08:45
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATGR
57,00
5.757
101
57,00
58,00
0,88%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Da je više ovakvih akvizicija, biko bi nade za bolje sutra BRAVO GOSPODINE

Živo me zanima hoće li Friščić sutra ovo komentirat i kako!? [angry]

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.


Živo me zanima hoće li Friščić sutra ovo komentirat i kako!? [angry]

To je štetočina.Kao i ona njegova strančica iz 19.st.

who dares, wins

Koliko god mi je drago, toliko sam i zabrinut, ovo je ipak veliko kreditno opterećenje. Pa to je skoro 3 milijarde kuna, više nego što vrijedi sam Atlantic! [shocked]

Čestitke vlasnicima AG na uspješnom preuzimanju Kolinske.
Svi znamo da je oprez u ovakvim vremenima potreban(veliko zaduženje),ali ajmo jedanput bezrezervno
vjerovat uspješnom poduzetniku koji se dosad dokazao u mnogim poslovnim poduhvatima.
Nažalost nemam dionice AG .

klodovik

Evo, ipak se obistinilo. Sada i javno, a ne samo kao do sada na private, ČESTITKE CIJELOJ ATGR, pogotovo ekipi koja je radila doslovno dan i noć ( čak i više noć 🙂 ) na tome.
Čestitke Predsjedniku Uprave na hrabrosti. Trebalo je imat’ muda. I sad ste dokazali da ih imate. Podravka neka ostane Podravcima.

Što se tiče same Droge, prostora za brzi rast distribucie u RH ima. Droga i njeni brandovi su vrlo loše zastupljeni u maloprodajama. Primjer Argete. Praktički je ne možete naći u cijelom asortimanu. Metro ima veći dio, ostali ili samo kokošju ili ništa. Kad to uzmu Atlanticovi "spartanci" i razmile se po terenu, doslovno će svašta iskakati "iz paštete" 🙂
Koliki su potencijali u regiji – ne znam. Kako stoje proizvodni kapaciteti – ne znam, ali i dalje vjerujem da ATGR ima glavnu snagu u brendovima, a proizvoditi se može svugdje.

Kupuje se kad je jeftino, ne kad je skupo. Ja sam to dobro naučio, na svojim leđima. Koštalo me milione, ali možda sam nešto naučio. Zato je dobro da su kupili sada, ne prije 2 -3 godine.

Čestitke Atlanticu na ovoj vijesti (ako je točna). Nadam se da će to uspješno isfinancirati i da im se to u budućnosti neće pokazati kao prevelik zalogaj. Na cijenu na burzi mislim da neće pretjerano utjecati jer je ova dionica kontrolirana od mirovinaca i market makera koji je drže je na oko 700 kn.

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

super vijest, sada fino preko svoje distribucije uvale Drogu i ajmo, još kad se doda Cedevita GO-najbolja magla na svijetu: nema straha, svaka čast…. BTW jel ono Droga iz Portoroža? to je na moru? hehehe….

Ovo mi je bolja vijest nego da smo prvaci svijeta u nogometu. 🙂 teško je sada reći po kojim cijenama će se sada trgovati, ali ne bi trebalo ispod 1.000 kn, nikako. ako se ne varam, kombinirani prihodi će biti duplo veći nego ATGR sada, pa ako pretpostavimo da će se trgovati uz isti P/S (oko 0.7) izračunajte sami koliko je to. 🙂 a još ako uključimo efekte sinergije i ATGR-ovu distribuciju koja bi trebala poboljšati postojeću Droginu prodaju. Sve se financira vlastitim cashom i dugo. Nema izdanja novih dionica…vidjet ćemo. teško mi je sada biti pametan i hladne glave. 🙂

DISCLAIMER: Imam dionice ATGR. Ovo nije prijedlog za kupnji ili prodaju.

Bilo bi zanimljivo ako netko može pronaći fundamentalnu valuaciju Droge Kolinske, pa da se vidi koliko je ustvari platio Atlantic Drogu, tj. usporediti tu valuaciju sa nekim prehrambenim kompanijama u HR, npr. Podravkom.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

biti će zanimljivo na ovoj dionici danas 🙂

pogledajte naloge već sad:

"Dragi investitore, greška nije u zvijezdama, niti u dionicama, već u nama samima..."

ode sve do 700kn 🙂

"Dragi investitore, greška nije u zvijezdama, niti u dionicama, već u nama samima..."


Ovo mi je bolja vijest nego da smo prvaci svijeta u nogometu. 🙂 teško je sada reći po kojim cijenama će se sada trgovati, ali ne bi trebalo ispod 1.000 kn, nikako. ako se ne varam, kombinirani prihodi će biti duplo veći nego ATGR sada, pa ako pretpostavimo da će se trgovati uz isti P/S (oko 0.7) izračunajte sami koliko je to. 🙂 a još ako uključimo efekte sinergije i ATGR-ovu distribuciju koja bi trebala poboljšati postojeću Droginu prodaju. Sve se financira vlastitim cashom i dugo. Nema izdanja novih dionica…vidjet ćemo. teško mi je sada biti pametan i hladne glave. 🙂

DISCLAIMER: Imam dionice ATGR. Ovo nije prijedlog za kupnji ili prodaju.

nije to tako jednostavno…
za ovu kupnju Atlantic koristi veliku polugu, znači povećat će se dug koji je ionako velik.
ne želim biti zloguki prorok, ali sjetimo se što se dogodilo Barru nakon preuzimanja Plive.

BTW Finance pišu da je Atlanatic Drogu platio 200 milijuna eura.

http://www.finance.si/283755/Tedeschi-za-Drogo-od%B9tel-prek-200-milijonov-evrov

nemojte se sada ponadati. svi nalozi mogu se i povući prije otvaranja burze.
ovo vas može i navući na kupnju, to mi nije bio cilj.

nalog od 100 kom se povukao

pozdrav!

"Dragi investitore, greška nije u zvijezdama, niti u dionicama, već u nama samima..."

New Report

Close