ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 25.04.2024. u 20:52
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
13,03
7.218
554
12,95
13,10
0,78%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

avax10, 27.07.2022. u 16:06

 

https://www.glasistre.hr/gospodarstvo/gubitak-ad-plastik-grupe-595-milijuna-kuna-809890;

Ne radi ti link, ovaj valjda radi

https://www.glasistre.hr/gospodarstvo/gubitak-ad-plastik-grupe-595-milijuna-kuna-809890

 

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

Vrijednosno usklađenje tj. umanjenje vrijednosti imovine u Rusiji za -75 mil.kn

operativni gubitak -59,9 mil.kn

neto sveobuhvatna dobit zbog tečajne razlike u plusu od čak +97,3 milijuna kn

ukupna sveobuhvatna dobit +37,3 mil.kn, ako sam sve dobro polovio.

 

AD Plastik Grupa zabilježila je u prvoj polovini godine neto gubitak od 59,46 milijuna kuna, izvijestili su u srijedu iz te solinske grupe koja se bavi proizvodnjom automobilskih dijelova, napomenuvši da je poslovanje bilo pod velikim utjecajem geopolitičkih zbivanja.


Taj gubitak uključuje vrijednosna usklađenja u iznosu od 75 milijuna kuna napravljena na temelju procjene nadoknadivosti imovine ruskih društava te grupe, napominje se u izvješću.

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

Ne znam da li ovo ima direktne veze sa ADPlastik, ali naišao sam na članak, pa ga postam

 

https://www.jutarnji.hr/autoklub/aktualno/proizvodaci-iz-cjenika-povukli-pocetne-modele-volkswagen-golf-je-sada-skuplji-9000-eura-15247510

 

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

Mislio sam pisati prosli tjedan kad sam sitno dokupio ali u strahu da nisam pratio vijesti, prekocio sam upis.

Cudno trgovanje, mozda nesto lova u mutnom ili je kapitalni pod velikim pritiskom da izade i onda vidim otpustanje ADPL 2410 kom.

Da li je bila kakva obavijest o nagradivanju radnika ili je ovo prodano na burzi (sto nema nikakvog smisla za tu sicu)?

 

Moguće da su bili dionice dodijelili managementu koji je poslije prodao na burzi i srušio cijenu. Našao sam ovaj članak koji optimistično gleda u 2023. godine što se tiče automobilske industrije.

Automobilska industrija trenutno profitira od visokih cijena automobila, a tijekom sljedeće godine očekuje se povećanje prodaje od 7,5 posto, objavila je konzultantska kuća Horváth na temelju istraživanja koje je provela, javlja Hina.


Automobilska industrija optimistično gleda prema 2023. godini u kojoj se očekuje značajan rast prodaje, kaže se u priopćenju spomenutog konzultanta, uz dodatak kako menadžeri iz auto sektora procjenjuju da će rast prodaje u idućoj godini biti veći od prosjeka drugih industrija i kretat će se oko 7,5 posto. Istraživanje je provedeno u 18 zemalja, uključujući Hrvatsku.


 

https://www.jutarnji.hr/autoklub/aktualno/kraj-nevolji-s-poluvodicima-automobilska-industrija-ocekuje-rast-prodaje-u-2023-od-7-5-posto-15252997

 

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

Da, bit ce da je azuriranje Top 10 na mojedionice malo u zaostatku pa se ne mozemo bas osloniti na dnevne promjene.
Ovo “otpustanje” se poklapa sa ovim:

https://eho.zse.hr/fileadmin/issuers/ADPL/ZPI-ADPL-143747999d6304f1149075455bda2af3.pdf

tako da bez kupnje knjige dionicara bas i ne mozemo bit sigurni tko to izlazi ovih dana.
Tko god bio, hvala za povoljnu kupnju. 😀

















ADPLBOBAN JOSIP40,0000.95%3.19M
KAPITALNI FOND D.D.

Ima li neki info što se ovdje događa, u 2 dana , skok od 20% ?

 

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.

Best Buy ali nitko nije najavio to na vrijeme…

Glavni prodavac ispucao municiju ili usporio, novi kupci.

Prije napada Rusije je cijena bila na oko 24eur, udio Ruskog trzista u prihodima je oko 25%, u dobiti manje od toga. Taj dio biznisa nije za potpuno otpisati, ali i da je, firma sa stabilnim poslovanjem, odlicnom upravom, poprilicno inovativna, sa zavidnim popisom klijenata i velikim free floatom.

Jeftino? Skupo?

Meni jedna od drazih dionica na ZSE, kupovao i po 24, ali i sretno dokupio po 10…

Obavijesti izdavatelja – EHO (zse.hr)

Tko je vjerovao u ovo i skupljao po 70,80 fino mu se isplatilo premda mislim da nije vrijeme za prodaju unatoč profitu. Tek sad slijede izvješća koja će biti neusporedivo bolja nego lanjska zbog dobro poznatih razloga.

Četvrtak, 26. siječnja 2023.

 

15:00 – Predsjednik Republike posjetit će AD Plastik Grupu, tvrtku koja se bavi razvojem i proizvodnjom komponenti za automobilsku industriju. Tijekom posjeta obići će pogon injekcijskog prešanja i linije bojenja te održati sastanak s vodstvom tvrtke (Jankomir 5)

AD Plastik Grupi nije oduzeta imovina u Rusiji, Milanović se neprecizno izrazio – Večernji.hr (vecernji.hr)

AD Plastik: Poslovanje u Rusiji još uvijek samoodrživo


 

AD Plastik: Poslovanje u Rusiji još uvijek samoodrživo | SEEbiz.eu

slabo ide prodaja na sell on news……članci u medijima imaju sve manji utjecaj na cijenu…..bit će da treba ugovarat poslove većih iznosa i veće profitabilnosti a to ide puno teže od izjava za medije……

New Report

Close