ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 25.04.2024. u 23:04
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
13,03
7.218
554
12,95
13,10
0,78%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Na brzinu sam pogledao, očekivao sam puno lošije rezultate, tako da mi je ovo ugodno iznenađenje

https://eho.zse.hr/fileadmin/issuers/ADPL/FI-ADPL-bd3db560e75c4143f623338f2af0a65f.pdf

Ignore: KressoM, delux

1q 2022 ce bit znatno losiji od 1q 2021

avax10, 24.02.2022. u 12:39

Na brzinu sam pogledao, očekivao sam puno lošije rezultate, tako da mi je ovo ugodno iznenađenje

https://eho.zse.hr/fileadmin/issuers/ADPL/FI-ADPL-bd3db560e75c4143f623338f2af0a65f.pdf

da, znatno bolje od očekivanja. ova rasprodaja danas ima veze samo s padom burzi u svijetu, inače bi na ove rezultate adpl otišla preko 160 kn

Pored svih s*anja koja se zbivaju  u Ukrajini i sankcija koje se spremaju Rusiji, stvarno mi nije jasno zašto bi itko kupovao dionice firmi ovisnima o ruskom tržištu??

 

 

Trolam, hejtam, vrijeđam, ponižavam, omaložavami - mućki Džubrarim.

to što imaju poslovanje dijelom i u Rusiji nije nužno negativno jer ono što rade u rusiji i tako rade samo za rusko tržište, a kako će zbog sankcija rusija biti odsječena od uvoza (vozila) sa zapada, onda bi moglo doći do jakog rasta ruskog poslovanja i hiperprodukcije za rusko tržište jer praktički neće imati konkurenciju i uvoz sa zapada

johnny_w, 25.02.2022. u 13:25

o što imaju poslovanje dijelom i u Rusiji nije nužno negativno jer ono što rade u rusiji i tako rade samo za rusko tržište, a kako će zbog sankcija rusija biti odsječena od uvoza (vozila) sa zapada, onda bi moglo doći do jakog rasta ruskog poslovanja i hiperprodukcije za rusko tržište jer praktički neće imati konkurenciju i uvoz sa zapada

 








Sve to stoji samo ima jedan detalj na koji si zaboravio- Rusija je idućih “100” godina pod sankcijama što znači da slabija rublja, slabiji standard, slabija kupovna moć ….. dalje nastavi sam, dok oni koji imaju novaca ne voze tu automobila za koje AD plastik radi djelove




 

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !

kijev već nudi pregovore (praktički predaju) rusima o neulasku u NATO…a to onda znači uskoro povlačenje ruske vojske i postupno ukidanje sankcija prema rusima… jer ako sankcije ostanu usprkos povlačenju rusa, onda se rusi neće imati razloga povući…tako da bi se već idući mjesec stvari mogle početi vraćati prema normali…neće naravno se odmah biti kao prije, ali neće niti trajat godinama kako neki misle…jučerašnji pad bio je idealna prilika za kupnju  …no po meni je sve 145 kn vrlo dobar ulaz…

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

zorangutan, 25.02.2022. u 14:04

kijev već nudi pregovore (praktički predaju) rusima o neulasku u NATO…a to onda znači uskoro povlačenje ruske vojske i postupno ukidanje sankcija prema rusima… jer ako sankcije ostanu usprkos povlačenju rusa, onda se rusi neće imati razloga povući…tako da bi se već idući mjesec stvari mogle početi vraćati prema normali…neće naravno se odmah biti kao prije, ali neće niti trajat godinama kako neki misle…jučerašnji pad bio je idealna prilika za kupnju  …no po meni je sve 145 kn vrlo dobar ulaz…

 

E ovaj put se ne slažem, kolega.

Na ERNT ste pisali da će na 1300kn ako u Ukrajini pukne… a ovdje kažete da je sve do 145kn dobar ulaz? A izvješća ADPLa su jeziva i trend im je loš… Ulazit ću na 145kn s kojim targetom? 170kn? I koliko dividenda?!

Ne znam koji bi obrat trebao podržati takvu sugestiju? Pa poslovanje im je loše nevezano uz ovaj rat… Q1 i Q2 i cijela ova godina će im biti još gori..

svatko kroji svoju srecu ali na ovim cjenovnim razinama u ovom momntu ovaj papir djeluje ekstra skupo

Sutra bi trebali početi pregovori ukrajinaca i rusa i vjerojatno će se u 5-7 dana postići dogovor i završiti ova kalvarija jer ni jednima ni drugima rat ne odgovara. Onda se sve okreće za 180. Sačekajmo par dana pa će se znati više.

Ignore: KressoM, delux

EU, USA sankcije utjecati ce na Rusku ekonomiju i vrijednost rublja, proizvodnja i kupovina automobila ce pasti u Rusiji u odnosu su na 2021.

Eu proizvodjaci poluvodica (NXP…) su vec dobili obavijest o zabrani prodaje poluvodica Rusiji.

Monorux, 27.02.2022. u 16:05

EU, USA sankcije utjecati ce na Rusku ekonomiju i vrijednost rublja, proizvodnja i kupovina automobila ce pasti u Rusiji u odnosu su na 2021.

Eu proizvodjaci poluvodica (NXP…) su vec dobili obavijest o zabrani prodaje poluvodica Rusiji.

 

naravno, to im je cilj, napraviti pritisak na putina da rat stane i nađe se mirno rješenje…a onda se ukidaju sankcije…ili ti misliš da putin nije svjestan što bi donio dugi nastavak rata za zauzimanje ukrajine? totalni krah ruskog gospodarstva…toliko lud nije…on je krenuo u blitzkrieg s ciljem da u 4-5 dana sruši ukrajinsku vladu, prisili ih na nepovoljan mir, postavi svoje ljude i povuče se prije snakcija…to mu se izjalovilo zbog jakog otpora i sad hoće-neće mora pregovarati jer se cijeli svijet okreće protiv njega, ruskom gospodarstvu prijeti slom, a da ne spominjemo da se i narod u rusiji počinje buniti….tako da će se na kraju i on morati povući uz garancije ukrajine da neće pristupati NATO-u niti postavljati njegovo naoružanje kontra rusije na svom teritoriju…i tako će svi biti na pola zadovoljni jer alternativa je sveopći ratni vihor koji bi mogao zapaliti cijeli svijet…a s dolaskom mira će se i sankcije ukinuti….što se same firme adpl tiče, nije im rusija glavno niti jedino tržište, uskoro će se normalizirati proizvodnja auto industrije u EU koja im je najveći kupac i gdje su već najavljene znatno više cijene vozila od dosadašnjih …tako da nema straha za ADPL…kad su preživjeli 2 godišnji zastoj aktivnosti zbog covida, i ovo će… naravno, svatko će sam odlučiti kad će kupovati/prodavati, kao i sve druge dionice

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

danas nastavak potopa.

 

Kolika je uopće vjerojatno da Rusija nacionalizora imovinu ADPL u Rusiji, kao i ostalih firmi?

 

To mi se čini kao teška ludosta….a opet. Putin

Trolam, hejtam, vrijeđam, ponižavam, omaložavami - mućki Džubrarim.

Djubre, 28.02.2022. u 08:56

danas nastavak potopa.

pa prodaj, tko ti brani?…ja i ekipa čekamo na bidu pa samo iskipaj..ako imaš šta? 😉

 

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Ovdje je prilika u kratko vrijeme napraviti najbolji prinos za ZSE (moje mišljenje).

Ignore: KressoM, delux

New Report

Close