ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 24.04.2024. u 01:24
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
12,96
7.088
547
12,90
12,95
-0,38%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

GS-ADPL-7dbc06d7846601a8d2a55eff207d0442.pdf (zse.hr)

Oce li biti divke ove godine?

Spalato33 kako mislis 2?

Dali ce se negativno tj.smanjena dobit odraziti na cijenu dionice , mislim da je trenutno drzi najava dividende. Ali pad je neminovan jer su prihodi prosle godine 1/3 ukupnih.  Ako ima tko da se bolje razumi u ovu dionicu da nam kaze nesto vise?

Zvonar oni su objavili da ce divka biti u 3.mjesecu od 8kn i u srpnju za sad jos neznamo koliki iznos.Vraceni su svi poticaji za zaposljavanje drzavi i mogu isplatiti dividendu.Dobit ce biti oko 55-56 milja a 2019 bila je 90-i nesto.Firma ima posla bez novih ugovora iducih pet godina.Stalno zaposljavaju.Ova godina nece biti losija od 2019.Dionica vrijedi puno više al je taoc cilog trzista.

Ok hvala.slazem se

spalato33, 17.02.2021. u 07:59

Zvonar oni su objavili da ce divka biti u 3.mjesecu od 8kn i u srpnju za sad jos neznamo koliki iznos.Vraceni su svi poticaji za zaposljavanje drzavi i mogu isplatiti dividendu.Dobit ce biti oko 55-56 milja a 2019 bila je 90-i nesto.Firma ima posla bez novih ugovora iducih pet godina.Stalno zaposljavaju.Ova godina nece biti losija od 2019.Dionica vrijedi puno više al je taoc cilog trzista.

Zvonar oprosto nije dobit 55mil kn nego 53,4mil kn.Mislim da za ovoliko imam pravo na pogresku

 

https://www.glasistre.hr/gospodarstvo/covid-smanjio-dobit-ad-plastika-za-43-posto-na-534-milijuna-kuna-701096

Ignore: KressoM, delux

Jeste vi čitali izvješće za 2020.? Dobit AD Plastik d.d.-a je 69 milijuna kuna nakon oporezivanja, a u 2019. je ista bila 80 milijuna. 11 milijuna kuna manje. To uopće nije loše, s obzirom da mjesec i pol nisu ni radili… S takvom dobiti matično društvo može nastaviti s dosadašnjom dividendnom politikom. Grupa je ta kojoj su dosta oslabili rezultati i to se može odraziti na cijenu dionice, iako vidimo da se ne odražava. Zatvorilo na 183.50kn.

Idući mjesec isplaćuju ranije neisplaćeni ostatak dobiti za 2019. i na ljeto isplaćuju dio dobiti 2020.g.

Koliko su samo smanjili dugove i masa drugih dobrih pokazatelja. Bilanca je snažna. Nemam puno ovoga, ali razmatram opet uć. Ako se trend nastavi, a kako kolega ispravno napominje – posla imaju ko u priči i nema razloga da se ne nastavi, bit će jako dobro.

Ova je dionica je 🔝🔝🔝. Ali nazalost ne znam sta se mora desiti da pređe prag od 200kn.

 

 

 

https://www.seebiz.eu/tvrtke/ad-plastik-isplacuje-dividendu-od-osam-kuna-iz-zadrzane-dobiti/250291/

 

dividenda isplaćena

Još 8 kuna!

Nadzorni odbor na danas održanoj sjednici potvrdio prijedlog odluke o isplati dividende koji će se dostaviti Glavnoj skupštini na odlučivanje. U prijedlogu Odluke predviđena je isplata od 8,00 kuna po dionici iz dobiti za 2020. godinu, a isplata je predviđena dioničarima koji su upisani u depozitorij Središnjeg klirinškog depozitarnog društva d.d. na dan 22. srpnja 2021. godine kao imatelji dionica oznake ADPL. Od 21. srpnja 2021. godine predviđeno je trgovanje bez prava na isplatu dividende, a isplata
dividende predviđena je 27. srpnja 2021. godine.

8 kn nije loše ali mene zanima koja je poanta da se dionica na burzi digne 8 kn na vijest o dividendi od 8 kn? time kupci omogućavaju dioničarima,pogotovo trejderima, da odmah prodaju dionicu i uzmu si “dividendu” jer kad prođe dan za dividendu dionica će opet pasti za tih 8 kn pa sadašnji kupci koji plaćaju 8 kn skuplje dionicu zapravo ne dobivaju ništa, za razliku od onih koji im sada prodaju jer ti odmah dobiju 8 kn + što se nakon pada mogu vratiti nazad u dionicu po manjoj cijeni

Ma nije loše svake godine uzeti 8,5%,ali eto tko me malo dođe u banku, kaže eto mene i oroči

I Chuck Norris vozi Dajca!! Tko vozi Dajca ima krupna jajca!! Nebojše=Ne boj se ! Ne valja li ga,ne valja, dok ne kroči Nebojse!

kvasac, 28.05.2021. u 16:11

Ma nije loše svake godine uzeti 8,5%,ali eto tko me malo dođe u banku, kaže eto mene i oroči

 

o čemu ti pričaš? kakvih 8ipo posto svake godine? valjda 3-4 posto… u banci je puuuuuuuno manji rizik nego na burzi, pogotovo u hrvatskoj… Agrokor, kraš… dno dna…

 

al eto valjda adpl neće bit kriminala, zasad su zadovoljavajuće transparentni

New Report

Close