ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

 

busainv izdrži!

meni ove godine sjeda 16kn dividende od Adpl znači više od 8%,iduće godine zbog ugovorenih novih poslova i korona out, očekujem 20kn dividende

I Chuck Norris vozi Dajca!! Tko vozi Dajca ima krupna jajca!! Nebojše=Ne boj se ! Ne valja li ga,ne valja, dok ne kroči Nebojse!

Nemojte pisat ono što nije moguce. Ima tu ljudi početnika . Vjerujem da znate i sami da 20 kn neće bit.

Pfff…. 20kn dividende. To bi trebalo bit 84 milijuna kuna isplaćene dobiti. A njima je dividendna politika isplaćivati 50% ostvarene dobiti. Onda bi po toj logici ADPL do kraja ove godine trebao ostvariti 170 milijuna kuna dobiti… Možda 2026. ako budu jako dobro poslovali pa tamo negdje u ljeto 2027. dividenda 20kn. Na godinu toliko je samo loš vic, ništa drugo…

Gle, tko ga je kupio po 100kn i malo iznad i cijelo vrijeme drži, taj se jako usrećio. Po relativnom prinosu mu dođe kao da na ovu cijenu dobiva 20kn.

Napisao sam da očekujem, ne da će biti, ako žele mogu iz zadržane dobiti isplatiti, tko je očekivao ove godine 2×8 kn dividende neka se javi?

 

I Chuck Norris vozi Dajca!! Tko vozi Dajca ima krupna jajca!! Nebojše=Ne boj se ! Ne valja li ga,ne valja, dok ne kroči Nebojse!

Očito je uprava procijenila da tvrtka to može isplatiti jer su buduća  poslovna očekivanja dobra.

Da bude dividenda i 14 kn to je 7%,puna šaka brade, ma nije ovo đuro, dlkv ,tamo treba brinuti da početnici ne stradaju.

I Chuck Norris vozi Dajca!! Tko vozi Dajca ima krupna jajca!! Nebojše=Ne boj se ! Ne valja li ga,ne valja, dok ne kroči Nebojse!

Kolega Kvasac, dobro vam kolege govore, bez ljutnje ali širite nebuloze. Ove godine je 8+8 kn dividende jer je ovih prvih 8kn zaostatak od 2019. a drugih 8kn je od dobiti iz 2020. Kad je dobra godina očito isplaćuju oko 10-12 kn, kako kolega reče, minimalno 50% od dobiti. Shodno tome, ako zadrže otprilike podjednako poslovanje kao na razini 2018-2019 možemo očekivati opet oko 12 kn dividende, ako im porastu prihodi npr 15% što je puno, možete očekivati ovako od oka 14ak kn. Da bi isplatili 20kn prihodi bi im morali nenormalno porasti. Kao što kažu kolege, ako bog da možda 2026, ove godine ne.

12/190 ==> ~6% prinosa što je i dalje super, ne treba pretjerivati.

Ovakvim pisanjem stvarno možete navući nekog od novih kolega na tanak led, ne znam šta vam to treba.

Btw provjerite dionice.net…puno aktivniji forum pogotovo za temu ADPLa.

Pozdrav ,

nema me dugo ovdje ,slabo pratim burzu.

Zna li se zašto je dionica u skoro mjesec dana skliznula cca 20-tak kuna ?

Hvala

RIBAR 007, 02.09.2021. u 21:42

Pozdrav ,

nema me dugo ovdje ,slabo pratim burzu.

Zna li se zašto je dionica u skoro mjesec dana skliznula cca 20-tak kuna ?

Hvala

 

Nestašica cipova kolega, diljem svijete se zatvaraju tvornice za proizvodnju auta a samim time nema potrebe za plastikom iz ADPL, teška vremena su ispred nas, prognoze govore da ce biti oporavak tek 2023.

Koliko je voda došla do grla vidite i iz sljedece obavjesti:

https://eho.zse.hr/fileadmin/issuers/ADPL/ZPI-ADPL-3ec5b4d7bcde2196bd040f5101a34e75.pdf

Prodaju se vlastite dionice da bi se servisiralo tekuće poslovanje, na našu sreću imaju jos dosta dionica tako da nije upitno prezivljavanje do 2023, sa druge strane dividenda više nego upitna

 

RIBAR 007, 02.09.2021. u 21:42

Pozdrav ,

nema me dugo ovdje ,slabo pratim burzu.

Zna li se zašto je dionica u skoro mjesec dana skliznula cca 20-tak kuna ?

Hvala

Automobilska industrija je u krizi zbog inflacije.

To moze biti jedan od razloga.

ako je tako lose zasto su onda ove godine isplacivali divivdendu mjesto da su cuvali pare za odrzavanje tekuce likvidnosti

snupy, 04.09.2021. u 07:57

ako je tako lose zasto su onda ove godine isplacivali divivdendu mjesto da su cuvali pare za odrzavanje tekuce likvidnosti

 

Eh kolega to je pravo pitanje za vecinjske vlasnike firme. Tako se posluje godinama, isplacuje se dividenda a istovremeno se dižu kratkoročni krediti za servisiranje likvidnosti tijekom godine.

Dosta loše FI

https://eho.zse.hr/fileadmin/issuers/ADPL/FI-ADPL-72765d543a6417e817458dce70f42881.pdf

Ignore: KressoM, delux

avax10, 27.10.2021. u 12:24

Dosta loše FI

https://eho.zse.hr/fileadmin/issuers/ADPL/FI-ADPL-72765d543a6417e817458dce70f42881.pdf

To je razlog za iskrcavanje, jer ni u bliskoj budućnosti problemi u opskrbi neće se brzo riješiti

 

[i]Freedom' just another word for nothing left to lose[/i]

klackalica, 27.10.2021. u 14:08

 





avax10, 27.10.2021. u 12:24



 

Dosta loše FI

https://eho.zse.hr/fileadmin/issuers/ADPL/FI-ADPL-72765d543a6417e817458dce70f42881.pdf

 



 

To je razlog za iskrcavanje, jer ni u bliskoj budućnosti problemi u opskrbi neće se brzo riješiti

 

Neće se brzo riješiti, ali ipak je najbitnije da nije problem u samoj firmi nego u vanjskim faktorima tj.da ADPL svoj dio posla može odraditi čim krenu nove narudžbe…a niti zastoj neće baš toliko potrajati koliko se ljudi boje jer tržišta vape za novim vozilima.

 

 

 

 

Ignore: KressoM, delux

Drago mi je da sam na ovome zaradio pa makar i malo. Prosjek mi je bio 169kn, a 171kn je najniže po koliko sam iskrcavao, 185kn najviše…

Dugo neću nazad u ovu dionicu. I naredni kvartali će biti loši… Ići će to još dolje.

New Report

Close