ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 19.04.2024. u 19:41
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
13,02
7.461
573
12,95
13,10
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

yieldchaser, 27.09.2020. u 18:53

 





Strijela, 22.09.2020. u 20:14



 

znacajni prometi i blok transakcija u zadnjih par dana, a nitko nista ne komentira… kako to? pa nije valjda da je splasnuo interes za ovu kvalitetnu dionicu, neovisno o ovim cudnim vremenima?

 



 

 

Hrpa ljudi je razočarana pesimizmom koji dirigira i njezinu cijenu, a i cijene drugih dionica toga sektora. Došen je pred koji tjedan dao poveći intervju, gdje je trenutnu cijenu obrazlagao i neefikasnošću hrvatskog tržišta kapitala.

Ja sam unutra dugoročno, s jednom omanjom količinom.

Ja sam za svoje prilike “do grla” unutra…jedina dionica uz koju sam emotivno vezan i toga me najvise strah…vjerujem Upravi, vjerujem u proizvod/sektor…i u fundamente…

Samo nek ono delaju kao do sad i bit ce to dobro…

Rastimo zajedno...

@Parica

Tako i sâm promatram stvari. Nemam toliko straha da će to nizbrdo, ali mi je prosjek cijene 150kn, a nije ugodno cijelo vrijeme gledat 130 i niže pa makar i nije neki veliki gubitak jer je mala količina… Još dva tjedna pa ćemo znatu na čemu smo.

Parica da li znas koliko ovise o Ruskom trzistu mislim na neki postotak?

Hvala

fond300, 13.10.2020. u 16:43

Parica da li znas koliko ovise o Ruskom trzistu mislim na neki postotak?

Hvala

Kolega,

Sve piše u *.pdf izvješću…

U 1H2020. Rusija čini oko 21,7%, dok  je u 2019. činila 20,73% ukupnih prihoda grupe

Rastimo zajedno...

Parica, 14.10.2020. u 10:25

 





fond300, 13.10.2020. u 16:43



 

Parica da li znas koliko ovise o Ruskom trzistu mislim na neki postotak?

Hvala

 



 

Kolega,

Sve piše u *.pdf izvješću…

U 1H2020. Rusija čini oko 21,7%, dok  je u 2019. činila 20,73% ukupnih prihoda grupe

S time da najveći dio novo-dobivenih poslova koje su objavljivali u zadnje vrijeme otpada baš na Rusiju.

😲😲😲😲

https://eho.zse.hr/fileadmin/issuers/ADPL/ZPI-ADPL-f3733e313dbdc40e29a51274dd7ffc7d.pdf

 

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

zorangutan, 23.11.2020. u 14:47

😲😲😲😲

https://eho.zse.hr/fileadmin/issuers/ADPL/ZPI-ADPL-f3733e313dbdc40e29a51274dd7ffc7d.pdf

 

Vidim nema Vama pomoci…sve raste a Vi opet samo crnjacite…i tako od 2017. godine…

Rastimo zajedno...

AD Plastik grupa ugovorila 24 milijuna eura poslova za Suzuki



AD Plastik grupa je ugovorila 24 milijuna eura novih poslova za Suzukijev redizajnirani model S-Cross, priopćeno je u utorak iz solinskog proizvođača autodijelova.

AD Plastik će isporučivati različite komponente eksterijera i interijera s tri svoje lokacije pa će se tako, osim u mađarskoj tvornici, po prvi put komponente za tog japanskog proizvođača automobila isporučivati i iz tvornica u Solinu i Zagrebu.


Grupa je ujedno postala razvojni partner za Suzuki te dobavljač u tehnologiji bojenja. Odgovorna je za razvoj vrlo zahtjevnih proizvoda što projektu daje još veći značaj, a istovremeno je Magyar Suzuki Corporation tvornicu u Zagrebu prepoznao kao jednu od najboljih u regiji u tehnologiji bojenja, navode iz AD Plastika.


Predviđeno trajanje projekta je sedam godina, a početak serijske proizvodnje planiran je krajem 2021. godine u mađarskoj tvornici Esztergom.


Član Uprave za prodaju i projekte AD Plastika Mladen Peroš istaknuo je kako je jedan od njihovih strateških ciljeva prilikom akvizicije proizvodne lokacije u Mađarskoj bio diversifikacija portfelja kupaca. Zahvaljujući toj poslovnoj odluci, Suzuki je ušao na panel kupaca AD Plastika jer je tvornica u Mađarskoj imala dugogodišnju suradnju s tim kupcem u tehnologijama injekcijskog prešanja i puhanja, naglasio je.


”Posao koji smo ugovorili vrlo je značajan za budući razvoj poslovanja jer smo proširili suradnju, ugovorili aspektne pozicije s dodanom vrijednošću i ušli na panel razvojnih dobavljača. Dio smo poslova dogovorili kao dobavljač prvog reda, a dio kao dobavljač drugog reda i to preko tvrtke Euroasia koja je njihov dugogodišnji logistički partner”, rekao je Peroš.


AD Plastik grupa kao razvojni dobavljač odgovorna je za razvoj i validaciju proizvoda, procesa, alata i naprava. Osim tehnologije injekcijskog prešanja, navedenim su projektom obuhvaćene tehnologije bojenja, puhanja, kromiranja, ekstruzije te montaže koje uključuju vibraciona i ultrazvučna zavarivanja.


Inače, Suzuki S-Cross je među deset najprodavanijih vozila u srednjoistočnoj Europi, a riječ je o crossoveru koji ima značajke kompaktnog automobila s rješenjima koja se koriste u terenskim modelima.



Izvor: Hrportfolio.hr / Hina

Sun Tzu – [b]Umijeće Ratovanja[/b] & George S. Clason - [b]Najbogatiji čovjek u Babilonu[/b] vrijedi pročitati

Jeli točno da izvjesce adpl ce biti loše zbog tecaja rublja i da im zbog korone fali puno ljudi pa ne mogu proizvesti planirano!Firma dobra ali uvik neki vanjski faktori je sjxxx!

Sretan Bozic!Da se osvrnem na post koji sam gore napisao a vidim da ga nitko nije prokomentirao.Danas naletim na na covjeka koji radi u plastici i jedan je od direktora pa ga upitan kako je u firmi,ima li se problema sa tecajem rublja i jeli im proizvodnja ide planirano s obzirom da je korona.Covik cili iznenađen odakle te dezinformacije, kaze firma ima posla toliko da ce morati jos ljudi zaposliti,da sta se tice rublja da su to gluposti.Firma ne stoji dobro nego odlično a da ce se to vidjeti u FI!Meni kao dioničaru razvukao se osmjeh!Valjda covik poznaje situaciju u firmi u  kojoj radi!

Auti su u Njemačkoj dobro odradili ovu godinu. To bi mogao biti dobar znak i za ADPL

Danas je otvoren put prema 170kn

Izgleda da ova dionica nikoga ne zanima nego mene kad jedino je ja odrzavan na zivotu na forumu,Da se ova dionica nalazi na bilo kojom uređenom trzistu a ne na zse cijena bi joj bila udvostrucena.Čim se počne povećavat likvidnost i cijena će ici prema gore.

Kolega,u ovoj dionici su ozbiljni investitori. Niste sami. Ne brinite

tako je …ima nas nutra kolega ….40 % portfelja trenutno ….ostalo adrs2 , atgr, atpl ….volim ove sa a jako ….

New Report

Close