ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 07.05.2024. u 05:55
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
12,99
14.782
1,138
12,95
13,10
-0,77%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.



Ja sam u petak dokupio još plastike.
Malo sam si pokvario prosjek (sad je 103,34), ali obzirom na dividendu i sveukupnu priču koja prati AD Plastik, mislim da je daljnji rast cijene prilično izvjestan.

Čestitam, kolega, ali kolika je ta dividenda za 2016.? Prošle godine su objavili dividendu već u veljači?
[/quote]

Uskoro ćemo znati.

Vrijeme poziva na na glavnu skupštinu u 2016 dolazi 16 dana nakon objave rezultata za 2015 godinu.

Ove su godine objavljeni 17/02 i prošlo je otprilike 18 dana.

Strpljenja.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.


Uskoro ćemo znati.

Vrijeme poziva na na glavnu skupštinu u 2016 dolazi 16 dana nakon objave rezultata za 2015 godinu.

Ove su godine objavljeni 17/02 i prošlo je otprilike 18 dana.

Strpljenja.

sudeći po tome kako ‘metla’ radi, još tamo od početka veljače o.g., bit će dividende sigurno i to izdašne
nego, jel imao tko problema s otvaranjem ovog filmića na HRTi?

Koliko vidim na ZSE, poziv na Glavnu skupštinu obično ide u lipnju, Odluke Glavne skupštine u srpnju.
A da li će biti kakav predujam dividende, to ne znam.

http://zse.hr/default.aspx?id=10006&dionica=ADPL-R-A


@accountant

Trebaš se registrirati, tek onda možeš gledati HRT.
Inače radi OK.

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Ako ćemo baš po protokolu, onda prvo ide najava sjednice NO, pa obavijest da je sjednica NO održana i odluke istog (tamo će biti navedena dividenda odnosno predujam dividende), pa tek onda poziv na GS. Sve ove godine su tako radili, pa ne vidim zašto bi ova godina bila izuzetak. Istina, očekivao sam da će sjednicu NO već najaviti i odraditi … valjda imaju previše posla pa ne stignu ….
Filmić – da, treba se registrirati, što mi se nije dalo, pa hvala kolegi cayatanu što je ukratko prenio ono najvažnije iz filmića … još da se to i ostvari …. love do krova ….

Vjeko ce me opet pobrisat (ne znam zasto), ali tko garantira dividendu? Zarada moze otici i na druge stvari!


Vjeko ce me opet pobrisat (ne znam zasto), ali tko garantira dividendu? Zarada moze otici i na druge stvari!

Misliš da mirovinski fondovi kupuju AD Plastik bez veze?
Pa svi očekuju lijepe dividende ovdje, zato i kupuju dionice.
Ovo je tzv. dividendna dionica.

halfte trinken, halfte Šarcu geben



Vjeko ce me opet pobrisat (ne znam zasto), ali tko garantira dividendu? Zarada moze otici i na druge stvari!

Misliš da mirovinski fondovi kupuju AD Plastik bez veze?
Pa svi očekuju lijepe dividende ovdje, zato i kupuju dionice.
Ovo je tzv. dividendna dionica.
[/quote]

pa i nije baš neki argument da fondovi kupuju.. kupuju RBA fondovi, OMF B i dobrovoljni (zajedno podebljali u ovoj godini cca 61.300 kom)
međutim u isto vrijeme prodaju redom: Erste OMF B, AZ OMF B i ESOP (ovaj trojac je u ovoj godini ‘iskipao’ cca 60.000)

usporedbom podataka ‘prvih 10’ zadnjih dana 2016. i zadnjeg tekućeg stanja s SKDD došao sam do tih saznanja
još dodajem, kao zanimljivost, da se vlasnička struktura dodatno raspršila jer ‘prvih 10’ u istom periodu koji gore navodim, drži cca 11.500 dionica manje?!

ipak se slažem sa Jubitom, ADPL jest dividendna dionica i sudeći po izjavi g. Došena kako će ‘u srednjem roku poduplati prihode’, zaista ne vidim načina kako bi mogli fulat dividendu?

još dvije izjave g. Došena valja zapamtiti (pribilježiti) iz emisije: samo rukohvate lifraju diljem svijeta, no za ozbiljniju proizvodnju morate biti unutar 300-350 km od kupca!

Peroš prodao dionice vrijedne 1,2 mil.kuna.zašto nije čekao dividendu?


Peroš prodao dionice vrijedne 1,2 mil.kuna.zašto nije čekao dividendu?

Čeka sa ostalih 81% dionica koje još ima.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.



Peroš prodao dionice vrijedne 1,2 mil.kuna.zašto nije čekao dividendu?

Čeka sa ostalih 81% dionica koje još ima.
[/quote]

Da budemo precizni prodao je 30 % pa mu je preostalo 70 % dionica, a ne 81 % :).

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Nisam rekao da nece biti dividende, vec da ne mora biti dividende. Znam ja dobro da je ovo dividendna dionica.


pa i nije baš neki argument da fondovi kupuju.. kupuju RBA fondovi, OMF B i dobrovoljni (zajedno podebljali u ovoj godini cca 61.300 kom)
međutim u isto vrijeme prodaju redom: Erste OMF B, AZ OMF B i ESOP (ovaj trojac je u ovoj godini 'iskipao' cca 60.000)

Ono što sam htio reći je da je ADPL-R-A dionica koju skupljaju i imaju razni fondovi.
Točno je da su neki fondovi prodavali, ali ipak ništa spektakularno i neobično (promjene sam i sam objavio na topicu),
Značajan kupac koji je podigao cijenu iznad 160 kn se očigledno nalazi ispod TOP10.

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Ad plastik pri dnu članka
http://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=vijesti&id=956146

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

Proizvođač autodijelova Gestamp vrednovan 3,7 mlrd. eura.

Španjolski proizvođač auto-dijelova Gestamp planira inicijalnu javnu ponudu dionica (IPO) koja će kompaniju vrednovati na 3,7 milijardi eura.

Time će Gestampov izlazak na burzu biti najveći europski IPO u dosadašnjem dijelu 2017. godine. Radi se o pravom divu proizvodnje auto-dijelova osnovanom 1997. godine, a koji u 98 tvornica širom svijeta zapošljava 36.000 ljudi. Njegovi dijelovi mogu se pronaći u preko 800 modela automobila. Među kupcima nalaze se i Volkswagen i Renault. Neto dobit prošle je godine iznosila 221 milijun eura, 37 posto više nego godinu ranije, a dobit prije oporezivanja, amortizacije i deprecijacije (EBITDA) bila je 11 posto viša na 841 milijun eura.

Najveći izlazak na burzu u EU

Cijena ADPL je pala 2.71% a ja gledam zašto.

Ono zbog pada Todexa. LOL.

Postoji li manje korelirana firma sa Agrokorom na burzi od ADPL-a?

Ovo je totalni safe spot u slučaju daljnih problema sa Agrokorom (koje očekujem).

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

New Report

Close