ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 10.05.2024. u 17:24
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
13,03
37.058
2,843
12,95
13,40
2,70%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Evo i screenshot.

halfte trinken, halfte Šarcu geben

dali je ovo ATH ?


dali je ovo ATH ?

Pola ATH, ima tu prostora mnogo.

Šta je ATH ako smijem znati? Možda najviša cijena dionice do sada?


dali je ovo ATH ?

Kako za koga. Zadnje sam prodao ADPL na 250 kn. A ATH je čak i viši

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

Odlična dionica.
Naravno da raste uz ovakvo kretanje ruske valute.
A i dividende su izdašne.


dali je ovo ATH ?

Kolega inženjeru, opterećujete temu nečim što možete i sami pogledati.

http://www.jutarnji.hr/biznis/tvrtke/najveci-domaci-proizvodac-auto-dijelova-siri-trziste-na-pomolu-je-veliki-posao-u-iranu/5603119/

hvala T3D0 na linku!

ne da mi se sad skrolati natrag po temi, sjećam se da je bila rasprava između nas par forumaša oko tog posla u Iranu; pa smo neki postali koliko je to tržište veliko, koliki rast se očekuje tamo, zatim geopolitičke veze francuskih kompanija u regiji, pa neki naslovi (iz Economista, nisam ziher?) kako se i Ameri grebu za to tržište, pa su ‘dušebrižnici’ govorili kako je to daleko, da se ne mogu dijelovi dostavljati iz Solina nego će se trebati ili praviti tvornica tamo ili ići u partnerstvo s Francuzima…

ljudi moji, dajte se naučite: kapital će uvijek naći put do mjesta gdje se najbolje i najbrže može oploditi!

joint venture s najvećim (državnim k tome!) proizvođačem koji drži 40% tržišta, nemalog tržišta u Iranu, kakva bi to vijest bila!

pazite, očekuju rast u ovoj godini on 35%! 3 mil. vozila je zastarjelo i treba zamjenu!
što im učini embargo..


http://www.jutarnji.hr/biznis/tvrtke/najveci-domaci-proizvodac-auto-dijelova-siri-trziste-na-pomolu-je-veliki-posao-u-iranu/5603119/

Ostvarenje ovog dogovora može doslovno poduplati revenue ADPL-a kroz 3 godine.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.



http://www.jutarnji.hr/biznis/tvrtke/najveci-domaci-proizvodac-auto-dijelova-siri-trziste-na-pomolu-je-veliki-posao-u-iranu/5603119/

je, ali je to već uračunato u sadašnnju cijenu. dalji rast mogu pogurati mirovinci jerbo im je ovo izdašna i argumentirana dionica za ulaganje. jedino što pripada Bekex indexu no ta pilula im već odavno nije gorka 🙂

Ovdje se mirno spava. Divka uredna i na vrijeme.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

my,

je, ali je to već uračunato u sadašnnju cijenu. dalji rast mogu pogurati mirovinci jerbo im je ovo izdašna i argumentirana dionica za ulaganje. jedino što pripada Bekex indexu no ta pilula im već odavno nije gorka 🙂

Kolega maj muun smatra da je posao koji je u fazi razgovora i do kojeg tek treba doći u nepoznatom vremenskom razdoblju već uračunat u trenutnu cijenu dionice!
Izgleda da je kupac koji skida naloge s aska zadnjih dana i diže cijenu dionice glavom i bradom – Vidoviti Milan.

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Mislio sam da diže netko drugi, a ne Vidoviti Milan, no nebitno. Rast od 01 veljače sa 140 kuna ili tu negdje , po meni je bio najava dobrih, no možda nerealiziranih vijesti. Navedeni rast je završio na stopedesetak kuna koliko se meni čini, jer tu dionica glavinja dva dana, dakle u najboljem slučaju stoji, ne raste.

To je bila bit mojeg izlaganja i mislim da je moj zaključak i jasno vidljiv na grafu kretanja dionice. Tako je to na našem tržištu uglavnom, izuzetak je recimo OPTE zadnjih dana koja raste li ga raste, no to je drugačija kompanija, smatra se tzv potcjenjenom, u sinergiji sa preuzimanjem.
Obrnuto, ADPL je etablirana dionica , gotovo plavi čip i za njega je posljednji rast ogroman.

Evo fondinjo se zakeljio opet na 153. Prva jača prodaja tek na 170 ali ne. Nisu naše mirovine, glavno da plaća ide. Na OPTE su to radili sad rade isto ovdje. Dno dna. Fondovi su koljači ZSE-a.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

New Report

Close