ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 09.05.2024. u 20:28
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
12,96
1.270
98
12,95
13,00
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Još čekam (ZABA)… a u međuvremenu netko počistio offer do 118.45.

Not cool.


Jaci rast prihoda ce biti u q4. Zivjeli ljudi:)
Ljudi, nije bitno je li Domač zna ili ne zna kada je isplata dividende, bitno je da zna da će Q4 biti jak. ☺ Jedino što nam nije obrazložio…

Čudesan oporavak ruske burze, ulagači ove godine povećali ulaganja za 1,3 milijarde dolara

Čudesan oporavak ruske burze, ulagači ove godine povećali ulaganja za 1,3 milijarde dolara

Eto, konačno smo iznad 120 kn!


@domach1984

sry, možda sam malo pretjerao u prethodnom postu

halfte trinken, halfte Šarcu geben


Eto, konačno smo iznad 120 kn!

Trezveno sagledano, zašto nas bez povezanih komentara ili dodatnih relevantnih informacija informiraš o nečemu što nam je ionako poznato?Tvoj emocionalni pristup kretanju cijene? Inače, čini mi se da si relativno nedavno poučen uvriježenim shemama tvrdio da će se cijena nakon isplate dividende kretati oko 110 kn. Ovdje izgleda shema iz nekog razloga ne igra neku zapaženu ulogu…

@PersJesus

Da, istina je, to je bio emotivan pristup kretanju cijene. Zadovoljstvo !

A što se ostalog tiče, čitaj zadnje dvije-tri godine moje postove i komentare.
Ja sam se stvarno dosta nakomentirao i obrazlagao kada su svi po meni pljuvali, a tada je dionica bila oko 85 kn.
Tada sam pisao da je to rijetko ponovljiva prilika i bio sam u pravu.
Sada mogu srat koliko hoću i biti emovtivan (sretan) jer sam bio u pravu i jer sam u konačnici jako zadovoljan svojim pristupom i trenutnim rezultatom koji mi na prosjek od oko 99kn/dionica i 2xxx komada daje jako pristojan prinos. a što se tebe tiče, n te nk.

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Kak se tu graf crta, preskakanje 130 kn je samo pitanje vremena. I zadnja dva puta rast je počeo u 5., a prelazak 130 je bio u 10. mj.

Dajte mi jeftino da vam prodam skupo.

Lijepo raste ADPL. Mislim da će narednih godina firma moći isplaćivati ovako visoke dividende.
Kada bi dividenda od 12 kn ostala i dalje to daje uz ovu cijenu prinos od oko 10%. Gledajući da bi prinos od 6% bio zadovoljavajući dolazimo do 12 kn(dividenda)/6(prinos)/*100=200kn. Znači kad bi i dalje mogli isplaćivati ovakve dividende na cijeni od 200kn po dionici dividendni prinos bi bio još po meni zadovoljavajućih 6%.Ovo je samo moja mala projekcija cijene dionice na osnovi dividende.Poanta svega je da mislim da firma ima još dosta prostora za rast. Molim razmišljanja o targetu za ovu dionicu.

Treba ovo rasti. Treba podići cijenu.
Radnici su kupovali po 120 kn i ubtzo im napokon nakon 5 godina istječe zabrana prodaje i mogu početi prodavati.

Pa neće valjda prodavati ispod 120 kn ako mogu iznad.
Nisu amateri a i solidno su zaradili kroz dividendu svih ovih godina.
Barem se nadam jer su zaslužili. Nije lako bilo nekima dignuti kredite i onda gledati kako se ovo vuče ispod 100 kn.


Lijepo raste ADPL. Mislim da će narednih godina firma moći isplaćivati ovako visoke dividende.
Kada bi dividenda od 12 kn ostala i dalje to daje uz ovu cijenu prinos od oko 10%. Gledajući da bi prinos od 6% bio zadovoljavajući dolazimo do 12 kn(dividenda)/6(prinos)/*100=200kn. Znači kad bi i dalje mogli isplaćivati ovakve dividende na cijeni od 200kn po dionici dividendni prinos bi bio još po meni zadovoljavajućih 6%.Ovo je samo moja mala projekcija cijene dionice na osnovi dividende.Poanta svega je da mislim da firma ima još dosta prostora za rast. Molim razmišljanja o targetu za ovu dionicu.

Malo si pretjerao s ambicijama, iako ništa nije nemoguće.
Moja je projekcija malo skromnija, ali vjerujem da je realnija.
Dakle, ja vjerujem da bi dividenda iduće godine mogla biti oko 6 kuna minimum.
Također mislim da je trenutno 4% dividendnog prinosa po dionici više nego dobra očekivana dividenda po dionici, u odnosu na trend globalnih prinosa po oročenim depozitima i prinosima na obveznice (koji su nerijetko na nuli ili čak negativni).

6 kn = 4 %
x kn = 100%
x= 6 x 100 / 4
x = 150 kn/dionica

Druga je mogućnost da dividenda iduće godine bude oko 8 kn/dionica, a u odnosu na trenutnu globalnu situaciju bi dividenda od 4% po dionici bila super.

8 kn = 4 %
x kn = 100%
x= 8 x 100 / 4
x = 200 kn/dionica

Naravno da je ovo nestručna, subjetkivna i nerealna procjena na koju se nitko ne smije oslanjati jer ADPL-R-A još nikada nije postigla cijenu veću od 133kn/dionica koliko se ja sjećam.

Također u obzir treba imati na umu da je naša burza banana, nelikvidna, tako da se cijena bez obzira na dividendni prinos i projekcije budućeg poslovanja može začas stmopizdit bez ikakvog razloga.

Međutim, ako bi se nekim slučajem nastavio gospodarski rast u RH i globalno i ako bi se nastavio trenutni bull run na burzi, i ako bi se nekim slučajem ukinuo porez na dobit od zarade na dionicama,

onda je sve moguće.

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Naravno da je ovo nestručna, subjetkivna i nerealna procjena na koju se nitko ne smije oslanjati jer ADPL-R-A još nikada nije postigla cijenu veću od 133kn/dionica koliko se ja sjećam.

15.5.2007. 295,00 kuna

gospon Jubito nemam vise Adpl ali ja se sjecam da je jednoc vredila i 250 kn per share

ATH je 273 kn u svibjnu 2007. ali to je već daleka prošlost.

mislim da nitko od nas ne zna kakva ce cijena bit za godinu dana, moze cijena past i na 80 ali moze i puno vise od ovih 12x

meni je glavno da isplacuju dividendu i da dobro rade, kao i na nekim drugim dionicama sve vremenom dode na svoje, a trziste je tako i tako nekad raspolozeno odlicno a nekad lose .

upravo to. cijena je tu nebitna. Upravljanje rizikom je savrseno, primjer rusija….dalje sam vec 100 puta isto rekao i napisao….
Sve se zna

New Report

Close