ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 04.06.2024. u 05:55
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
13,01
6.568
505
13,00
13,05
0,38%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Ma to s dozvolom za kupnju svake godine izglasaju…pogledaj najavu za ovu GS, te zakljucke proslih GS pa ces vidjeti…..osobno ne bih pridavao veliku važnost tome

Moguće da su sve te godine pikirali na dio Preventovog paketa pa su donosili takvu odluku unaprijed, a sad kad je prodan Preventov udio kroz manje pakete, moguće da krenu s otkupom od kupaca pa tko odluči prvi prodati, dobije najmanju cijenu kakva je sad na burzi, a tko bude prodavao za 2-3 godine, mogao bi dobiti puno više. Vidjet ćemo uskoro….

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!


Vidim da mnogi spominju kako su mirovinski fondovi posjedovali dionice ADP-a 2008. godine pa su ih morali prodavati (zbog stupidnog zakona) kad je cijena pala. Ali ja to baš i ne vidim, evo u prilogu podaci (sa mojedionice) o top 10 dioničara na 3 nasumično odabrana datumu u 2008. (3., 7. i 11. mjesec).
Tu nema mirovinskih fondova (pod njihovim osnovnim računima), eventualno su pod ovim skrbničkim Zagrebačke banke i PBZ-a. No, ako i jesu, to znači da minimalno 2 mirovinca nisu posjedovala dionice ADPL (točnije, ništa značajnije, jer bi inače bili u top10).

Dobro ste vi to odabrali i utvrdili, nisu neke velike količine da bi bili u top 10.

Naime, pisao sam o tome ali evo po sjećanju navodim, 3 OMF su posjedovali 22 000 komada, 23 000 komada i 25 000 komada kupljenih od skrbničkog PBZ-a(pbz invest) na razinama cijena ADPL-r-a 225-240 kn te su imali(pbz invest) oko 160 000 komada i pali na oko 90 000 komada i tu je kao 5.dioničar na vašem prikazu.

p.s.jedino RBA OMF nije imao adpl.

Štednja je mudrost trošenja.


Dobro ste vi to odabrali i utvrdili, nisu neke velike količine da bi bili u top 10.

Naime, pisao sam o tome ali evo po sjećanju navodim, 3 OMF su posjedovali 22 000 komada, 23 000 komada i 25 000 komada kupljenih od skrbničkog PBZ-a(pbz invest) na razinama cijena ADPL-r-a 225-240 kn te su imali(pbz invest) oko 160 000 komada i pali na oko 90 000 komada i tu je kao 5.dioničar na vašem prikazu..

p.s.jedino RBA OMF nije imao adpl.

Mnogo hvala na iznesenim informacijama..U to doba nisam bio ni blizu trgovanju na burzi (tu sam tek oko godinu i pol) pa nemam osobnog iskustva iz tog vremena, ali cesto sam po raznim mjestima čitao kako su "u to doba OMFovi bili dosta utjecajni u ADPL"….S ovim informacijama u pogledu, osobno mi se ne čini da su imali tako veliki utjecaj kako im se pripisuje (to u postotku nisu neke velike količine) te ih sada još manje mogu razumjeti zbog ovog ignoriranja dražbe…

Upravo taj PBZ d.d skrbnički račun mi je osobno jako zanimljiv, naime on je prodavao cjelo proljeće , a prije dražbe imao je oko 59.920 komada. Na samoj dražbi kupio je pojedinačno gledano najviše dionica čak 157 000, te se pozicionirao na uvjerljivo 2. mjesto o TOP 10 sa skoro 217 000 dionica….

Neznam radi li se tu o zbirnom računu PBZ.D.Da na kojem su dionice svih njihovih OIFa ili je to samo jedan jedini fond (istock?) no čini se da su oni jedini pametno odigrali ovu igru.Oni su prodavali od sječnja na razinama 130-140kn, nešto i po 125kn te su bili glavna kočnica rasta ove dionice, mnogi ljudi su ih i kritizirali na ovom forumu no čini se da je to sve bila jako pametno igrana igra…

Ako se ne varam cijena od 109,xx kn donešena je na temelju prosječne cjene dionica na ZSE u 10,11 i 12 mjesecu te je možda PBZ malo špekulirao i namjerno držao cjenu na ovim razinama te se iskrcavao , jer su računali na novu dražbu te paketnu prodaju dionica , no htjeli su da cjena ostane ista kakva je bila za prvu dražbu..Ako su to radili onda ne samo da im treba čestitati na tome što su uspjeli "natjerati" slovence da ostave istu početnu cjenu dražbe nego i na tome što su uspješno zaradili jako puno novaca prodajuči na burzi po 130 pa ponovno kupujući na dražbi (vjerujem oko 112kn -dividenda = 104.5kn)..

Ako je to tako kako se na prvi pogled čini onda nebi smjeli očekivati više tako snažne otpore na 14x kn kao što je to bilo do sada (bar ne što se PBZ D.D skrbničkog tiče), te bi mogli očekivati značajniji rast dionice ove godine (ovisno o FIima)…

Ovo sve gore je samo subjektivno mišljenje, dano na kratkom razmišljanju i oječaju bez neke dublje analize i povjesnih istraživaanja ADPL-R-A, te nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica…

Ako ima netko tko bolje poznaje povjest ove dionice pa da malo prokomentira ovaj PBZ D.D jer mi je osobno jako zanimljiv, a vjerujem i drugima..

...


Naime, pisao sam o tome ali evo po sjećanju navodim, 3 OMF su posjedovali 22 000 komada, 23 000 komada i 25 000 komada kupljenih od skrbničkog PBZ-a(pbz invest) na razinama cijena ADPL-r-a 225-240 kn te su imali(pbz invest) oko 160 000 komada i pali na oko 90 000 komada i tu je kao 5.dioničar na vašem prikazu.

Ako je tako, ako nisu imali više od toga što navodite, to su uistinu zanemarive količine za njih.
Moćemo li onda zaključiti da mirovinci nikad nisu imali značajniji broj dionica ADPL? (To sam htio pitati i g. NB-a, on plastiku prati odavno pa možda bolje zna, ali ne možemo više komentirati na blogu "anonimno".)

p.s. Evo za kolegu što me pitao na PP, top10 dioničara kroz 2007., 2008. i 2009. godinu u 7. mjesecu.


Upravo taj PBZ d.d skrbnički račun mi je osobno jako zanimljiv, naime on je prodavao cjelo proljeće , a prije dražbe imao je oko 59.920 komada. Na samoj dražbi kupio je pojedinačno gledano najviše dionica čak 157 000, te se pozicionirao na uvjerljivo 2. mjesto o TOP 10 sa skoro 217 000 dionica….

Neznam radi li se tu o zbirnom računu PBZ.D.Da na kojem su dionice svih njihovih OIFa ili je to samo jedan jedini fond (istock?) no čini se da su oni jedini pametno odigrali ovu igru.Oni su prodavali od sječnja na razinama 130-140kn, nešto i po 125kn te su bili glavna kočnica rasta ove dionice, mnogi ljudi su ih i kritizirali na ovom forumu no čini se da je to sve bila jako pametno igrana igra…

Ako se ne varam cijena od 109,xx kn donešena je na temelju prosječne cjene dionica na ZSE u 10,11 i 12 mjesecu te je možda PBZ malo špekulirao i namjerno držao cjenu na ovim razinama te se iskrcavao , jer su računali na novu dražbu te paketnu prodaju dionica , no htjeli su da cjena ostane ista kakva je bila za prvu dražbu..Ako su to radili onda ne samo da im treba čestitati na tome što su uspjeli "natjerati" slovence da ostave istu početnu cjenu dražbe nego i na tome što su uspješno zaradili jako puno novaca prodajuči na burzi po 130 pa ponovno kupujući na dražbi (vjerujem oko 112kn -dividenda = 104.5kn)..

Ako je to tako kako se na prvi pogled čini onda nebi smjeli očekivati više tako snažne otpore na 14x kn kao što je to bilo do sada (bar ne što se PBZ D.D skrbničkog tiče), te bi mogli očekivati značajniji rast dionice ove godine (ovisno o FIima)…

Ovo sve gore je samo subjektivno mišljenje, dano na kratkom razmišljanju i oječaju bez neke dublje analize i povjesnih istraživaanja ADPL-R-A, te nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica…

to je to!
[thumbsup]

Maloprije podebljao svoj udio u ADPL… nije mnogo, no čovjeka veseli… nego, koristi li tko e-trade za kupovinu dionica preko ZABE?
Pitam jer mi znaju dati ”lažnu” sliku na asku-u… primjerice maloprije dok se na asku nalazilo 274 dionice po 129,00, meni je prikazivalo oko 825… nije prvi put da im kasni ažuriranje, a ne djeluje korisno jer prikazuje veći broj dionica na prodaji nego li što jest… djeluje demoralizirajuće. Barem meni, tako da me zanima da li je problem samo u mom računalu ili u cijelom sustavu…

Inače, sviđa mi se datum bez prava na dividendu jer cca 8 radnih dana kasnije bi se trebalo objaviti izvješće za drugi kvartal tako da dionica ne bi trebala izgubiti mnogo na vrijednosti… izvrsno tempiranje! [thumbsup]

LOPINA PRESTANI KUPOVATI!!!!!!!

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

@Seeker
ja sam ih na te nedostatke upozoravao.

Bez straha, pohlepe i sentimenta.




ja mislim da su veći igrači među sobom postigli prešutni sporazum da ne prodaju na ovim razinama, moguće da ne prodaju ni ispod 150 kn…inače bi svatko od njih mogao par tisuća komada cijenu zatući na 110-115 kn, a to nikome od njih nije interes.
bolje im je držati, ubirati dividendu, dokupiti koji komad pa čekati nekakvo preuzimanje u budućnosti gdje bi svi izašli van s velikim plusom

to ima smisla… [cool]
[/quote]
pa zašto da zarade za fiču kada mogu uzeti ferari :)))))))…normalno da ne prodaju sada…ima vremena..nisu glupi..
[/quote]
Dakle oni koji sada prodaju su glupi?
Vrlo zanimljivo klasificiranje samo zato što drugačije misle od Vas.
A da li su pametni ili glupi, to će vrijeme pokazati.
pozdrav!

Moji postovi nisu poziv niti na kupnju niti na prodaju dionica, niti na bavljenje dionicama, niti su investicijski savjeti


Maloprije podebljao svoj udio u ADPL… nije mnogo, no čovjeka veseli…
Inače, sviđa mi se datum bez prava na dividendu jer cca 8 radnih dana kasnije bi se trebalo objaviti izvješće za drugi kvartal tako da dionica ne bi trebala izgubiti mnogo na vrijednosti… izvrsno tempiranje! [thumbsup]

Također podebljao, također se veselim 🙂

http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Hrvatska/Celnici-EU-a-sluzbeno-objavili-Hrvatska-28.-clanica-Europske-unije Nadam se da će ova vijest a i skorašnji izvještaj dati force ovoj odličnoj dionici.A izgleda da i oni koji su kupili dionice po diskontnim cijenama od 109 do 112kn su ipak shvatili da imaju nešto što ipak više vrijedi od kratkoročnog trejda.Posjedujem dionice ADPlastike i ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju iste.Pozdrav.

Danas je ADPL sa 1,5 milijuna kuna bio najlikvidniji na ZSE. Polako raste iz dana u dan, a zadnji dan dividende mogao bi skočiti na 140-150 kn.

p.s. ima izmjena u top 10?

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

New Report

Close