ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 02.05.2024. u 04:44
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
13,02
19.711
1,514
12,95
13,00
-2,27%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Zanimljivo da indeksni još nije počeo s kupovinom,rok mu je do ponedjeljka za realizaciju.Samo ne znam izračunati AD Plastikov udio u Crobexu nakon uvrštenja,ako netko zna bilo bi zgodno da objavi?
U svakom slučaju veliku količinu moraju kupiti, vrijednost fonda je 150 miliona… [thumbsup] [cool]

a zašto mislliš da će kupovati preko burze ili da već nemaju preko 3. osobe sakupljenu potrebnu količinu koju će samo prenijeti na sebe ? [rolleyes]

moji postovi ne predstavljaju financijske savjete niti preporuke za kupnju ili prodaju dionica



Zanimljivo da indeksni još nije počeo s kupovinom,rok mu je do ponedjeljka za realizaciju.Samo ne znam izračunati AD Plastikov udio u Crobexu nakon uvrštenja,ako netko zna bilo bi zgodno da objavi?
U svakom slučaju veliku količinu moraju kupiti, vrijednost fonda je 150 miliona… [thumbsup] [cool]

a zašto mislliš da će kupovati preko burze ili da već nemaju preko 3. osobe sakupljenu potrebnu količinu koju će samo prenijeti na sebe ? [rolleyes]
[/quote]
Mislim zato jer su uvijek pred ulaz u indeks dionice rasle a pred ispadanje padale.što se ovdje još nije dogodilo.
Ali sad ja pitam tebe zbog čega misliš da bi mogli to tako izvesti kako pišeš?
Imaš neke spoznaje,izvore ili samo bacaš udicu?
Mislim da ne bi smjeli tako raditi ali ne znam je li tehnički moguće,neću tvrditi da nije. [undecid]

a po kojem to zakonu indexni moraju kupit? oni mogu kupovati ali i ne moraju ak misle da se investicija ne isplati

Nije bolest sve što boli

@bob1391
Zakon? Nije zakon nego Statut fonda.I,nisam vidio da se spominje mogućnost ne ulaganja "ak misle da se investicija ne isplati"
Uostalom misliti nije njihov cilj nego po citiranom pasusu niže.
"Struktura ulaganja
Investicijski cilj Fonda je repliciranje indeksa Zagrebačke Burze CROBEX.
Fond će svoje ciljeve ostvarivati ulaganjem u sljedeće financijske instrumente i uz sljedeća ograničenja ulaganja:
do 10% u dužničke VP koje je izdala, ili za njih jamči, RH ili HNB;
bez ograničenja u dionice kojima se trguje na burzama u RH;
do 10% u repo i obrnute repo sporazume;
Udio dionica u Fondu, odnosno izloženost hrvatskom dioničkom tržištu, najmanje 90% imovine Fonda" [lol]

NHF

Ali i dalje stoji da nisu duzni kupovat zato jer je dionica u indexu

Nije bolest sve što boli



Zanimljivo da indeksni još nije počeo s kupovinom,rok mu je do ponedjeljka za realizaciju.Samo ne znam izračunati AD Plastikov udio u Crobexu nakon uvrštenja,ako netko zna bilo bi zgodno da objavi?
U svakom slučaju veliku količinu moraju kupiti, vrijednost fonda je 150 miliona… [thumbsup] [cool]

a zašto mislliš da će kupovati preko burze ili da već nemaju preko 3. osobe sakupljenu potrebnu količinu koju će samo prenijeti na sebe ? [rolleyes]
[/quote]

Mogu/mogli su prebaciti s drugog fonda, a isto tako i kupovati sami. Ne moraju čekati da dionica uđe u Crobex, objaviti naciji da kupuju i platiti skuplje.


NHF

Ali i dalje stoji da nisu duzni kupovat zato jer je dionica u indexu


NHF,ali ja i dalje mislim da moraju kupiti pa preko drugog fonda ili direktno nije bitno.I mislim da još nisu kupili ni 1 komad jer se nije osjetilo u trgovanju.
Znači držati i čekati ponedjeljak.

Mislim da je indexni čekao one tisućice koje su se pojavljivale na prodaji zadnjih mjeseci.
Međutim očito nisu bili u SKDD u knjizi dioničara, naime toga više.. NEMA.

Barem ne od tog prodavača.

Jučer pri kraju dana je skidano jače sa aska Belje i ADPL, moguće da se indexni ukjlučio, što znači da će nastaviti danas i drugi tjedan vjerojatno.

[thumbsup]

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Renault i Nissan postaju većinski vlasnici ruskog AvtoVAZ-a?

Nissan Motor, treći najveći japanski autoproizvođač, u pregovorima je o kupnji udjela u ruskom OAO AvtoVAZ-u.Nissan je započeo razgovore s AvtoVAZ-ovim dioničarima Troika Dialogom i Technologies Corpom.

Kako prenosi Bloomberg, cilj japanske kompanije je preuzimanje više od 25 posto ruskog autoproizvođača kako bi sa svojim partnerom Renaultom stekao kontrolu nad tom kompanijom. Renault je 2008. kupio 25 posto AvtoVAZ-a za 1 milijardu dolara. Osobe upoznate sa pregovorima ističu da za sada nije sigurno koliki će udjel Nissan kupiti, no cilj je …
više

Očito da su se fondovi počeli postavljat na kupnji.

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.

Odleti "plastika"


Mislim da je indexni čekao one tisućice koje su se pojavljivale na prodaji zadnjih mjeseci.
Međutim očito nisu bili u SKDD u knjizi dioničara, naime toga više.. NEMA.

Barem ne od tog prodavača.

Jučer pri kraju dana je skidano jače sa aska Belje i ADPL, moguće da se indexni ukjlučio, što znači da će nastaviti danas i drugi tjedan vjerojatno.

[thumbsup]

lp

Upravo kako sam i najavio.

[thumbsup]

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

dobra vijest: indeksni fond izgleda danas kupuje, promet već oko 1 milijun kuna
loša vijest: indeksni fond će potrebnu količinu sakupit na 127-130 kn i neće biti rasta cijene zbog njegove kupnje [angry]

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

Otišlo 3500 kom u jednom zalogaju. Prema gore, naravno. Vjerojatni kupac – fond.

Baš lijepo za vidit ovu zelenjavu i ovaj promet.Pozdrav. [thumbsup]

New Report

Close