ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 31.05.2024. u 20:37
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
13,00
21.281
1,637
12,95
13,05
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

možda sam malo dvojako formulirao izjavu pa da velim da se tada radilo o nickovima ‘elvar’ i ‘mauricije’ te u jeci najžešćih rasprava netko je tada prozivao da su ta dva nicka iste osobe… netko tko nije mogao smisliti da elka neće rasti od tada…

Strawinski mije bio simpač do sada, jer čim vidim kada netko počne s tim uglaviranim već forama na ovom forumu meni se odmah aktivira poriv da učestvujem…

inače, autor trenutno nema niti jednu dionicu adpl-a ali samo igrom slućajnosti

nema mi druge nego se zae..ti


briga mene za cijenu adpl-a, ‘nick strawinsky’.. sve sto sam napisao na ovoj temi odista i mislim, dionicu nemam niti cu ju kupiti tako skoro.. samo pitanje zasto bih ja htio cijenu ove dionice navuci dole? da sam kupovao mogao sam u zadnjoj korekciji kupiti i jeftinije nego je sada.. a ako uspijem navuc par miliona kuna po diskontu definitivno bi me netko trebao zaposliti da to radim profesionalno [smiley2]

ako nemaš a niti je namjeravaš imat ADPL dionicu kako si ti sam rekao

Zašto si daješ za pravo pisati 15 nekonstruktivnih postova u sat vremena ?

Zašto baš ti trebaš voditi glavnu riječ i biti najglasniji?

PS bez uvrede kolega ali promisli malo o gore navedenom srdačan pozdrav[color=blue][/color][color=blue][/color]

PRODAJEM U LIMBURGU____________________________________________________________________________________________________

Ima jos nekih koji dijele otimizam od svibnja [smiley8]


shipro: ” shipro: ” ja bih samo porucio ovome sa 228 komada da lupne po bidu i da ne bude takva skrtica jer bi neki od nas pinkicu dokupili [smiley2] ” kvragu! dobro je netko poklopio kupnju. da sam se barem postavio nize [smiley5] ” pa maloprije si molio da ti netko proda…. sigurno je čuo naše vapaje pa nas zasipao… meni ok.. na 225…. a vidi taktičko dizanje cijene… već smo na 238 …..[smiley2]

ma, poanta je da mi je krivo sto sam se postavio previsoko, a ne zato sto se netko istresao. danas je ocito da je istresanje na svemu bez nekog ocitog razloga (barem za ADPL nema niti opravdanja u kapitaliziranju dobiti hahaha).

svejedno, cestitam kolega na 225 ! ja sam bio 10ak kuna iznad [smiley2]

mislim da je došlo do korekcija cijena na burzi, žao mi je što nisam kupio na oko 225 kuna, mislim da je to bila dobra prilika, ali očekujem ovih dana jo dodatni pad ad plastike, a nakon toga vremena mirovanje, sve do objave finacijskih izvješća

Zrno po zrno pogača, kamen po kamen palača

[color=blue]AD Plastik prodao non-core Preventu[/color]

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/industrija/ad-plastik-prodao-non-core-preventu,1488.html


[color=blue]AD Plastik prodao non-core Preventu[/color]

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/industrija/ad-plastik-prodao-non-core-preventu,1488.html


zna li netko koja lova?


matrix90: ” [color=blue]AD Plastik prodao non-core Preventu[/color] http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/industrija/ad-plastik-prodao-non-core-preventu,1488.html ” zna li netko koja lova?

Uskoro detaljnije…

AD Brodovi su prodani jer AD Plastik više ne može gubiti vrijeme i energiju na bilo što van core business-a, Isto je ranije napravljeno sa proizvodnjom gumenih proizvoda (RIS), metalnih dijelova (Muć), medicinskih dijelova…AD Plastik = AutoDijelovi Plastik. Core business je proizvodnja autodijelova za 1.ugradnju.

Uostalom, AD Brodovi imaju Salonu 37 koja je no.1 u svojoj klasi za 2007, ali je problem niska cijena. Većina narudžbi koje AD Brodovi dobivaju su za Salonu 37 – nerentabilni brod.
AD Brodovi će trebati velike promjene jer ne može se istovremeno proizvoditi 50-tak brodova godišnje i konkurirati sa niskom cijenom.
Salona je brod koji je preskup za charter, ali nedovoljno poznat i isprofiliran za regate.

U situaciji u kojoj je AD Plastik danas:
– dugoročni ugovori sa Renault, Peugeot, Ford, BMW potpisani do 2012
– širenje na ruskom i rumunjskom tržištu
gubljenje vremena i energije na AD Brodove bi bilo kontraproduktivno.

Trenutno se u Rusiji proizvodi 1,7 mil automobila godišnje, a plan je 2,5 mil u 2010.
Ilustracije radi maksimalni kapacitet Revoz-a je 220.000 kom/god.
Rumunjsko tržište je još perspektivnije na srednji rok jer su zakoni isti kao u EU, kapital je siguran, a radna snaga i energija debelo ispod prosjeka EU.

Zašto ruski partner ?
Sigurnost ulaganja, zaštita, olakšice….

Nažalost, većina dioničara na hrvatskoj burzi spada u daytradere i špekulante, dok dugoročno (ili barem na srednji rok) nitko i ne razmišlja.
Fondovi to koriste i svojim sitnim igricama dizanjem i spuštanjem cijena jeftino dolaze do perspektivnih dionica.

Na forumima se to pripisuje ESOP-u što nema veze s mozgom.
ESOP dionice su samo neotplaćene dionice koje se smanjuju kako se otplaćuju.

Da ne ispadne da samo drukam, ovo je moj zadnji post na ADPL temu u 2007.
Pozdrav svima.

super24:

briga mene za cijenu adpl-a, ‘nick strawinsky’.. sve sto sam napisao na ovoj temi odista i mislim, dionicu nemam niti cu ju kupiti tako skoro.. samo pitanje zasto bih ja htio cijenu ove dionice navuci dole? da sam kupovao mogao sam u zadnjoj korekciji kupiti i jeftinije nego je sada.. a ako uspijem navuc par miliona kuna po diskontu definitivno bi me netko trebao zaposliti da to radim profesionalno [smiley2]

ako nemaš a niti je namjeravaš imat ADPL dionicu kako si ti sam rekao

Zašto si daješ za pravo pisati 15 nekonstruktivnih postova u sat vremena ?

Zašto baš ti trebaš voditi glavnu riječ i biti najglasniji?

PS bez uvrede kolega ali promisli malo o gore navedenom srdačan pozdrav[color=blue][/color][color=blue][/color]


razmatrao sam kupovinu, pa sam pitao za misljenje.. sve sto sam dobio su komentari: ide to gore (s cim sam se slozio, no pitanje je kada.. pa sam pitao zasto bi to moralo gore uskoro?) to da sam glasan je istina, iako mislim da mojipostovi nisu nista manje konstruktivni od vecine ovdje..
ne brini previse, ovo je bio samo moj kratak izlet na ovu temu[smiley1].. ako ode gore doci cu vam cestitati, ako ode dole doci cu vas isto pozdraviti…[smiley1]

p.s. neovisno o svemu, mislim da je prodaja ad brodova dugorocno los potez.

p.p.s. sad kad vidim matrixa, mozda bi i moglo gore[smiley1]

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

možda i jest loš potez ako želiš biti ‘jack-of-all-trades’ ilitiga po naški tetkica-za-sve…
ali svi znamo da ako želiš biti stvarno uspješan i stručan na pojedinom polju (govorim o ljudskim potencijalima u ovom primjeru) moraš se maksimalno specijalizirati i fokusirati…
upravo to radi ADPL…
sjeća li se itko ona dva dedeka na balkonu iz muppeta?[smiley2]

[b]Uvijek imaj na umu da je put samo put. [/b] [i]Carlos Castaneda 'Učenja Don Juana: Znanje Jaqui Indijanaca' [/i]

sjecam se ja..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

New Report

Close