ZABA (Zagrebačka banka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ZABA (Zagrebačka banka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 01.05.2024. u 12:44
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ZABA
16,75
11.993
716
16,70
16,75
0,90%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Na Zabi zadnji post od prije godinu dana???!!! Takve dionice treba očito kupovati.

Informacija o prijedlogu isplate dividende

U skladu s člankom 17. Uredbe (EU) br.596/2014 o zlouporabi tržišta, Zagrebačka banka d.d. (Banka) objavljuje da Uprava i Nadzorni odbor Banke predlažu Glavnoj skupštini Banke, za koju se planira da će biti održana 5. travnja 2023. donošenje sljedećih odluka:

• odluke o isplati dividende imateljima redovnih dionica oznake ZABA-R-A u iznosu od 0,74 eura po dionici, koja bi se isplatila iz dobiti Banke ostvarene u 2022. godini te

• odluke o isplati dividende imateljima redovnih dionica oznake ZABA-R-A u iznosu od 0,95 eura po dionici, koja bi se isplatila iz zadržanih dobiti Banke

https://eho.zse.hr/obavijesti-izdavatelja/view/47582

Ignore: KressoM, delux

Dioničarima Zabe rekordna dividenda, državi ide 9,4 milijuna eura


Iz Zabe su već najavili i će se za glavnu skupštinu početkom travnja predložiti dvostruko veću dividendu nego lani. Isplatit će se čak 1,69 eura po dionici (0,74 iz lanjske dobiti i 0,95 eura iz prijašnjih godina), dok je lani dioničarima isplaćeno 6,25 kuna, tj. 0,83 eura.

Dioničarima Zabe rekordna dividenda, državi ide 9,4 milijuna eura

na 13 kuna vidi se prodajna količina od 41.000 dionica, no sad u 12-12.15 sati vidjela se prava skrivena količina – čak oko 386.000 dionica (oko 5 ml.eura) na 13 kn!…ne mora ništa značiti, no lako moguće da će to biti granica čišćenja obzirom na dividendu od čak 1,69 eura koja pri cijeni od sadašnjih 12 eura daje prinos od čak 14 % !!!! …pa usporedimo to s “velikim” prinosom na narodne obveznice od 3,25% godišnje

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

zorangutan, 27.02.2023. u 12:14

na 13 kuna vidi se prodajna količina od 41.000 dionica, no sad u 12-12.15 sati vidjela se prava skrivena količina – čak oko 386.000 dionica (oko 5 ml.eura) na 13 kn!…ne mora ništa značiti, no lako moguće da će to biti granica čišćenja obzirom na dividendu od čak 1,69 eura koja pri cijeni od sadašnjih 12 eura daje prinos od čak 14 % !!!! …pa usporedimo to s “velikim” prinosom na narodne obveznice od 3,25% godišnje

Zanimljivo je da baš insideri imaju tolike količine… A onda kasnije, nakon ex dividend date, s cijenom ide.. whatever happens, happens. Rezultati im nisu ništa izuzetno. Ali da smo sada na euru i da će kamatne stope rasti, to hoće.

yieldchaser, 27.02.2023. u 13:14





zorangutan, 27.02.2023. u 12:14



na 13 kuna vidi se prodajna količina od 41.000 dionica, no sad u 12-12.15 sati vidjela se prava skrivena količina – čak oko 386.000 dionica (oko 5 ml.eura) na 13 kn!…ne mora ništa značiti, no lako moguće da će to biti granica čišćenja obzirom na dividendu od čak 1,69 eura koja pri cijeni od sadašnjih 12 eura daje prinos od čak 14 % !!!! …pa usporedimo to s “velikim” prinosom na narodne obveznice od 3,25% godišnje



Zanimljivo je da baš insideri imaju tolike količine… A onda kasnije, nakon ex dividend date, s cijenom ide.. whatever happens, happens. Rezultati im nisu ništa izuzetno. Ali da smo sada na euru i da će kamatne stope rasti, to hoće.

da, pogled na top10 daje zanimljive podatke o tome čiji bi to mogao biti nalog…u svakom slučaju indikativno za neki mogući smjer kretanja cijene narednih mjesec dana…

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Prestalo taktiziranje… kreće kupovina!

 

🙂

Рінат Ахметов "тільки небо - це межа!"

Prvi dio uplacen !

 

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Ni slova na ovoj temi ,promet ne zapamćen,rezultati čudo

Brutalni su rezultati. Ja sam na ZABI dosta zaradio proteklih godina, ali ni blizu koliko bih zaradio da sam se zadržao kroz 2022. Prošle godine me zasmetao način na koji su izveli ono s  Allianzom i odmaknuo sam se toga jer su me odvratili rizici iznenadnog delista(PBZ bezvezno delistiran nedugo prije…) i squeeze outa. Nije mi se dalo s time se natezat. Nisam bio hrabar. Tu je bio i strah od moguće recesije…koji nije do kraja prošao do danas.. Nemam ni sada  hrabrosti ulagati u neke druge na ZSE, koje su još jače potegnule. Tko ne riskira, ne profitira, kak vele. Svatko ima neki svoj stil. Ja u investiranju volim dosadno, stabilno, itd., a dionica ZABA je godinama slovila za dosadnu dionicu. Kroz cijelu ovu godinu je jako živahna.

Ako si propustio zabu probaj sad s hpb ona je puno jeftinija trenutno

Propustio sam i HPB… Ali sam imao valjda 40 dionica ili neku takvu mizernu količinu. Isto mi se nije svidjelo to što su izveli sa Sberbankom, tj. da budem precizniji – način na koji je to izvedeno. Maknuo sam se odmah tada od toga, sa buregdžijskom zaradom. Imao sam “hrabrosti” i vizije s Lencom i Spanom, ali ne i bankama.

Izgleda da je Lukovic odustao od prodaje ali strah je prisutan.Vrijeme je da se i zaba odkljuca s obzirom na FI i da se dugo talozi na ovoj razini.Hpb je odradila ciklus a zabi predstoji samo da Lukovic nestane sa prodaje

jedno zanimljivo pitanje:

zašto se zarade Zabe plaćaju skoro 3 puta više nego zarade Erste banke u Beču? Izloženost rizicima je slična, osim što je u Beču valuacija slična svjetskim burzama, sličnija Deutsche bank u Njemačkoj (koja je i rizičnija zbog izloženosti investicijskog portfelja banke), ali manja valuacija nego američke banke kojima je P/E 8, 9, ili viši, a u Zagrebu zbog malog free float nema svjetskih investitora- vjerojatno je to i odgovor, ali zanimljivo za razmotriti?

P/E Zabe je preko 14 (https://www.mojedionice.com/dionica/ZABA-R-A),

P/E  Erste banke na Bečkoj burzi (https://www.erstegroup.com/de/investoren) -ako prilagodite za očekivanu dobit za 2023. prema izvještaju uprave za 2q 2023. će biti preko 7 eura po dionici što je P/E ispod 5.

Imate i ovdje https://finance.yahoo.com/quote/EBS.VI?p=EBS.VI&ncid=yahooproperties_peoplealso_km0o32z3jzm,  ali nije dobro prilagođeno EPS prema izvještaju uprave za ovu godinu, 3,37 je EPS za prvu polovinu 2023. godine, a za drugu polovinu godine će povrat na kapital biti veći zbog rasta kamatnih stopa, znači EPS oko 7 ili više, što je s obzirom na cijenu od oko 34 Eura danas P/E manji od 5, a Zabe preko 14, zar je tolika razlika u vrednovanju? Dobit ili novac Zabe vrijedi gotovo 3 puta više nego dobit Erste banke ? Jel netko malo “poštarndcao” ? lp

Yield nemoj mi reći da si i ovaj rast propustio…ova godina ti je stvarno u ništa…a prilika nikad više…a crnjačio si cijelu prvu polovicu godine..bit će bolje…samo ti piši…

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

New Report

Close