ZABA (Zagrebačka banka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ZABA (Zagrebačka banka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 18.04.2024. u 11:01
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ZABA
17,00
75.323
4,430
16,80
17,00
-2,30%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.





avax10, 23.02.2022. u 15:07











eto-mene, 23.02.2022. u 13:46



 

očekivalo se 6-8 kn tako da je to u donjem dijelu raspona, stoga neće biti bitnijeg rasta cijene dionice jer je to ugrađeno u ovaj rast do 68-69 kn

također treba uzeti u obzir da će cijena dionice na ex div.day očekivano pasti za taj iznos dividende..zato je po meni ovo plafon cijene

 



6 kn i kusur je lijep iznos, banka radi odlično, a obzirom na inflaciju nije loše imati dividendnu dionicu u portfelju. Pri cijeni od 70 kn dividenda je oko 9%. Kad vidiš kolika je godišnja inflacija i mizerne kamate u bankama, onda ovo ispadne vrlo dobro ulaganje.



U potpunosti se slažem s vama, mislim da mi je ovo jedna od prvih dionica u koje sam uložio kada sam došao na ZSE. Još uvijek nije iznevjerila 🙂

Btw. ne želim hajpat ali mislim da ovo nije kraj ovakvim vijestima za ovu godinu 🙂

Inače je ZABA percipirana kao ‘dosadna’ dionica. Jedino što bi ovdje bilo bolje kada bi bilo više komentara i u ostatku godine, a ne samo pri najavi dividende.

koja brutalna prodaja se naslagala do 70 kN! ima 72.000 dionica tj.5 mil.kuna!

hrvalin, 03.03.2022. u 12:06

koja brutalna prodaja se naslagala do 70 kN! ima 72.000 dionica tj.5 mil.kuna!

 

Nisam ni pratio..

Dokupljivao sam ovih dana po malo ispod 68kn pa ispod 67kn..

Valjda nekima treba cash brzo jer vide druge prilike, a na ZABI su komotno u plusu pa žele van. A dionica je bila tako letargična mjesecima..

Ima  li  još

tko  problem

a

s

prikazom

ovog topika?

Jer

meni

je

prostor

za

pisanj e

poruka

skroz

desno

i

poruke

pišem

okomito,

od

gore  prema

dolje?!

Ignore: KressoM, delux

hm, hoće li se doista donijeti odluka o dividnedi kako je planirano ili će biti korekcija?

Koliko su sigurne banke u Hrvatskoj? Nervoza zbog Sberbanka zaustavljena, no banke ‘pušu na hladno’ spremajući viškove likvidnosti

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Ako i nema razloga da se ne isplati, lako oni izmisle razlog…

Onda u frustraciji promatraš kako dijele nagrade menadžmentu, a ti dobiješ veliko ništa…

Ali cijena opet ide dugoročno gore..

opaaaa…ovo će biti nezgodno za sve banke!

https://www.vecernji.hr/vijesti/je-li-odzvonilo-golemim-bankarskim-naknadama-od-lipnja-moguca-isplata-place-putem-digitalne-banke-1578336

 

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Ne znam tko to kupuje  danas 5% skuplje nego jučer?

Danas bez 6,5 kn bdividende, a cijena tek 3 kn niža?

zorangutan, 13.04.2022. u 12:59

opaaaa…ovo će biti nezgodno za sve banke!

https://www.vecernji.hr/vijesti/je-li-odzvonilo-golemim-bankarskim-naknadama-od-lipnja-moguca-isplata-place-putem-digitalne-banke-1578336

 

čim vidim da ovo funkcionira, gasim račun u zabi i idem u revolut, a i moji frendovi u drugim bankama slično razmišljaju

Ako poslodavac prihvati isplatu plaće na REVOLUT.. poslodavcu skuplja doznaka u inozemstvo.

Iskreno nisam ocekivao ovoliku dobit.

diokidina, 27.04.2022. u 22:25

Iskreno nisam ocekivao ovoliku dobit.

Ja sam očekivao do 1,50kn po dionici.

Jel neko zna kad će biti isplaćena dividenda

06.05.

New Report

Close