ZABA (Zagrebačka banka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ZABA (Zagrebačka banka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.03.2024. u 16:01
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ZABA
18,21
56.490
3,102
18,20
18,25
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

i meni se čini da su banke dobro ulaganje. prate ih stalno negativne vijesti, CHF, pranje novca, Covid, potres koje i nemaju neku financijsku težinu , a  zanemaruju su dobre vijesti.

ovdje se krije značajna vrijednost https://www.poslovni.hr/hrvatska/vlada-zbog-tuzbi-u-washingtonu-krenula-u-pregovore-s-bankama-4260371

treba dočekati 2022 i ubrati dividende za 2019, 2020, 2021. ako bude kao i do sada, od Zabe možemo očekivati 15 kuna. na ovu cijenu je to skoro 30% u godinu dana. sumnjam da to HT može isporučiti

@Invest

Hvala, kolega. Poštovanje je uzajamno. U životu sam se naučio da mi bude bolje kad priznam da sam u vezi nečega bio u krivu. Znam ih masu iz svoje neposredne okoline koji to nikad ne bi priznali, a stalno se bune kako im nije dobro. Negdje sam čuo onu – ‘Bad choices come from lack of experience, but on the other hand, experience comes from bad choices.’


@posmatrac

Pitao me kako izbjegnem porez, da. Upravo tako kako sam rekao. To se u poreznopravnoj teoriji i praksi zove zakonito izbjegavanje(evazija) poreza. Ništa novo, ništa čudno. Ako držiš dovoljno dugo, izbjeć ćeš ga, ako ne držiš dovoljno dugo, nećeš. Ratio tog poreznog oslobođenja i je da sd potakne ulagače da kupuju i drže dionice, dakle da ulažu, a ne da špekuliraju.

ZABA danas lijepo raste, možda na ovu vijest. što kasnije se euro uvede, bankama je bolje jer ostvaruju značajne prihode po mjenjačkim poslovima

Moody’s: Hrvatska neće uvesti euro prije 2025.

https://www.glasistre.hr/gospodarstvo/hnb-donio-odluku-o-privremenom-ogranicavanju-isplate-dividendi-u-bankama-693592

Ignore: KressoM, delux

mali naivci kupuju dionice na vrhuncu cijene dok ih veliki prodaju!

da mi je znati tko od njih ima bolje informacije 🤣

https://eho.zse.hr/fileadmin/issuers/ZABA/ZPI-ZABA-a41d69b570e3c24ba218dfdeefbf3b13.pdf

na ignoriranju: ljudska bijeda "nabiduasku" (dno dna)

amadeo, 27.01.2021. u 12:54

mali naivci kupuju dionice na vrhuncu cijene dok ih veliki prodaju!

da mi je znati tko od njih ima bolje informacije 🤣

https://eho.zse.hr/fileadmin/issuers/ZABA/ZPI-ZABA-a41d69b570e3c24ba218dfdeefbf3b13.pdf

Prodaju kao i svake godine. On i još par njih. Ove godine će nešto malo i više jer prošle nisu dobili dividendu a ove će manju nego li inače. A kad se navikente na luksuzan način života a nema divke, ovo je jedini način. Ne vidim u čemu je problem. Zato se ZABA trži na 56 kn a ne na 70kn.

Evo sad ću ja biti mali naivac i staviti se na bid. Neka me nasamare veliki šta skraćuju svoju poziciju za 0.000001%.

 

Trolam, hejtam, vrijeđam, ponižavam, omaložavami - mućki Džubrarim.

Da li netko zna kakva je situacija sa isplatom dividende za ovu godinu?

Tocnije, da li je objavljeni nacrt odluke HNB-a o neisplati dividende u 2021 konacan ili je to jos u stanju pregovora sa bankama?

gcox, 28.01.2021. u 16:37

Da li netko zna kakva je situacija sa isplatom dividende za ovu godinu?

Tocnije, da li je objavljeni nacrt odluke HNB-a o neisplati dividende u 2021 konacan ili je to jos u stanju pregovora sa bankama?

 

Sigurno ništa do 30. rujna ove godine, a s vrlo visokom vjerojatnošću ni do 31. prosinca.

Mislim sa gotovo 100 postotnom sigurnošću da ove godine od dividende nema ništa.

Ali ovo je dugoročno ulaganje.

Najbolje mi je kako ekipa iz udruge Franak tvrdi da je Ustavni sud odredbe ZOOa o valutnoj klauzuli proglasio neustavnim ili što već tvrde.

Ti ljudi su nepodnošljivi. To je kao da bilo tko bilo gdje svjesno uđe u neki rizičan obveznopravni odnos i onda se, kad se rizik pretvori u stvarnost, pravda time da nije znao u što se upušta itd.

Ko da kupim 700 malih srećki od lutrije i ne dobijem apsolutno ništa, možda 100 kuna i onda civilim da sam izgubio novac, ali samo zato jer nisam znao da je to takva igra. Znao sam ja znao, odnosno morao sam znati. Zakoni na tako puno mjesta koriste tu formulaciju – ako je znao ili je morao znati …za ove ili one okolnosti itd…Lutriju sam kupovao u nadi da ću dobit na njoj puno veći zgoditak nego mi je bio ulog. ‘Uložio sam’ 3500kn u 700 malih srećki u očekivanju da će mi povrat biti barem 2x od toga, međutim povrat mi je bio 100kn ukupno. Ili sam se išao tuć s nekim tipom manjim od sebe pa sam dobio batine. S kojom namjerom? Pa ulazio sam u to s namjerom da batine dâm, ali sam ih dobio. Bio sam ja itekako svjestan mogućnosti,odnosno morao sam biti svjestan da se mali zna tuć ili da će neke okolnosti radit protiv mene i da postoji šansa da ću batine i pobrat. Pa nemam 12 godina. Čak i mali od 12 godina to zna…

I onda očekujem od svih drugih da se solidariziraju sa mnom i da otplaćuju moje dugove i još da financiraju moje sporove u kojima pokušavam prikazati kako sam zapravo ja u svemu tome žrtva neke nepravde. Degutantno.

Ulazili su u te kredite u očekivanju da se tečaj i stope neće mijenjati na njihovu štetu, nego da će sve te godine ostati isti, a dio njih se nadao da će i padati pa da će plaćati još manje.

https://novac.jutarnji.hr/novac/aktualno/ustavni-sud-odbacio-tuzbe-banaka-za-kredite-u-svicarskim-francima-15047772

pušing…

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Ustavni sud zakucao banke.

U igri je cca 20.000.000.000,00 Kn, koje će banke morati vratiti kroz sudske procese.

 

Invest, 29.01.2021. u 20:10

Mislim sa gotovo 100 postotnom sigurnošću da ove godine od dividende nema ništa.

Ali ovo je dugoročno ulaganje.

 

Kolega,

ovo je zaista dugoročno ulaganje, jer dok vrate građanima sav opljačkani novac s kamatama,

proći će dosta godina.

 

“Samo” 20 milijardi kuna je u pitanju, a ZABA ima lijep udio u tome!

 

 

To će pokriti opte

Dionica je podcijenjena i uz uključen taj scenario s Chf

New Report

Close