ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.04.2024. u 01:37
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ULPL
17,00
3.740
220
16,80
17,10
-0,58%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

najbolja fora je kako su lijepo prodali priču radnicima Uljanika (brodogradilišta) kako treba kupoovati dionice i kako je ta priča uspješna. koga god sam pita zašto je kupio dionie, ne zna … nevjerojatno koliko je brodogradilište u krvi puljana. zaista mi ih je žao. vlasnici ulpl-a su ovako uzeli dobar ulov sa tuđim novcem te odatno imaju "ničije" poduzeće na upravljanje i gradnju besplatnih brodova.

maestralan potez… kapa do poda 🙂

Oduševljen sam rastom dionice. Upravo je gledam na Limun.hr. Ponosno se zeleni sa rastom od 2,8% i poručuje drugim brodarima "ko zna, zna". E ali ne lezi vraže. Pogledaš volumen trgovanja i vidiš da su 2 ili 3 dionice promijenile vlasnika i ostvarile zavidan rast. Pa koja budala to još može popiti? Ono koji to rade značajno su podcijenili pamet u Hrvata.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Ali se neko iskrcava-(ukrcava) na 235


Ali se neko iskrcava-(ukrcava) na 235

ide to na 200 i nize, o tome govorim vec duze vrijeme. trebalo je vec odavno da trezor nije umjetno odrzavao cijenu. a to vec samo po sebi smrdi za onog koji ima bar malo soli u glavi. sad je gotovina ocito presusila, pa trezor ne otkupljuje kad je potrebno otkupiti vece kolicine. ali zato, vidjet cete kako ce cijena rapidno padati kad se malo poveca promet na dionici. a to je vec tu.

disclaimer: ovaj post nije nagovor na kupnju ili prodaju, vec je izraz osobnog misljenja


najbolja fora je kako su lijepo prodali priču radnicima Uljanika (brodogradilišta) kako treba kupoovati dionice i kako je ta priča uspješna. koga god sam pita zašto je kupio dionie, ne zna … nevjerojatno koliko je brodogradilište u krvi puljana. zaista mi ih je žao. vlasnici ulpl-a su ovako uzeli dobar ulov sa tuđim novcem te odatno imaju "ničije" poduzeće na upravljanje i gradnju besplatnih brodova.

maestralan potez… kapa do poda 🙂

škver plaća kupljene dionice koliko sam čuo, tak da je radnicima svejedno



najbolja fora je kako su lijepo prodali priču radnicima Uljanika (brodogradilišta) kako treba kupoovati dionice i kako je ta priča uspješna. koga god sam pita zašto je kupio dionie, ne zna … nevjerojatno koliko je brodogradilište u krvi puljana. zaista mi ih je žao. vlasnici ulpl-a su ovako uzeli dobar ulov sa tuđim novcem te odatno imaju "ničije" poduzeće na upravljanje i gradnju besplatnih brodova.

maestralan potez… kapa do poda 🙂

škver plaća kupljene dionice koliko sam čuo, tak da je radnicima svejedno
[/quote]

krivo si čuo 🙂

Dobro si čuo.
Radnici dobijaju dodatak na plaću i to pokriva valjda kredit za kupnju dionica.
To je za osnovni paket do 500 dionica.

Dodatne dionice su radnici mogli kupiti do 4500 u paketima po 100, ali to plaćaju
sami i ne dobijaju nikakve dodatke na plaću. Doduše dobijaju popust kao i na osnovni paket.

Zrno do zrna pogača, burek do bureka pekara, pekara do pekare Mlinar.

to uopce nije bitno. bitno je kako ce u dokapu proci postojeci dionicari. a proci ce veselo. a jos je bitnije kako ce proci i kako opcenito prolaze ulpl dionicari u zadnjih par godina. dividenda koju su dobivali daleko je manja od kapitalnog gubitka na dionicama. a sada slijedi daljnje obezvrjedjenje ulaskom u brodogradiliste, gubicima u tekucem poslovanju i rastucim kreditima koje ce otplatiti nikad, a mozda ni tad. jeza me hvata kad pomislim kako ce ova prica zavrsiti. jeza!

disclaimer: ovaj post nije nagovor na kupnju ili prodaju, vec je izraz osobnog misljenja

jos samo jedan ‘detalj’, vozarina je $ 8.700, a granica rentabilnosti ulpl-a je $ 20.000. a novih brodova na kredu ko u prici. doduse, vec su bez nekih i ostali…oduzele im banke…

disclaimer: ovaj post nije nagovor na kupnju ili prodaju, vec je izraz osobnog misljenja

Ajde ljudi nemojte plakat. Ja sam iz Pule, točnije sa Verudele i svatko tu zna da ova ekipa u Uljaniku nikad nije previše brinula o interesima malih dioničara. Ako se samo sjećate svih onih silnih dokapitalizacija po cijenema znatno nižim od tržišnih kojima je osnovni cilj bio povećanje udjela većinskih vlasnika i uprave. Istina dalo se na tim dokapitalizacijama i zaraditi. Ali svi ti silni doo-i daju ekipi ogroman prostor za muljanja. Totalno netransparentna dionice i firma. [sad]

vozarina jos pada. $8.650.

disclaimer: ovaj post nije nagovor na kupnju ili prodaju, vec je izraz osobnog misljenja

Promet se u zadnjih par dana značajno povečao.
Ima li netko objašnjenje zašto?

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.


Promet se u zadnjih par dana značajno povečao.
Ima li netko objašnjenje zašto?

Izlazi iz crobexa.
Vaš link

Bez straha, pohlepe i sentimenta.


Dobro si čuo.
Radnici dobijaju dodatak na plaću i to pokriva valjda kredit za kupnju dionica.
To je za osnovni paket do 500 dionica.

Dodatne dionice su radnici mogli kupiti do 4500 u paketima po 100, ali to plaćaju
sami i ne dobijaju nikakve dodatke na plaću. Doduše dobijaju popust kao i na osnovni paket.

Nevjerojatno je kako se činjenica krivo tumače.

Uprava Uljanika je rekla da će imati dodatak na plaću umjesto povećanja plaće kako bi sa tim "povećanjem" kupili dionice, odnosno, Uprava ih "poklanja" radnicima.

Da li će to zaživjeti, da li će se to održati kroz godine kao dodatak za podignute kredite, da li će ti radnici zaboraviti na podizanje plaća, što je sa radnicima koji nisu kupili dionice, da li će oni dobiti povećanje plaća ….

Tu je toliko nepoznanica i nedorečenosti da je nepotrebno pisati.

Sa druge strane, oni koji ostaju kao Uprava su ionako povezani sa Uljanik Plovidbom, koja će znati nastaviti musti Brodogradilište te su na ovaj način dio vlasništva nad Brodogradilištem prepustili radnicima koji neće imati apsolutno nikakve koristi od tih dionica. Praktički, Uprava je dobila privatizirano Brodogradilište novcem radnika koji su podignuli kredite, Uprava nema obavezu dodatka na plaću radnika koji su dionice kupili, imaju moć odlučivanja te će vrlo lako na Skupštini izglasati odluke koje žele, a manjinski dioničari, radnici Brodogradilišta, neće imati niti znanja niti snage za bilo što osim shvatiti da su lijepo nasamareni i da im jedino ostaje činjenica da su svojim novcem poklonili Brodogradilište na upravljanje Upravi.

a vozarina i dalje pada. $8.580.

disclaimer: ovaj post nije nagovor na kupnju ili prodaju, vec je izraz osobnog misljenja

New Report

Close