ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 14.05.2024. u 05:31
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ULPL
17,28
3.905
226
17,30
18,40
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

ulpl je rastao kad su i gotovo sve druge dionice rasle. medjutim ni izbliza koliko i neke nista bolje od ulpl. a na dan objave predujma porasle su ne vise od 6% ako se dobro sjecam. i onda su do danas opet izgubile vrijednost za otprilike isti postotak. a cini mi se zbog toga sto nasem covjeku treba deset puta vise dokaza da je nesto vrijedno nego drugima.
ulpl se moze boriti samo rezultatima. moze li "samo" rezultatima nacelno pobijediti mentalitet prosjecnog hrvata? koji eto nuzno mora u EU da bi eventualno tako i tada shvatio da vrijedi vise nego sto je mislio, pa onda i dionica njegovog ulaganja u domace poduzece. ne budimo vise navni u nasem promisljanju. bit ce nam kako budemo vidjeli stvari i vjerovali u njih. gdje bismo bili da imamo bar zrnce vjere recimo jednog japanca… ulpl je zasad izvrstan, sa odlicnim rezultatima pa ga treba podrzati i nagraditi dobrim ocekivanjima ulagaca!

disclaimer: ovaj post nije nagovor na kupnju ili prodaju, vec je izraz osobnog misljenja



ma nije to stvar srditosti vec prejudiciranja kretanja vrijednosti dionice temeljem pesimisticnog rezoniranja. ok, dosadasnje iskustvo jest takvo kakvim ga prezentirate ali ni to ne mora nista znaciti. zasto vjecito ne samo misliti nego i ocekivati gore no sto jest? a pri tom znati da zapravo vrijedi puno vise nego trenutno! cini mi se da je to bio razlog negodovanja kolege sintagme a i ja, kao sto vidite, slicno se kriticki osvrcem na vas prethodni komentar.
razmislite, zasto uopce vrijednost dionica raste? i temeljem cega? mozda ocekivanja ulagaca? ovakvim vasim promisljanjem onda ulpl nikad nece rasti ili bar ne u dogledno vrijeme. a vidite koliko je solidan predujam dividende i koliko se, vjerujem opravdano, ocekuje visok i ostatak dividende. iznenadjujuce dobro poslovanje ulpl cak i u ovim poslovno losim vremenima bi valjda trebalo dokazati da pozitivno ocekivanje ima utemeljenje i u rezultatima.
da zakljucim, ne mislim da imate losu namjeru nego pogresan stav a onda posljedicno i ocekivanje.

Kolega, ako pratite kretanje cijene ULPL primjetili ste da je koncem studenoga i početkom prosinca 2010. bila cca 540 kn da bi na dan obljave dividende bila cca 650 kn, a što je porast cijene od 18 %. I ako uzmete u obzir dobre rezultate poslovanja, i po mom mišljenju izdašnoj dividendi rast cijene nije zanemariv.

LP
[/quote]
Nakon dana objave dividende ova dionica se mogla kupiti i po 620. Dan prije odlučivanja o dividendi kupio sam po cc 630. Normalno da sam preuzeo određeni rizik, jer moglo se odlučiti da dividende i ne bude. Zato osobno smatram da bi sutra i u utorak ovo trebalo narasti barem za 7-8%. Ako ne dođe do značajnijeg rasta cijene onda ću čekati dividendu. Uopće ne vidim razlog zašto bih sada prodavao po cijeni po kojoj sam i kupio, a kupi sam vjerujući da će biti izglasana dividenda.
Moguć je i scenarij da dionica i slijedeća dva dana ostane na ovoj razini, a da po isteku dividendnog dana počne rasti. Ovdje u biti nikada nisi siguran kakvu namjeru imaju MM, jer oni drže ovu dionicu "u svojim rukama".
Moja preporuka je ostati unutra i čekati dividendu, i izvješće za 1 kvartal, za koje smatram da će biti iznenađujuće pozitivno, a onda rast. Uglavnom narednih dana ovdje neće biti dosadno, ipak je recimo 10% ukupnog iznosa dividende primamljivo za mnoge ulagače, naročito što i prvi kvartal obećaje. [undecid]

U potpunosti se slažem sa Vama poštovani kolega…. očekujem vrlo interesantan rasplet u slijedećih nekoliko dana….
LP


ulpl je rastao kad su i gotovo sve druge dionice rasle. medjutim ni izbliza koliko i neke nista bolje od ulpl. a na dan objave predujma porasle su ne vise od 6% ako se dobro sjecam. i onda su do danas opet izgubile vrijednost za otprilike isti postotak. a cini mi se zbog toga sto nasem covjeku treba deset puta vise dokaza da je nesto vrijedno nego drugima.
ulpl se moze boriti samo rezultatima. moze li "samo" rezultatima nacelno pobijediti mentalitet prosjecnog hrvata? koji eto nuzno mora u EU da bi eventualno tako i tada shvatio da vrijedi vise nego sto je mislio, pa onda i dionica njegovog ulaganja u domace poduzece. ne budimo vise navni u nasem promisljanju. bit ce nam kako budemo vidjeli stvari i vjerovali u njih. gdje bismo bili da imamo bar zrnce vjere recimo jednog japanca… ulpl je zasad izvrstan, sa odlicnim rezultatima pa ga treba podrzati i nagraditi dobrim ocekivanjima ulagaca!

Odlican post . Svaka cast

da, odmah u ponedjeljak smo na 700 Kn … najkasnije u utorak [lol] [lol]
slažem se da je ask šupalj tako da sa relativno malo para netko može odraditi "pamp ap d đejm", ali rasplet bude ipak malo drukčiji … priznajem da bi volio da cijena poraste ali ne vjerujem u neke veće oscilacije (eventualno prema dolje zbog cjelokupne situacije)

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica

Nece cijena rasti jer ce je kociti veci igraci ne razumijem zasto se uopce raspravlja o rastu .
To je moje misljenje a volio bih da nije realno .

Slažem se da smo do utorka na 700 zatim pad na 660. Poslije bumo vidjeli – nakon izvješća za 1 kvartal – sve govori da bi trebalo biti +, zatim opet gore. Pozdrav.

Trezor je prije 10-tak dana kupio 400 komada po 650.

sutra 22.3. je zadnji dan za dividendu

Molio bih nekoga od iskusnijih kolega da da prognozu sztrašnjeg kretanja cijene…. Možemo li ipak očekivati jedan značajniji rast tijekom zadnjeg dana….
LP

eto, nit su cijenu kocili MM, nit je japan donio skepsu u ulaganje u brodare, a pogotvo ulpl nije u medjuvremenu postao objektivno losiji. problem je u nevjeri ulagaca i nasem mentalitetu. i za ivicu kostelica se iz istog razloga do jucer hrvatima i hrvatskoj drzavi fuckalo, a sada kad je najbolji
na svijetu i kad bi ga htjela svaka drzava (i onda i sada), sada je i hrvatima beskrajno drag i "dobro dosao prijatel". I to mozda par dana a onda ga se vise nitko ovdje nece sjecati. ne daj boze da slomije nogu, jos ce ga na kraju i popljuvati. a u isto vrijeme japanci spasavaju elektrane koje su drugi odavno otpisali. jos ce na kraju i proraditi punim kapacitetom. eto sto vjera i optimizam i dobra ocekivanja mogu. sva sreca da pavletic i uprava slicna njemu ima mozga i srca. kao da nisu hrvati…

a onda se neki bune sto uprava dobiva nagradne dionice i poslije ih unovcuje prodajom u trezor. ili ih zadrzava i povecava portfelj jeftino. svaka im cast. tko zna njemu ne dva, nego puno puno vise. oni firmu cuvaju, i pametno i jeftino dolaze do sve veceg udjela u njoj. ne, nije to ni nekorektno ni neposteno, nego vjeruju u sebe, u firmu koju su stvorili, i u svoje poslovne investicijske planove u njoj.

disclaimer: ovaj post nije nagovor na kupnju ili prodaju, vec je izraz osobnog misljenja

Mogla bi ovdje još jedna dokapitalizacija? [huh]

Evo zašto!

Ako su kroz ovakva krizna vremena radili sa +, onda mogu nadalje sa ++++

opala!

a je cijena skočila u tri p.m. … [yawn]

New Report

Close