ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

vidim, namirisali dividendu ili Pomer na pol cijene [rolleyes]

samo pomalo da ne stjerate u blokadu [thumbsup]

koje gužvanje cijeli dan na bidu…..ovako je već od 570.
A bilo je skupo poklopiti ask na 580…c.ccc….i tada se znalo da ULPL ima dobru dobit, jer je za prvih 9 mjeseci izbacilo 70 mil dobiti. [wink]

fino, fino, a kad sam kupovao po cca 550-560 kad je tavorila i mic gore-dolje,, stalno sam kemijao da sam trebao još možda sačekati,,,, sva sreća da sam bio nestrpljiv

svi izgleda uzeli po 550 … nego, poglečte si graf od pred 15 dana ovdje kad je brod bio već nakrcan … ali to je uvijek tako roba nije cijenjena ako je jeftina

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica

hmm….hmmm..izgledi su jako dobri…ciljana cijena će biti premašena..i to jako..poklopile su se neke okolnosti…malo samo se načekali [yawn]

vrijeme je za buđenje [rolleyes]

samo što nije...

Početkom 2009. godine BDI je bio daleko ispod 1000, a ULPL je završila poslovnu godinu sa zavidnom dobiti uz dividendu od 40 kn. Zašto bi ova godine bila lošija iako je BDI trenutno oko 1300? Treba sagledati kretanje BDI tijekom cijele 2011. U svakom slučaju posljednjih godina to je najbolja hrvatska brodarska tvrtka, a što , nažalost nije prepoznato na našoj burzi.

Budite realni : u zadnjih mjesec dana sve je naraslo 10% .

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?


Budite realni : u zadnjih mjesec dana sve je naraslo 10% .

Nije Tankerska :-)… Na moju zalost…

http://www.glasistre.hr/hrvatska/vijest/309311

hahahaha…nekom nije drago..ali je tako..što ja mogu..ima uvijek nekih kretena, a što ćeš [pray]

samo što nije...

kolki je tu P/B (kad je već P/E ispod 4 da nije sam kao podatak) ?

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica


kolki je tu P/B (kad je već P/E ispod 4 da nije sam kao podatak) ?

P/b oko 0,55 ( kapital i rezerve 621 mil kn, BV oko 1130kn )

najbolji bili i ostali, a još kad zaplovi POMER….

i jedna detaljna analiza RBA……

http://www.rba.hr/web/pdf/analize-dionica/rba-analize-2010-04-20-Uljanik_plovidba_Company_Update.pdf



kolki je tu P/B (kad je već P/E ispod 4 da nije sam kao podatak) ?

P/b oko 0,55 ( kapital i rezerve 621 mil kn, BV oko 1130kn )
[/quote]

P/B potrazim gotov izracunat npr. na mojedionice. Lako je BV izracunati ako je to ukupna imovina (assets) manje ukupne obaveze (liabilities) sto je jednako kapitalu i rezervama, ali me zbunjuje ako definicija izracuna ukljucuje jos nesto npr. total assets minus intangible assets and liabilities. Sad kod uljanik plovidbe nisam uspio naci nista sto bi spadalo u intangible assets?
Svi racunate book ovako jednostavno: imovina manje obaveze tj kapital i rezerve?

Ako te zabrinjavaju intangible assets nađi u bilanci nematerijalnu imovinu i odbij je od ukupne imovine.
Kod ULPL vjerojatno je riječ da su izamortizirali nematerijalnu imovinu pa je zato nema u bilanci.


Ako te zabrinjavaju intangible assets nađi u bilanci nematerijalnu imovinu i odbij je od ukupne imovine.
Kod ULPL vjerojatno je riječ da su izamortizirali nematerijalnu imovinu pa je zato nema u bilanci.

hvala, sve jasno

New Report

Close