ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

kolega ja sam ušao na drukanje drugih, pokupio sam prvu dividendu i bio dosta zadovoljan ovom dionicom, osim što me uvijek brinuo njihov preveliki dug. U trenutku kada je izašlo izvješće za 1Q odlučio sam kratiti poziciju za 50% jer sam bio previše izložen. Onda sam vidio oscilacije od 630 do 660 i odlučio sam full izaći iz ove dionice. Trenutno više nisam u brodarima, osim nešto malo lplh i ne mislim se vračati. Možda nakon objave izvješća za 2Q. A što se tiće mog druka prema dolje, vozarine rastu, nafta pojeftinila, no ulpl pada i pada.

Kod nas čak i crni ponedjeljak nije ponedjeljak već utorak…


Kod nas čak i crni ponedjeljak nije ponedjeljak već utorak…

grijesis ako mislis da je to tek puka slucajnost… u 10 sati ujutro krenula je obljetnica [wink]
http://hr.wikipedia.org/wiki/Desant_na_Drvar

http://www.youtube.com/watch?v=BIh_qgj1LP0

Baltic Exchange Dry Index TM 4187 (UP 244)
Baltic Exchange Capesize Index TM 5262 (UP 637)
Baltic Exchange Panamax Index TM 4492 (DOWN 45)
Baltic Exchange Supramax Index TM 3076 (DOWN 14)
Baltic Exchange Handysize Index TM 1517 (DOWN 3)

kakvo rušenje cijene pred sam kraj već 20-ak dana.
Svaki dan bude neka rasprodaja zadnjih 10-ak min trgovanja sa malom količinom.

kako je palo ,tako će i rast [pray]

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]

Olično si to uočio over25! Tapšam te po ramenu! [thumbsup]

Obratimo pažnju što imamo od pozitivnih vijesti za ovaj kvartalni period:

-cijena dionice na najnižoj vrijednosti u zadnjih 5 mjeseci
-barba Luka najvio odlazak u penziju
-bdi preko 4000 bodova, na navišoj vrijednosti unazad 6 mjeseci
-vozarine za panamakse i supramakse na najvećim vrijednostima u zadnjih godinu i pol dana,
-najjeftiniju naftu ( ispod 70 dolara ) u zadnjih godinu dana
-najjači tečaj dolara ( oko 5,9 ) u odnosu na kunu u zadnjih godinu dana
-imamo prodan brod za 23 milijuna dolara što će značajno povećat prihode

Pogledajmo sada skupa što je negativnog:
-družba Pere Kvržice napustila GSV
-ekocid u Meksičkom zaljevu koji je ionako prljav
-sam upiši

Iznimno popularan korisnik unutar zajednice

Baltic Exchange Dry Index TM 4209 (UP 22)
Baltic Exchange Capesize Index TM 5357 (UP 95)
Baltic Exchange Panamax Index TM 4450 (DOWN 42)
Baltic Exchange Supramax Index TM 3053 (DOWN 23)
Baltic Exchange Handysize Index TM 1506 (DOWN 11)

Odlično si uočio što se događa dioničar! Tapšam te po ramenu! [thumbsup]
Ostali dečki nemojte se ljutiti ako ste propustili kupiti na dnu
Još uvijek je povoljna kupnja, sve ispod 700 kn je super jeftino samo treba imati muda ponovno uložiti lovu u dionice
Ja nemam tih problema jer ne prodajem u panici pa ne moram ni kupovati nazad, strpljivo čekam svoj target pa ću privremeno prodati nekom kome TADA neće biti skupa [thumbsup]

Iznimno popularan korisnik unutar zajednice

He, he, ovdje vlada strava u ulici brijestova ( ili u ulici Carrarina 6 , kako ko voli ).

Market makeri ne mogu izvuć dobit da ga j…., pa stišću ask, a mali dioničari puše al se svejedno boje potegnut na bid. Pat situacija. Koma.

Uf, nikom nije lako jer su izgleda trenutno svi na gubitku ( osim možda tu i tamo nekog ko je kupovao ispod 600 ).

never surrender

A obzirom da se zna kako je sve ovo krenulo, možda se ova situacija najbolje može opisat onom starom dobrom: tko drugom jamu kopa…

never surrender

Odlično si to uočio peromadjar! Tapšam te po ramenu! [thumbsup]

Strpit ćemo se svi skupa do sutra očito. Ljudi nisu zaboravili šta znači preuzimat rizik, sad je većini na pameti kako kupiti dionice nego kako ih prodati. A neki sve više znaju ocijenit koliko i koja dionica trenutno vrijedi i zašto toliko vrijedi, sve je jasno ko suza.Mat situacija.Ko je jeftino jamio jamio je.

Iznimno popularan korisnik unutar zajednice

Evo za one koji očekuju čuda od MM… [sealed]

http://www.poslovni.hr/148852.aspx


Evo za one koji očekuju čuda od MM… [sealed]

http://www.poslovni.hr/148852.aspx

Je, je, dobro to ide naše market makere. Samo jedini im je trenutno problem što svi prodaju njima a nitko ne kupuje od njih.

Može bit da će to po prvi puta u svijetu ( za antologiju ) neki market maker ni kriv ni dužan postat dugoročni ulagač. A gdje to može bit nego samo kod nas!
[lol] [lol] [lol]

never surrender


… jedini im je trenutno problem što svi prodaju njima a nitko ne kupuje od njih.

koliko sam ja shvatio trenutno nemaju problem jer ih nema… bar ne sluzbeno… sve neki futuresi u tim tekstovima, sto bi bilo kad bi bilo… 57 potvrda i uputnica pribavljaju…
bilo bi zanimljivije kladionicu otvoriti kad ce konacno realno pocet s tim ‘specijalistickim s*anjem’…

a da je s*anje vidi se iz kukanja prije nego su uopce poceli s sluzbenim muvingom…

http://www.youtube.com/watch?v=BIh_qgj1LP0

ULPL nema problem . Ekipa koja vodi ULPL je počela od nule, doslovno, zar još ima onih koji sumnjaju u takove ljude ?
Špekulanti rade svoje.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

New Report

Close