ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nešto vezano za trezor što mi čudno zvuči u ovom zadnjem Ugovoru:

…Izdavatelj će Specijalistu na njegov zahtjev pozajmiti odgovarajuću količinu trezorskih Dionica po tržišnim uvjetima, poštivajući vlastite interne procedure i politike.

Može li netko biti ljubazan i meni laiku prevesti jer meni zvuči da se time vrte jedne te iste dionice kako bi se povećala likvidnost. Unaprijed hvala na odgovoru.

Dobro si vidio iako kao laik, ali ima još jedna zanimljivost, a to je tendecija ULPL-a da preuzme pravo glasa ili min. 25% + 1 dionicu Uljanika. Država im duguje subvenciju za izgradnju 2 broda u Rijeci i 1 u Puli, država je i vlasnik preko 50% Uljanika, a obzirom da se za kupnju istog po drugi put nitko nije javio država ima mogućnost direktne pogodbe ili kompenzaciju subvencije po povlaštenoj cijene dionice Uljanika .
Jednim udarcem 5 muha !

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Ja sam cijeli izašao iz ulpla prije ovog velikog pada. Ne sviđa mi se ovo shortanje uprave, niti njihova bolesna ambicioznost od 12-15 brodova, kada je firma u prevelikoj zaduženosti. Netko je jednom spomenuo da ovdje može biti opa ili tropa, meni je sada sve bliži ovaj drugi scenarij. Pošto će atpl i tnpl u budućnosti imati puno bolje rezultate


MM je stajao na ULPL u prvim redovima, nedavno je deluxu uzeo dobru količinu bez pada cijene, kako bi to prošlo da ga nije bilo?

http://www.poslovni.hr/148294.aspx
eto, sad pouzdano znamo kako bi to proslo da ga nije bilo [lol]

http://www.youtube.com/watch?v=BIh_qgj1LP0

netko postavio branu na 604, dok se specijalci ne uključe 😀 ja mislim da će ulpl biti ispod 600kn, pošto je i croby ispod 2000


netko postavio branu na 604, dok se specijalci ne uključe 😀 ja mislim da će ulpl biti ispod 600kn, pošto je i croby ispod 2000

Brana na 604 ti je MM. Niže od 604 ne bi trebala ići, tome upravo i MM služe…

vidim da su je zablokirali i da izgleda neće ispod ovoga. No nitko se isto ne želi postaviti iznad nje,jer to ništa nije sigurno. Ako maknu ovu branu, brzo će to skliznuti dolje.


vidim da su je zablokirali i da izgleda neće ispod ovoga. No nitko se isto ne želi postaviti iznad nje,jer to ništa nije sigurno. Ako maknu ovu branu, brzo će to skliznuti dolje.

MM je svoj spread stavio između 604 i 614. U ponedjeljak će drugačija priča… Jedno je sigurno, ako ovo potraje, RBA MM će imati puno dionica vrijednosti veće od one na burzi…


RBA MM

u cemu je problem, zuti ?

I iz Raiffeisen banke (RBA) doznajemo da kako bi potpora dionici Uljanik plovidbe trebala startati početkom lipnja jer se još samo od burze čeka formalno odobrenje statusa specijaliste…
http://www.poslovni.hr/148294.aspx

http://www.youtube.com/watch?v=BIh_qgj1LP0



MM je stajao na ULPL u prvim redovima, nedavno je deluxu uzeo dobru količinu bez pada cijene, kako bi to prošlo da ga nije bilo?

http://www.poslovni.hr/148294.aspx
eto, sad pouzdano znamo kako bi to proslo da ga nije bilo [lol]
[/quote]

uvaženi kolega kakvi su to neozbiljni linkovi? [lol]

ekipa uvjerena da MM kupuju i brane cijenu, a u stvari najvjerojatnije kolega Delux puni potpaljublje [thumbsup]

…Očito su se prodavale i na strani menadžmenta Uljanik plovidbe (ZSE:ULPL-R-A). Tako je Dragutn Pavletić prodao 500 dionica i pao s prvog na drugo mjesto dok je Darko Šorc ostao lakši za 585 dionica. Tih 1.085 dionica prešlo je na trezorski račun Uljanik plovidbe koji je sada prvi najveći vlasnik sa 6,36 posto udjela.

ovo trgovanje trezora nije fer. Uprava se iskrcava po cijenama od 660 i 650kn, a mali dioničari na 600kn. Mislim da se ovdje gledaju samo vlastiti interesi ljudi u upravi i ako se tako nastavi radit ova dionica je čista propast. Vjerojatno im sada trebaju i ti specijalizanti da bi oni mogli izać po ovim, još uvijek prihvatljivim cijenama. Oprez svim dioničarima, gledajte što uprava radi

Baltic Exchange Dry Index TM 3943 (UP 99)
Baltic Exchange Capesize Index TM 4625 (UP 308)
Baltic Exchange Panamax Index TM 4537 (DOWN 39)
Baltic Exchange Supramax Index TM 3090 (DOWN 5)
Baltic Exchange Handysize Index TM 1520 (UP 4)

čini mi se da je ova uprava dobro prepoznala potop ove dionice, pa su lijepo trgovali sa trezorom. A onda su u pomoć pozvali i specijaliste, što je nagovjestilo samo daljnji pad. Sva sreća da sam izašao prije druge dividende, jer je ovo prilična katastrofa, uopće ne vidim dno


čini mi se da je ova uprava dobro prepoznala potop ove dionice, pa su lijepo trgovali sa trezorom. A onda su u pomoć pozvali i specijaliste, što je nagovjestilo samo daljnji pad. Sva sreća da sam izašao prije druge dividende, jer je ovo prilična katastrofa, uopće ne vidim dno

do neki dan si drukao gore, iz petnih žila!
iako uprava prodaje već mjesecima.
pa si prodao i sad si se sjetio da uprava prodaje i da je dionica shit i sad drukaš da uloviš niže?
jadno da ne može jadnije! [bye]

molim cijenjene moderatore da ostave post, da i drugi korisnici znaju s kim imaju posla.hvala

disclaimer: nemam ULPL, niti sam imao, niti ću imati, niti me zanima

KAD NEMA BOOKA, NEMA NI DRUKA!

New Report

Close