ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

istina, slažem se što kažeš….ali koliko vidim nema nikakvih znakova kupnje brodova u ovom trenutku….ako se namjeravaju kupovati brodovi onda se mora iskoristit ova situacija na tržištu…točno ono šta si rekao, kupe brod po mizernoj cijeni sada, kasnije i da ga uopće i ne koriste će ga prodat za veću cijenu i zaradit….ne samo ULPL, nije mi jasan ni JDPL koji pliva u gotovini a ne kupuje ništa….valjda uprave znaju što rade…valjda [huh]
[/quote]

Rumoring;: ugovor će biti potpisan krajem siječnja.
Uvjeti: država i banke financiraju gradnju brodova po cijeni koštanja 3. Maja (dosta veća od trenutne tržne).
Plovidba plaća brodove kod isporuke (krajem 2010 i 2011) po tržnim cijenama koje će biti u onom trenutku. Financiranje: kredit uz jamstvo države.
Mislim a nije loše.



Osobno me ne zanimaju novi ugovori zbog trenutne cijene ili nekakvog "skoka" sa 600 na 660. To nije bit price. Bit je u tome da u trenutnoj kenjkavoj situaciji mogu iskemijat nove brodove po niskim cijenama, a koji ce za godinu-godinu i pol dana mozda sami sebe isplatit bez da se pomaknu. Osim toga ne vjerujem da ce vozarine ostat na ovim razinama i u 2010 kad bi doticni brodovi trebali pocet poslovat.
To je po meni bit. Unovcit strah vlade od radnickog bunta u 3.maju. Ispalo bi predobro, iz "krize" izaci sa jacom flotom nego prije.
A jos kad se upregnu i Koncarevi brodovi, bit ce tu svega….
Za ne zaboravit i extravergine iz Brtonigle
[proud]

istina, slažem se što kažeš….ali koliko vidim nema nikakvih znakova kupnje brodova u ovom trenutku….ako se namjeravaju kupovati brodovi onda se mora iskoristit ova situacija na tržištu…točno ono šta si rekao, kupe brod po mizernoj cijeni sada, kasnije i da ga uopće i ne koriste će ga prodat za veću cijenu i zaradit….ne samo ULPL, nije mi jasan ni JDPL koji pliva u gotovini a ne kupuje ništa….valjda uprave znaju što rade…valjda [huh]
[/quote]

znaju..znaju oni dobro što rade..skupljaju lovu za privatizaciju tvrtke[cool]

samo što nije...

Priopcenje Sindikata metalaca Hrvatske (Podruznica BI 3.MAJ) nakon sastanka s domacim brodarima

…Isto tako je napomenuto da uskoro slijedi primopredaja broda za prijevoz automobila za
njemackog narucitelja kao i porinuce tankera za domaceg brodara Uljanik plovidbe…

http://www.youtube.com/watch?v=BIh_qgj1LP0


Rumoring;: ugovor će biti potpisan krajem siječnja.
Uvjeti: država i banke financiraju gradnju brodova po cijeni koštanja 3. Maja (dosta veća od trenutne tržne).
Plovidba plaća brodove kod isporuke (krajem 2010 i 2011) po tržnim cijenama koje će biti u onom trenutku. Financiranje: kredit uz jamstvo države.
Mislim a nije loše.

kako to može biti dobro? plaćati po tržišnim cijenama koje će biti krajem 2010….loše, trebalo bi iskoristit sadašnju situaciju…kupit polovne, prodat kad se tržište oporavi te iste polovne….

DOKUP!

kako to može biti dobro? plaćati po tržišnim cijenama koje će biti krajem 2010….loše, trebalo bi iskoristit sadašnju situaciju…kupit polovne, prodat kad se tržište oporavi te iste polovne….


a sve uprave svih svjetskih brodara ne razmišljaju na taj način?

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]


loše, trebalo bi iskoristit sadašnju situaciju…kupit polovne, prodat kad se tržište oporavi te iste polovne….

kakva je po vama ta ‘sadasnja situacija’ u sektoru product tankera ?

BRS-ov aktualni graf kretanja cijena 5years old MR polovnjaka i order book u prilogu [tongue]

http://www.youtube.com/watch?v=BIh_qgj1LP0


a sve uprave svih svjetskih brodara ne razmišljaju na taj način?

vjerojatno druge osim što razmišljaju i rade na tome….a naše…
mislim da se razumijemo, nisam pratio šta ostali svjetski brodari rade po tom pitanju, samo se žalim na naše….zasad, možda me njihovi potezi uvjere u drugo [tongue]

DOKUP!

vasa misao bi implicirala da je ekipa umrtvljena ili mozda slabo sposobna, dok druga strana medalje kaze da je mozda upravo mirna, sigurna i stabilna u onome sto radi…
kao da je, bez obzira na ‘krizu’, lako naci dobru polovnu product djunku takvih karakteristika… pa onda poslije kupca… zajebancije, pa malo porezi na ovo i ono & shtiz… a ovdje im je sve pod nosom, pa x posto cijena dole u startu, pa sada jos, odgode placanja, jamstva drzave, pa malo politickih punata… zasto bi srljali u bilo sto… osim toga, najbolje se mulja u vlastitom dvoristu… na poslijetku, i graf kaze da u ovom sektoru prica s polovnjacima i nije nesto vrijedno veceg spomena…

to je moje skromno laicko razmisljanje, mozete se popisati na njega kako netko jednom rece [tongue]

http://www.youtube.com/watch?v=BIh_qgj1LP0

eto i mene danas s vama, već duže vrijeme u nedoumici sam između ULPL, ATPL I JDPL, ali kako su ATPL i JDPL već dosta otišle gore, odlučio sam se za ULPL. stabilna firma i sposobna uprava bili su dodatni plus za moju odluku. sretno nam svima i mirno more [smiley]

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

[quote=106 XR]
vasa misao bi implicirala da je ekipa umrtvljena ili mozda slabo sposobna, dok druga strana medalje kaze da je mozda upravo mirna, sigurna i stabilna u onome sto radi…
kao da je, bez obzira na ‘krizu’, lako naci dobru polovnu product djunku takvih karakteristika… pa onda poslije kupca… zajebancije, pa malo porezi na ovo i ono & shtiz… a ovdje im je sve pod nosom, pa x posto cijena dole u startu, pa sada jos, odgode placanja, jamstva drzave, pa malo politickih punata… zasto bi srljali u bilo sto… osim toga, najbolje se mulja u vlastitom dvoristu… na poslijetku, i graf kaze da u ovom sektoru prica s polovnjacima i nije nesto vrijedno veceg spomena…

to je moje skromno laicko razmisljanje, mozete se popisati na njega kako netko jednom rece [tongue]
[/quote]

POTPISUJEM I OCJENJUJEM 100%

Ljudi, ako je ova ekipa u upravi uspjela postic pozitivno poslovanje Uljanika takoreci bez drzavnih subvencija, zamislite samo kako ce tek nabrijat ovu "rent-a-boat" firmicu.
[cool]

"Strategy without tactics is the slowest route to victory. Tactics without strategy is the noise before defeat"-Sun Tzu 600BC

Drage kolege ako sam u ista siguran to je da ova uprava ULPL-a sigurno nece sklopiti stetan ugovor za kompaniju,pitanje je samo u kolikoj ce mjeri biti koristan,a sto je najvaznije jos nista nije potpisano.


Ljudi, ako je ova ekipa u upravi uspjela postic pozitivno poslovanje Uljanika takoreci bez drzavnih subvencija, zamislite samo kako ce tek nabrijat ovu "rent-a-boat" firmicu.
[cool]

Najbolji posao koji je napravila TNPL u zadnjih pet šest mjeseci je odustajanje od gradnje brodova
/2 handy i 2 producttankera u 3.maju kao i ULPL/.ULPL se nalazi u teškoj situaciji s obzirom na
veliku zaduženost i gradnja dva nova broda bi u ovom trenutku bilo preveliko opterečenje.Jedino ako
se mogu dobiti besplatno.U brodarstvu nije vrijeme za kreditne aranžmane i gradnju novih brodova,
već treba tražiti priliku za kupnju polovnjaka od brodara koji će biti u problemima i biti prisiljeni
na prodaju radi održavanja tekuće likvidnosti.Naravno iz vlastitih rezervi,a manji dio iz kredita.

zna li tko kad je dokap?

entetinis, baron i ekipa su previse puta gledali film glup gluplji

@lopina

Naglasak na "u ovom trenutku". Zato se i pregovara za odgodu placanja do 2010 dok bi Vlada osigurala sredstva za trenutno zaposljavanje 3.maja.
Uprava(e) imaju sve brojke pred sobom i nisu od "jucer" tako da vjerujem da ce izabrat najbolju odluku za firmu i dionicare (a oni su najveci dionicari) bez obzira sto lopina mislio o tome.

"Strategy without tactics is the slowest route to victory. Tactics without strategy is the noise before defeat"-Sun Tzu 600BC

New Report

Close